Skocz do zawartości

zaimpregnować czy poczekać?


dorian

Rekomendowane odpowiedzi

Do czyszczenia jasnej skórzanej tapicerki zastosowałem preparat Soft Clean z Lederzentrum. Mniejsze zanieczyszczenia bardzo ładnie zeszły, jednak na siedzeniu kierowcy pozostało jeszcze parę zabrudzeń. Mam dwa pytania:

 

1. czy inwestować w Strong Cleaner z Lederzentrum i spróbować doczyścić tych kilka miejsc, czy może zmienić firmę (np. na Gliptone)

 

2. Instrukcja użycia preparatów podkreśla, że po czyszczeniu muszę bezwzględnie zaimpregnować skórę. Czy mam zaimpregnować nie doczyszczone jeszcze miejsca preparatem LV – Protector z Lederzentrum, który posiadam? Co bardziej prawdopodobne: czy utrwalę i zaimpregnuję zabrudzenia i potem ich w ogóle nie usunę, czy może czyszczona wcześniej i nie zaimpregnowana skóra natychmiast mi popęka i będzie się ścierać? Bo zanim kupię inny środek do czyszczenia, to przez tydzień lub dwa będę swoim samochodem jeździł. Co gorsze? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Skóra aż tak delikatna nie jest. :)

 

Wklej zdjęcie zabrudzenia, które nie zeszło. Ocenię co da się zrobić.

 

Nie nakładaj środka konserwującego, bo ciężej Ci będzie usunąć brud.

 

Czyszczona wcześniej i nie zaimpregnowana skóra natychmiast mi popęka i będzie się ścierać?

 

Aby tak się stało musiał byś ten zabieg powtarzać kilkadziesiąt razy. Proces ten nie postępuje szybko. W meblach skutki złej konserwacji widać średnio po dopiero około dwóch latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przed południem zająłem się dokładniej jednym z siedzeń. StrongCleaner poradził sobie naprawdę nieźle. Wydaje mi się, że drobne zabrudzenia, które pozostały, muszą pochodzic z jakiegoś kleju. Na razie poprzestanę na tym. Jest o niebo lepiej niż na początku. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.