Skocz do zawartości

Firmy zainteresowane reklamą na forum Kosmetyka Aut zapraszamy do zapoznania się z tematem w poniższym linku.

Partnerzy forum - zasady współpracy.

jaypablo

Walka z parującymi szybami

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam od ok. trzech tygodni na szybach Softa Antifoga i spokój z parowaniem! Jedynie i co mnie martwi, ostatnio zauważalna różnica w widoczności :/ doskwiera zwłaszcza w nocy - tworzą się refleksy/odbicia od świateł, na dłuższą metę denerwujące, trzeba będzie chyba powtórzyć zabieg.

poza tym przy zbyt dużej wilgotności na szybach tworzy się minimalna tafla wody - zwłaszcza na tylnej. Oczywiście przekraczając jakiś tam próg wilgotności nie ma siły jakaś tam para się pojawia, ale w porównaniu z tym co było przed nałożeniem produktu - znika szybko po włączeniu nawiewu.

PS. ktoś kto ma klimę automatyczną nie wie co to jest parowanie szyb ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie nie spotkałem preparatu przeciwko parowaniu który nie wpływa na pogorszenie widoczności w noc przy światłach z przeciwną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też takiego jeszcze nie spotkałem. Obecnie po prostu bardzo dobrze doczyściłem i jest bardzo dobrze nie parują. System nawiewów jest u mnie wystarczający i OK. Warto włączyć klimę na 2 minuty, oczywiście z grzaniem. Po 1 do max 2 minutach pełny clear i przejrzystość :good:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sobiepan Od niedawna też zastanawiam się nad pochłaniaczem wilgoci ze wskażnikiem , zazwyczaj mam problem z parowaniem jak jadzie więcej osób , przy ciepłych nawiewach na szybę wszystko znika ale jak ujmę nawiewy zaczyna parować .

Ktoś coś poleci , jakiś sprawdzony pochłaniacz , nie chcę bawi się w smarowanie szyb , wszystko posprawdzałem kanały odpływowe drożne , filtr wymieniony , sucho pod tapicerką pod nogami , na wycieraczkach brak wody a pomimo to paruje .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, lunatyk napisał:

nie chcę bawi się w smarowanie szyb

Ostatni raz.  Kupuj piankę do golenia Dżilet :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.11.2017 o 19:41, lunatyk napisał:

@sobiepan Od niedawna też zastanawiam się nad pochłaniaczem wilgoci ze wskażnikiem , zazwyczaj mam problem z parowaniem jak jadzie więcej osób , przy ciepłych nawiewach na szybę wszystko znika ale jak ujmę nawiewy zaczyna parować .

Ktoś coś poleci , jakiś sprawdzony pochłaniacz , nie chcę bawi się w smarowanie szyb , wszystko posprawdzałem kanały odpływowe drożne , filtr wymieniony , sucho pod tapicerką pod nogami , na wycieraczkach brak wody a pomimo to paruje .

w tym roku miałem pierwszy raz problem z parujacymi szybami, po nocy na parkingu jak był przymrozek to zamarzniete od srodka masakra,

zastosowałem rainX anti fog iii ...nic dalej zaparowane

ale... żwirek silikonowy dla kota w skarpecie (musi byc wyprana hahhaa) rewelacja, jedną połozyłem na desce rozdzielczej, druga na półce tylnej zero zaparowanej szyby po nocy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.11.2017 o 19:41, lunatyk napisał:

Dywaniki materiałowe warto zminić na gumowe zimą ale to już pewnie zrobiłeś.

Pochłaniacz wilgoci wielokrotnego użytku robi firma Pingi.

Kiedyś testowałem i coś tam robił.

Na necie masz filmy i pokazują ile gram wody wciąga.

13 minut temu, chodor napisał:

w tym roku miałem pierwszy raz problem z parujacymi szybami, po nocy na parkingu jak był przymrozek to zamarzniete od srodka masakra,

zastosowałem rainX anti fog iii ...nic dalej zaparowane

ale... żwirek silikonowy dla kota w skarpecie (musi byc wyprana hahhaa) rewelacja, jedną połozyłem na desce rozdzielczej, druga na półce tylnej zero zaparowanej szyby po nocy 

Jeżeli kiedyś nie parowało a zaczęło to:

1. Wyczyscić dobrze szyby

2. Sprawdzić czy wszystkie odpływy drożne

3. Wymienić filtr kabinowy

4. Usunąć wilgotne liście z kratek wlotowych jżeli w danym samochodzie problem występuje

5. Zamienić dywaniki materiałowe na gumowe

6. Doorzucić pochłaniacz wilgoci, np Pingi lub Twój patent ;)

7. Przewietrzyć dobrze samochód na mrozie albo osuszyć klimą.

Preparatów anti fog nie polecam bo w nocy widać mazy, które czasami wychodzą po kilku dniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam ten sam problem w tigi, jedyne co się sprawdza to stary patent z pianką do golenia, ale dotrzeć bez smug jest niewąskim wyzwaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi