Skocz do zawartości

Jak nakleić orginalną naklejkę na tylny błotnik? pomocy


talar23

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje szybkiej pomocy związanej z naklejeniem oryginalnej naklejki na tylny błotnik (chroniącej przed obiciami kamieni) w SUZUKI SWIFT SPORT mk6 . W sieci jak i na forum nie doszukałem się konkretnych porad jak to zrobić, więc postanowiłem założyć temat. Naklejka jest przeźroczysta posiada z zewnątrz folię transferową. Na odwrocie biały papier z logami 3M

Prośbę swą kieruje do kolegów którzy byś może robią to na co dzień. Bardzo proszę o podpowiedź jak się do tego zabrać. Czy użyć wody a może na sucho? Nie chciałbym zepsuć efektu gaży naklejka przyszła do mnie a ASO za 160zł. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjesz dokladnie miejsce w ktorym chesz nakleic wlepe. Normalnie folie przezroczyste klei sie na wode, nie wiem jak jest w towim przypadku, jezeli na wode to przygotuje sobie pol litra wody w opryskiwaczu z kilkoma kroplami (doslowanie) szamponu (najlepiej jakis dla dzieci). Psikasz woda z szamponem po karoserii i wlepie, nakladasz wlepe tak jak chcesz zeby lezala. Odklejasz polowe i ladujesz tam ipa z kolejnego spryskiwacza, kladziesz na lakier i wypychasz wode rakla. ot cala filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki "spons" tylko właśnie ja też nie wiem czy powinno się taką naklejkę kłaść na wodzie czy na sucho. Jeśli będzie na wodzie procedurę znam. Nie do końca rozumiem z tym IPA. Odklejam polowe naklejki tam psikam IPA i dalej kładę na zmoczoną karoserie? Możesz wyjaśnić czemu ma to służyć? Nie wyjdzie podobnie jeśli przed całym zabiegiem przemyje miejsce IPA a później spryskam wodą?

Czekam na inne wypowiedzi? na sucho czy mokro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mokro - najlepiej spryskaj sobie wodą element na który naklejasz plus na naklejaną folię - pozwoli Ci to swobodnie przesuwać folię po lakierze, żeby ją idealnie dopasować. Po dopasowaniu zostało tylko wypchnąć wodę między folią a lakierem - najlepiej to zrobić kawałkiem filcu - jest miękki i elastyczny. Możesz też użyć kawałka plastiku owiniętego w microfibrę, ewentualnie samą fibrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

pisze dopiero dziś ale wyszło naprawdę świetnie. Dokładnie rozmierzyłem i oznaczyłem miejsce przygotowałem powierzchnie i wypychałem wodę skrobaczką do szyb zakończoną dość twardą gumą. Naklejka siadła jak w fabryce. Ani jednego najmniejszego pęcherzyka powietrza. Na sam koniec przygrzałem opalarką z oddali, aby jakiś koniec nie miał zamiaru odkleić się i to wszystko w tym temacie. Dziękuje za rady w szczególności spons dzięki wodzie z szamponem mogłem ostatecznie wyrównać naklejkę na karoserii nie odrywając jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.