Skocz do zawartości

Pimp my ....TICO! - updated - Prośba o pomoc w ZAKUPACH!


shadowpicture

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

jest to jeden z moich pierwszych postów na forum!

Czytam i czytam, szukam i znajduję wszystko co to forum może mi ciekawego zaoferować! A jest tego sporo :-]

Oglądając relację z działu "Pokaż swój blask" od razu zacząłem robić listę rzeczy, które muszę kupić żeby mój 12 letni passat wyglądał jeszcze lepiej:).. ale pewnie dnia natknąłem się na tą relację:

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... sc&start=0

 

SZOK .. takie oczy zrobiłem :shock: , jak przeczytałem, że zrobiła to Koleżanka!

i w tym właśnie momencie, zrodził się pomysł na ... PIMP my TICO :D

 

Jest to Ticolocik z 1998 roku, od nowości w rodzinie mojej Żony... Najpierw Teściowa używała go jako samochodu dostawczego.. woził biedny drzewa, krzaki do ogrodu.. ogólnie nie miał łatwo... ale najgorsze było dopiero przed Nim...zaraz po zdanym egzaminie na Prawo Jazdy.. stał się wozidłem mojej Żony.. a później Jej Brata, obecnie mojego Szwagra... auto służyło do nauki jazdy, było rozbite, poobijane, ani razu nie serwisowane :zly: potem nastały lepsze dni.. troszkę się nim zająłem ale odkąd zmieniłem miejsce zamieszkania i kupiłem VW popadało w coraz to gorszy stan!!

 

Od miesiąca stoi na parkingu, chciałem je sprzedać w cenie złomu / chociaż technicznie jest super sprawne / ale jak zobaczyłem temat Justyny, :o , że może się jeszcze do czegoś przydać!

 

Tak to teraz wygląda:

 

DSC_1418.jpg

DSC_1417.jpg

DSC_1416.jpg

DSC_1415.jpg

DSC_1414.jpg

DSC_1419.jpg

 

Zakupiłem już i czekam na dostawę:

 

1. epoxy brunox:

http://allegro.pl/brunox-100ml-najlepsz ... 49102.html

 

2. mata szklana:

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-zywi ... 70091.html

 

3. klocek szlifierski:

http://allegro.pl/klocek-szlifierski-z- ... 84135.html

 

4. papier ścierny:

http://allegro.pl/papier-scierny-wodny- ... 70757.html

 

5. taśma lakiernicza:

http://allegro.pl/tasma-lakiernicza-mas ... 70094.html

 

6. folia do lakierowania:

http://allegro.pl/folia-ochronna-malars ... 76155.html

 

7. szpachlówka uniwersalna:

http://allegro.pl/szpachlowka-uniwersal ... 72504.html

 

 

8. szpachelki:

http://allegro.pl/szpachelki-japonki-ko ... 88899.html

 

 

za szokującą sumę 95,55 wraz z kurierem... jak to wszytsko nałożę na Ticolota - dodam 30% do jego wartości :D

 

Z relacji kol Justyny wiem, od czago zacząć i co robić dalej...

 

Prośba o radę:

- mam garaż podziemny w bloku.. dzisiaj z rana było w nim 12.5 C... ciut mało, ale rozumiem, że oczyscić z rdzy, pociągnąć epoxy brunox da rade?

- mata szklana z zywicą i szpachlą też podejdzie?

- lakierowanie zrobię pewnie lakierem w sprayu.. co o tym sądzicie?

 

Prośba o pomoc:

- tak informacyjnie i oczywiście niskobudżetowo, czy możecie proszę napisać jaką kupić glinkę, wosk i coś do plastików aby doprowadzić autko do porządku:)

- ewentualnie, jak już uda mi się doprowadzić Ticolota do stanu umożliwiającego dalsze prace, czy znajdzie sie osoba z W-wy lub okolic, która pomogłaby mi zrobić :ad: ..

 

Chyba tyle.. przepraszam,że się rozpisałem!

Tomek

 

UPDATE 2011-10-21 13:36 :)

 

Zamieniłem się dziś z kolegami z pracy na zmianę drugą! Miałem chwilkę aby w świetle dziennym umyć Ticolota. Po myciu chciałem ocenić stan jego blach...

Przy porannym przymrozku i ponad 3 może 4 tygodniach bez odpalania Tico mnie nie zawiodło :-] Dzielnie odpaliło i ruszyliśmy na myjkę bezdotykową.... ponizej zdjęcia z aktualnym stanem blach.. powiem tak.. progi w miarę OK.. ale drzwi.. TRAGEDIA! :wallbash:

Kolejnym minusem jest to,że w moim garażu.. wyłączyli prąd w gniazdkach! Dzwoniąc do SM dowiedziałem się, że "..'oczywiście, że wyłączyliśmy, przecież ludzie ładują akumulatory.." dyskusja nie miała sensu..

