Skocz do zawartości

jaki samochód


krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja niedawno kupowałem auto do tej kasy i zdecydowałem się na Mazde 626 GE 2.0 w gazie i narazie jestem zadowolony. Diesle w Maździe 626 są słabe więc można chyba odpuśić.

Ewentualnie jeszcze Vectre B, Mondeo. W sumei można by długo tak wymieniać ale to jest bez sensu, za taką kasę kieruj się stanem technicznym auta, nie marką i modelem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 7 tysięcy, to raczej TYLKO VW i to jakiś Golf III z TDI. O ile to ma być diesel i jeszcze w miarę trzymający się na kołach, to w tej cenie nie znajdziesz raczej nic nowszego niż auta ok. 15 letnie. W tamtym okresie raczej nie było dobrych diesli (poza tym TDI). Jak już jakiś był w miarę wytrzymały, to miał słabe osiągi.

Połowa lat 90 to też okres w którym auta niemieckie miały faktyczną przewagę nad autami francuskimi czy włoskimi.

 

HDI i JTD to raczej początki 2000 roku. Te auta, o ile nie mają przebiegów przekraczających pół miliona km i nie składają się z dwóch innych, są po prostu dużo droższe.

 

Moim zdaniem jedyny sensowny diesel w tamtych czasach to 1,9 TDI, a jedyny sensowny samochód w tej kwocie to Golf III. Także szukaj zadbanego Golfa i powinno być OK.

Ew. jeśli Golf mały, to może Audi 80 z końca produkcji. Są nie do zajechania w dodatku mają świetne blachy. Niestety - egzemplarze naprawdę zadbane to koszt powyżej 10 000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że do 7tyś można znaleźć Peugeota 306 2.0HDi 90KM :)

 

Silnik na prawdę godny polecenia mam go u siebie w 206 i 307SW (z tym że w 307 mam wersję 110KM w której jest FAP i Dwumasa a w 90KM wersji tego nie ma)

 

Z częściami do silnika jest łatwo by był on montowany w 306, 406, 206, 307 i Citroenach :)

 

Mi w 206 pali ok 5.2l to jest średnia z 700km ojcu w 307SW ok 5.7l ( niestety brak 6 biegu)

 

Na razie żaden z klubowiczów na Peugeot Klub Polska nie ma do sprzedania ale możesz poszukać na 306team.pl może jakiś miłośnik będzie miał do sprzedania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam astrę 1,7 tds. Możesz kupić w kombiaku, dużo ich jest, akurat rodzinne nadwozie. Silniczek oszczędny. Przy dość nieekonomicznej jeździe nie przekroczyłem 7 litrów. Moc 82 kucy daje radę. Do 7 tysięcy można już kupić auto w dobrym stanie i niegłupio wyposażone. Ewentualnie możesz pomyśleć nad innym silnikiem w gazie. Tyle z mojej strony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np.Duże, wygodne, ładne kombi

 

http://otomoto.pl/peugeot-406-406-turbo ... 92592.html

http://moto.allegro.pl/peugeot-406-zare ... 37266.html

Miałem podobnego i mogę polecić w 100 % ;)

 

na 2.0HDi 110KM są 2 wersje

107KM one mają Fap-a (Filtr cząsteczek stałych takie VW DPF) i Dwumase

109KM one mają Dwumasę ale nie mają Fapa

 

Jak będziesz miał jakiegoś Peugeota na oku to wyslij mi VIN na PW a ja ci napiszę co miał jak wyjeżdżał z fabryki (kolor, wersje wyposażenia, model silnika, model skrzyni biegów itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK4777777, Racja ale dużo osób wkłada jedno masa do HDI.

 

Tak w 110KM nawet serwis już nie zmieniał na dwumase tylko wsadzali sztywne koło zamachowe, dopiero od 2.0HDi 16V 136KM wymieniali dwumasę na dwumasę

 

nawiązując do PEUGEOT 406 to lepiej zwykłego diesla czy HDI a jak HDI to czy 90KM czy 110KM

 

Osobiście polecam wersję 90KM nie masz ani dwumasy (wydatek ok 1500zł jak się posypie) anie tego Fapa (prędzej czy później będą z nim jaja) kolejna różnica między 90KM a 110KM to 90KM nie ma intercoolera i to tyle.

 

no i tak jak mówie 110KM były 2 wersje

109KM (Dwumasa) i 107KM(fap i dwumasa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mazda 626 jak pisał ktoś wyzej, komfortowe i wygodne, w sumie to w środku cicho jak na auto z lat 90 tych ;-))

Generalnie u mnie w rodzinie mase tych aut było w sumie to chyba 13 i żadne nie zawiodło i nic sie nie działo wiec moge polecić. Nie wiem jak z gazem bo nigdy na gazie nie jeździliśmy wiec to juz by trzeba poczytac na forum mazdy i zgłębić temat ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK4777777, toż przecież wszystkie HDI mają IC'ka, chyba że mówisz o 2.0D?

 

Nie wszystkie 2.0HDi 90KM nie mają IC :) dlatego na Chipie to tak 115KM da sie wycisnąć

 

Wiem bo mam 90KM w 206 i 110KM@140KM w 307SW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.