Skocz do zawartości

Walka z parującymi szybami


jaypablo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

Nie w każdym aucie słychać. W moim Volvo cisza ;). Co do parowania może być kilka przyczyn. W Mercedesie męczyłem się całą zimę. Czyszczone odpływy, ogrzewania na maksa, żeby wnętrze przeschło i nic. W końcu rozebrałem podszybię i zacząłem od diagnozy klapki...efekt taki, że mechanizm umarł. Wywaliłem klapkę i cieszyłem się niezaparowanymi szybami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Parującymi ?? A to nie przypadkiem rosa. Dzisiaj jak wyszedłem z domu to miałem całe szyby w takowej.

 

Ale pytanie i tak jest ścierać to mikrofibra/ jakaś ściągaczka czy da se temu wyschnąć

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W swoim astrolocie też mam problem z parującymi szybami, technicznie wygląda, że wszystko jest ok. U mnie temat rozwiązuje uchylenie szyb, wystarczy 1-2mm - nie powoduje to zwiększenia dyskomfortu słuchowo-cieplnego, a szyby nie parują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku posmarowałem szyby Rainxem AntiFogiem to myślałem, że powybijam je. Nie mogłem zmyć tego dziadostwa, bo szyby jeszcze gorzej parowały niż przed jego użyciem. Po ustawieniu nawiewu zwykłe zaparowanie szybko schodziło, a po tym na szybach była sama woda. Teraz wystarczy, że przed pójściem do domu przewietrzę wnętrze otwierając drzwi i przed dojazdem do celu ustawię na chwilę zimny nawiew na szybę i mam spokój. Wypróbowane od ubiegłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem anti-foga na szybę, efekt był, ale niestety nie na długo. Nie wiem, czy ja miałem problem tylko z dotarciem tego po wyschnięciu. Teraz przemyłem szyby boczne IPA, przedniej nie ruszałem. Wsiadam rano do samochodu, przód delikatnie zaczął parować ,a szyby boczne przejrzyste, nie wiem ile ta metoda z kolei wytrzymie w moim przypadku, ale ktoś pisał że robi taki zabieg częściej i ma spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem,mieszkam na południu (gory) jak zostawię auto pod chmurką to wewnątrz samochodu jest szyba przednia zamarznieta, boczne nie, co z tym zrobić auto jest szczelne, sprawdzałem pod potrafi wycieraczkami gumowymi i wszystko ok, pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podstawa to sprawność układu wentylacji, szczególnie sprawna funkcja przełączania obiegu na wew/zew, czyli domykająca się klapka (czy inne tego typu rozwiązanie, jakie jest w danym samochodzie) + świeży filtr kabinowy.

Mnie ostatnio również parowały szyby, powietrze miało letnią temperaturę - wymieniłem filtr kabinowy, który był już czarny i mnóstwo śmieci w komorze i problemy zniknęły.

Podstawowy serwis kłania się Panowie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij używać klimatyzacji - każda serwisówka auta zawiera taką treść.

+1 Nawet jeżeli jest minus i sprężarka się nie uruchomi przez zabezpieczenie, to przełączenie obiegu na klimę automatycznie rozwiązuje problem. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fajnie wytłumaczył na tym video, moim zdaniem bardzo pożyteczne jak koś ma często problem z parowaniem szyb od wewnątrz. Właśnie ten temat u mnie na topie :)

http://www.roadandtrack.com/car-culture ... -engineer/

 

Też szukam czegoś dobrego jakościowo co by posmarować od wewnątrz i nie parowało. Z zewnątrz już mam dobry środek ale od wewnątrz nadal nie mam dobrego ..

Mam zamiar wypróbować ten Nano firmy

http://nanosklep.pl/index.php?id_catego ... &id_lang=3

Zastanawiam się czy nie warto wziąć do kasków motocyklowych zamiast do szvb (bo widzę że do walki z parowaniem szyb są 2 produkty) - podejrzewam że może być skuteczniejszy ,

Miał ktoś z tymi produktami może do czynienia ?? bo nie znana mi jest ta firma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.