 

Myślę, że kilka osób miało rację i renowacja tych elemtów mija się z celem o ile w ogóle jest mozliwa.. postanawiam więc, zająć sie maską, tylną klapą!

Oczyszczę też progi i drzwi z RUDEJ - zobaczymy, jeśli bedzie kawałek zdrowej blachy - połatam.. ale nie łudzę sie.. dolny fragment drzwi wygina sie w ręku:))

 

Z racji powyższego TICO zostanie moim poligonem do nauki :ad: Oczywiście jak tylko ogarnę maskę i klapę!

Dzis wyjeżdżam na weekend.. ale od nowego tygodnia, postaram się znaleźć miejsce gdzie można podłączyć wiertarkę ze szczotką aby dobrać się do RUDEJ:)

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

12.jpg

 

 

 

################## UPDATED 2011-11-08 ##################

 

Ruda została zebrana przy pomocy wiertarki i drucianych szczotek. Obolewam, że nie mam miejsca aby w spokoju popracować nad samochodem. Oczyszczone z rudej miejsca, przesmarowałem Cortanin F a po dobie Epoxy Bronoxem:)

Dzisiaj wstawiam samochód do garażu.. odczeka sobie dobę i jutro w nocy chciałbym podejść do dziur z zywicą i matą szklaną.

 

Poniżej kilka zdjęć:

1-2.jpg

 

2-2.jpg

 

3-2.jpg

 

4-2.jpg

 

5-2.jpg

 

6-2.jpg

 

7-2.jpg

 

8-2.jpg

 

9-2.jpg

10-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shadowpicture, widzę, że bedziesz miał sporo pracy ;) tak z perspektywy czasu patrząc zamieniłabym jednak epoxy brunoxa na antirust gel lub fertan. Co prawda i tak musisz usunąć najlepiej całą korozję, ale gdyby coś zostało to zastosowałabym teraz te preparaty, które wymieniłam.

 

Czekam z niecierpliwością na relację, bo to sama przyjemność pracy przy aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka to po ruszeniu kątówka tych drzwi to nie zostanie z nich za wiele... Podejrzewam ze progi tez są w fatalnym stanie,w masce tez będą dziury...Ta prawa strona...hmmm...te elementy nadają się do wymiany bo klepać to i kitować? Nie wiem czy przypadkiem nie porywasz się z motyką na słońce...I czy w ogóle jest sens takich działań.

Ale...

Zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej potrzebny jest migomat, diax i dużo blachy, a nie włókno- bo jak zerwiesz szlifierką lakier, to okaże się, że zdrowy metal będzie tylko na środku drzwi. Chyba, że chcesz przerobić tikacza na samochód w całości z włókna- wtedy kupiłeś za mało maty:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruby_RS, Justyna dzięki za słowa otuchy - wiem że pracy sporo.. ale mam straszną potrzebę pracy fizycznej po 9 godzinach siedzenia przy biurku!! A że praca przy samochodzie tym lepiej:) Myślę, że 2 godzinki dziennie wieczorami będę mógł coś przy nim robić.. jak juz Synka spać położę:)

 

Pavlik, Marco dzięki za konstruktywną krytykę.. samochód miał iść na sprzedaż w cenie złomu.. pomyślałem, że mogę sobie przy nim nieco potrenować.. nawet jak zrobię coś nie tak, nie będzie płaczu.. progi są w słabym stanie.. ale mam nadzieję, ze mata szklana i żywica będą miały się do czego przyczepić.. nie chce z niego zrobić auta pokazowego.. plan to usunąć rdzę i pójść w ślady Justyny.. potem i tak Tico pójdzie na sprzedaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem i tak Tico pójdzie na sprzedaż...

 

Jak już zawitałeś na to forum, to kup lepiej sobie dobre kosmetyki, pasty, polerkę i potrenuj (wspaniała baza to treningu przed odpicowaniem Twojego VW) zamiast reanimować przerdzwiałe (bez urazy) TICO... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaha, bbarti macie rację, tico traktuję jako bazę do ćwiczeń. Zanim jednak zaczne myć, glinkować, polerować i woskować, chcę pochylić się nad likwidacją rdzy.. chęci są, zakupione rzeczy z listy właśnie dotarły .. dajcie mi czas do końca tygodnia, podejdę do tematu praktycznie - zedrę Rudą, zobaczę jak to wygląda i dam Wam znać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shadowpicture, ja mam takie seicento (w rodzinie jest traktowany jako auto zastępcze;) Też obrałem sobie za punkt honoru na wiosnę go porobić i polepić bo poprzednia zima i brak częstszego użytkowania go trochę przyniszczyły więc Twojemu projektowi będę jak najbardziej kibicował i podpatrywał :) Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Chyba jednak blacha w Tico jest cieńsza niż w Polonezie i dotknięcie jej szlifierką może spowodować rozpad auta. Bo teraz to głównie rdza go trzyma w całości a chcesz ją usunąć ;)

