Skocz do zawartości

APC- fakt czy mit?


tata_jerzyka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

odtłuszczacz? apc z szamponem dobrze zmywa resztki wosków (np shampon adbla w wersji PRO). 
Pod "glinkę" zaleca się jeśli nie dedykowany lubrykant to odrobina szamponu do mycia i psikanie nim przed jazdą glinką (; 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy można APC bez ubijania wosku stosować jako Pre Wash. Akurat mam na myśli Koch GS. Jakie proporcje (oprysk), czy będzie przy oprysku domywał jak SG CO czy marne szanse. Gdzieś na YT widziałem kiedyś oprysk z KGS i brał brud i film aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, V1RU$ napisał:

Czy można APC bez ubijania wosku stosować jako Pre Wash. Akurat mam na myśli Koch GS. Jakie proporcje (oprysk), czy będzie przy oprysku domywał jak SG CO czy marne szanse. Gdzieś na YT widziałem kiedyś oprysk z KGS i brał brud i film aż miło.

Cirrus do Kocha się nie umywa. 1:10 Kocha robi mega porządek w zimę, w lato spokojnie 1:30'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań odnośnie APC, nie bijcie za mój brak wiedzy. 

1. Czy opłaca się stosować APC jako oprysk wstępny przed myciem zasadniczym samochodu na dwa wiadra. (oprysk - spłukać- dwa wiadra)
2. @FakeRiderr mówisz żeby użyć APC z szamponem, chodzi Ci o normalne mycie na dwa wiadra mieszając ze sobą oba środki? 
3. Czy można mieszać APC z aktywną pianą? (pianownica z myjką ciśnieniowa) 
4. Jak usunąć stary wosk używając APC?   (przed użyciem cleanera/IPY)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

1. Czy opłaca się stosować APC jako oprysk wstępny przed myciem zasadniczym samochodu na dwa wiadra. (oprysk - spłukać- dwa wiadra) 2.[mention=17268]FakeRiderr[/mention] mówisz żeby użyć APC z szamponem, chodzi Ci o normalne mycie na dwa wiadra mieszając ze sobą oba środki?  3. Czy można mieszać APC z aktywną pianą? (pianownica z myjką ciśnieniowa) 

4. Jak usunąć stary wosk używając APC?   (przed użyciem cleanera/IPY)

 

 

 

 1. Są dedykowane do tego produkty. Jak nie chcesz używać piany, to naprzyklad SG Citrus Oil z oprysku 

 

2. Osobiście nie używałem szamponu z apc do mycia karoserii, tylko do mycia nadkoli, ale nic nie zaszkodzi

 

3. Można, jeżeli masz mega brud na aucie, a chcesz mieć pewnoś, że w miarę puści

 

4. Wątpię, że jakoś znacząco naruszysz jego strukturę

 

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamil3km napisał:

Mam parę pytań odnośnie APC, nie bijcie za mój brak wiedzy. 

1. Czy opłaca się stosować APC jako oprysk wstępny przed myciem zasadniczym samochodu na dwa wiadra. (oprysk - spłukać- dwa wiadra)
2. @FakeRiderr mówisz żeby użyć APC z szamponem, chodzi Ci o normalne mycie na dwa wiadra mieszając ze sobą oba środki? 
3. Czy można mieszać APC z aktywną pianą? (pianownica z myjką ciśnieniowa) 
4. Jak usunąć stary wosk używając APC?   (przed użyciem cleanera/IPY)

1. Jak nie zależy ci na wosku to tak albo nie masz go to tak.

2. Do mocno brudnych aut przed polerowaniem dodaje APC do wody z szamponem i myje na dwa kubły.

3. Można

4. Ciężko ale zawsze coś tam go oslabisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zdroja0 napisał:

1. Jak nie zależy ci na wosku to tak albo nie masz go to tak.

2. Do mocno brudnych aut przed polerowaniem dodaje APC do wody z szamponem i myje na dwa kubły.

3. Można

4. Ciężko ale zawsze coś tam go oslabisz.

4. APC Cyclone od Nielsena bez problemu zmywa wosk z karoserii w stężeniu 1:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jest tak, ze apc zaburza hydro na chwile, a po wygrzaniu auta na sloncu i dobrym wypłukaniu środka hydro wraca... Czasem na powloce jak dasz mocne stezenie apc to tez sie zrobi tafla, a umyjesz recznie i znow wszystko gra 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem próbę na masce i na wosku od Shiny Garage. Po wypędzelkowaniu miejsca APC Nielsen w tym miejscu po spłukaniu robiła się tafla.

Jesli od 2 lat nic sie nie zmieniło to ten wosk wytrzymywał mi 2 tygodnie na daily. Takze słaby zawodnik i pewnie każde dobre APC go zje.
Jeden słaby wosk, jedna próba i juz legenda sie tworzy :P


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn że można używać roztworu APC do wstępnego mycia (rękawica i dwa wiadra)? Bo w innym wątku koledzy pisali, że APC nie służy do mycia karoserii...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


APC do wstępnego mycia mija się z celem, są dedykowane i lepsze środki, które rozmiękczą i usuną z większą skutecznością brud z samochodu

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2019 o 18:57, Kubsonke napisał:

APC do wstępnego mycia mija się z celem, są dedykowane i lepsze środki, które rozmiękczą i usuną z większą skutecznością brud z samochodu

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Teoretycznie tak, ale w praktyce KOCH do swojej piany aktywnej neutralnej GSF zaleca przy dużym syfie dodać od 10 do 20 ml Green Star'a. I ostatnio robiąc oprysk z piany ProElite Neutral AC dodałem te 15 ml Green'a i byłem pozytywnie zaskoczony siłą domywania i wosku nie zjadło (Infinity Super Gloss).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Droga około 70 pln. Ale wydajna na litr 20ml i robi pianę, aż miło. Domywanie jak na neutralną na wysokim poziomie. Może w piątek użyczę trochę od kuzyna to wrzucę na forum mały pokaz jej możliwości. Bo ma ja od kilu dni i zadowolony.

https://automotivecare.pl/pl/p/Koch-Chemie-GSF-Gentle-Snow-Foam-piana-aktywna-o-neutralnym-pH-1L/1091

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, ale w praktyce KOCH do swojej piany aktywnej neutralnej GSF zaleca przy dużym syfie dodać od 10 do 20 ml Green Star'a. I ostatnio robiąc oprysk z piany ProElite Neutral AC dodałem te 15 ml Green'a i byłem pozytywnie zaskoczony siłą domywania i wosku nie zjadło (Infinity Super Gloss).
Jeżeli chodzi o dodawanie APC do piany, to jak najbardziej, sam czasami tak robię, jak trafi mi się jakiś szczur :D
Aaale kolega spytał o zastosowanie samego APC jako pre wash

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kubsonke napisał:

Jeżeli chodzi o dodawanie APC do piany, to jak najbardziej, sam czasami tak robię, jak trafi mi się jakiś szczur 😄
Aaale kolega spytał o zastosowanie samego APC jako pre wash

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

APC - dlaczego nie 🙂 pytanie którego i jaki efekt to wywoła. Używam Koch GS czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Panowie, skoro juz mowa zarówno o APC i pianach, to zapytam:

Pacjenci: nowe i lekko używane samochody. Sporo plastików w czarnym połysku, nieco chromu i chromowanego plastiku. Felgi najczęściej czarny połysk i polerowane aluminium.

Chemia:
Koch piana aktywna niskopieniąca GSS, pH 12,5
Wurth piana aktywna, pH ok 7

Na chwilę obecną stosowalem jedno i drugie w stosunku 1:10 i 1:8, za pomocą opryskiwacza bez i z koncówką pieniącą

Karcher z ciepłą wodą, ciśnienie robocze 160 bar

Efekt mizerny, na felgach pozostaje brud (mgiełka na czarnym lakierze). Opony brudne. Nadkola, nie wspominam. A nie są to zaszczurzone kola. Na drzwiach i progach samochodu zostaje nalot. Dodam, że nie są to zanieczyszczenia innego rodzaju, bo wystarczy dosłownie dotknąć je palcem, by zniknęły.

Czekam na pianownicę, by zasypać samochód i sprawdzić różnicę. Może zbyt krótko czekam, ale mam wrażenie, ze przy oprysku zaraz to wszystko wyschnie.

Nie raz mylem swoje prywatne auto na myjkach bezdotykowych, paląc pół papierosa zanim piana spłynie i domywałem praktycznie wszystko i to pewnie pod mniejszym ciśnieniem lub zimną wodą.

Macie jakieś propozycje, jak wykorzystać to co mam?

Oczywiście zależy mi, by nie uszkodzić ww powierzchni.

Foto dla podglądu.

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam.fe5c9cf60a207795eaf7884aa5feee7b.jpg

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Acari chcesz bezdotykowo umyc auto w 100%?  te opony sa tak brudne ze bez Tire cleanera nie podchodzi i porzadnego szorowania szczotka, TFR fajnie domywa lakier ale musi chwile podziałać i dość mocne stężenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, dzieki za odpowiedź.

Pozstaram się zrobić wiecej zdjęć.

Oczywiście, ze nie chce umyć auta bezdotykowo, ale tak jak wspomnialem na myjkach bezdotykowych uzyskuje lepsze efekty, niż jak widzisz na zdjęciu.

Ktoś wie jakie jest pH tych pian na bezdotyku?
Może powinienem dolewać właśnie nieco APC?

Pozdrawiam:)

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.