Ale do poćwiczenia prac przy lakierze nadaje się bardzo dobrze :good:

 

No i najważniejsze. Jest spoiler więc masz gdzie piwo postawić :-]

Oczywiście na jakiejś miękkiej MF :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to było dobrze zrobione to możliwe że trzeba wstawić nowe progi a drzwi tylko wymienić na inne niezardzewiałe.
tylko gdzie dostac nie zgnite drzwi do tico,a najlepiej w kolorze ,bo lakierowac cale auto(bo tylko tak byloby naklepiej) to kosz przewyzszajacy wartosc auta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko gdzie dostac nie zgnite drzwi do tico,a najlepiej w kolorze ,bo lakierowac cale auto(bo tylko tak byloby naklepiej) to kosz przewyzszajacy wartosc auta...

Szukaj na jakimś szrocie, chyba nie powinny być drogie.

Dodatkowo dodam od siebie, że sam Brunox dużo ci nie da, bo jest słaby. Po roku rdza wychodzi na nowo. Dlatego przed Brunoxem zalecam zastosowanie środka o nazwie Fertan lub Cortanin F, są to środki do zabezpieczania zardzewiałych elementów stalowych przed dalszą korozją oraz przystosowują zaatakowane korozją powierzchnie pod zabezpieczenie powłokowe dostosowane do warunków eksploatacyjnych. Skutecznie chronią elementy metalowe przed rdzewieniem tworząc taninową powłokę ochronną. Wymagają wyłącznie oczyszczenia powierzchni z lekko związanej rdzy, a następnie aplikacji tego środka. Potem na to możesz położyć dwie (a nawet trzy) warstwy Brunoxa (którego już masz) ale jako podkładu epoksydowego (bo też spełnia taką funkcję). Dopiero potem nakładaj farby podkładowe itd. To gwarantuje dużo większą skuteczność czasową na rdzę. Polecam Fertan jest na prawdę dobry bo sam stosowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko gdzie dostac nie zgnite drzwi do tico,a najlepiej w kolorze ,bo lakierowac cale auto(bo tylko tak byloby naklepiej) to kosz przewyzszajacy wartosc auta...

Szukaj na jakimś szrocie, chyba nie powinny być drogie.

Dodatkowo dodam od siebie, że sam Brunox dużo ci nie da, bo jest słaby. Po roku rdza wychodzi na nowo. Dlatego przed Brunoxem zalecam zastosowanie środka o nazwie Fertan lub Cortanin F, są to środki do zabezpieczania zardzewiałych elementów stalowych przed dalszą korozją oraz przystosowują zaatakowane korozją powierzchnie pod zabezpieczenie powłokowe dostosowane do warunków eksploatacyjnych. Skutecznie chronią elementy metalowe przed rdzewieniem tworząc taninową powłokę ochronną. Wymagają wyłącznie oczyszczenia powierzchni z lekko związanej rdzy, a następnie aplikacji tego środka. Potem na to możesz położyć dwie (a nawet trzy) warstwy Brunoxa (którego już masz) ale jako podkładu epoksydowego (bo też spełnia taką funkcję). Dopiero potem nakładaj farby podkładowe itd. To gwarantuje dużo większą skuteczność czasową na rdzę. Polecam Fertan jest na prawdę dobry bo sam stosowałem.

 

Tak jak radził Fiodor, zaopatrzyłem się w Cortanin F. W poniedziałek rdza z maski, dachu i prawej strony została zerwana. Niestety zrobiło się już mocno ciemno na dworze i nie dałem rady dokończyć lewej części. Ku mojemu zdziwieniu, pod rdzą jest .... blacha :-] mam zdjęcia - wrzucę pewnie jutro, dzisiaj chce pociągnąć całość Cortanin F.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że przy stosowaniu Fartana (nie wiem jak z Cortanin F) trzeba zastosować po jego nałożeniu przerwę najlepiej na 48 godzin. Dopiero potem można na niego nakładać inne środki, podkłady lub farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mały update - tico odrdzewione, potraktowane Cortanin F i Brunoxem.... potem przydażyło się zapalenie oskrzeli i od 1.5 tygodnia nie jestem w stanie dojść do siebie.. jutro wylatuje na 3 tygodnie wakacji.. tak więc TICO z żywica+mata szklana, szpachla i lakierem czeka aż wrócę..

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.