Skocz do zawartości

Walka z parującymi szybami


jaypablo

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam od ok. trzech tygodni na szybach Softa Antifoga i spokój z parowaniem! Jedynie i co mnie martwi, ostatnio zauważalna różnica w widoczności :/ doskwiera zwłaszcza w nocy - tworzą się refleksy/odbicia od świateł, na dłuższą metę denerwujące, trzeba będzie chyba powtórzyć zabieg.

poza tym przy zbyt dużej wilgotności na szybach tworzy się minimalna tafla wody - zwłaszcza na tylnej. Oczywiście przekraczając jakiś tam próg wilgotności nie ma siły jakaś tam para się pojawia, ale w porównaniu z tym co było przed nałożeniem produktu - znika szybko po włączeniu nawiewu.

 

PS. ktoś kto ma klimę automatyczną nie wie co to jest parowanie szyb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Ja też takiego jeszcze nie spotkałem. Obecnie po prostu bardzo dobrze doczyściłem i jest bardzo dobrze nie parują. System nawiewów jest u mnie wystarczający i OK. Warto włączyć klimę na 2 minuty, oczywiście z grzaniem. Po 1 do max 2 minutach pełny clear i przejrzystość :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

@sobiepan Od niedawna też zastanawiam się nad pochłaniaczem wilgoci ze wskażnikiem , zazwyczaj mam problem z parowaniem jak jadzie więcej osób , przy ciepłych nawiewach na szybę wszystko znika ale jak ujmę nawiewy zaczyna parować .

Ktoś coś poleci , jakiś sprawdzony pochłaniacz , nie chcę bawi się w smarowanie szyb , wszystko posprawdzałem kanały odpływowe drożne , filtr wymieniony , sucho pod tapicerką pod nogami , na wycieraczkach brak wody a pomimo to paruje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.11.2017 o 19:41, lunatyk napisał:

@sobiepan Od niedawna też zastanawiam się nad pochłaniaczem wilgoci ze wskażnikiem , zazwyczaj mam problem z parowaniem jak jadzie więcej osób , przy ciepłych nawiewach na szybę wszystko znika ale jak ujmę nawiewy zaczyna parować .

Ktoś coś poleci , jakiś sprawdzony pochłaniacz , nie chcę bawi się w smarowanie szyb , wszystko posprawdzałem kanały odpływowe drożne , filtr wymieniony , sucho pod tapicerką pod nogami , na wycieraczkach brak wody a pomimo to paruje .

w tym roku miałem pierwszy raz problem z parujacymi szybami, po nocy na parkingu jak był przymrozek to zamarzniete od srodka masakra,

zastosowałem rainX anti fog iii ...nic dalej zaparowane

ale... żwirek silikonowy dla kota w skarpecie (musi byc wyprana hahhaa) rewelacja, jedną połozyłem na desce rozdzielczej, druga na półce tylnej zero zaparowanej szyby po nocy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2017 o 19:41, lunatyk napisał:

@sobiepan Od niedawna też zastanawiam się nad pochłaniaczem wilgoci ze wskażnikiem , zazwyczaj mam problem z parowaniem jak jadzie więcej osób , przy ciepłych nawiewach na szybę wszystko znika ale jak ujmę nawiewy zaczyna parować .

Ktoś coś poleci , jakiś sprawdzony pochłaniacz , nie chcę bawi się w smarowanie szyb , wszystko posprawdzałem kanały odpływowe drożne , filtr wymieniony , sucho pod tapicerką pod nogami , na wycieraczkach brak wody a pomimo to paruje .

Dywaniki materiałowe warto zminić na gumowe zimą ale to już pewnie zrobiłeś.

Pochłaniacz wilgoci wielokrotnego użytku robi firma Pingi.

Kiedyś testowałem i coś tam robił.

Na necie masz filmy i pokazują ile gram wody wciąga.

13 minut temu, chodor napisał:

w tym roku miałem pierwszy raz problem z parujacymi szybami, po nocy na parkingu jak był przymrozek to zamarzniete od srodka masakra,

zastosowałem rainX anti fog iii ...nic dalej zaparowane

ale... żwirek silikonowy dla kota w skarpecie (musi byc wyprana hahhaa) rewelacja, jedną połozyłem na desce rozdzielczej, druga na półce tylnej zero zaparowanej szyby po nocy 

Jeżeli kiedyś nie parowało a zaczęło to:

1. Wyczyscić dobrze szyby

2. Sprawdzić czy wszystkie odpływy drożne

3. Wymienić filtr kabinowy

4. Usunąć wilgotne liście z kratek wlotowych jżeli w danym samochodzie problem występuje

5. Zamienić dywaniki materiałowe na gumowe

6. Doorzucić pochłaniacz wilgoci, np Pingi lub Twój patent ;)

7. Przewietrzyć dobrze samochód na mrozie albo osuszyć klimą.

 

Preparatów anti fog nie polecam bo w nocy widać mazy, które czasami wychodzą po kilku dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Kupił ktoś w dniu premiery antifoga od RRC i ma zamiar testować? 😉 Chciałbym się dowiedzieć jak w tym antifogu z ograniczeniem parowania na ile jest skuteczny, a co najważniejsze jak z refleksami i odbiciem świateł?

EDIT:

Jednak na filmie nie wygląda to tak pięknie, musi zostać delikatny film, aby antifog działał, więc pewnie będą refleksy. Niby nie pieniądze za 16zł 150ml, dlatego czekam na opinie użytkowników tego produktu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale inne antyfogi wycierasz do „sucha” aby nic na szybie nie zostały a tutaj każą zostawiać delikatna powłokę bez mocnego polerowania, a jak przejechał palcem po szybie to w tym miejscu parowalo tak jak przed nałożeniem, bez testów nie ma co wyrażać opinii, ale po tym co widać na filmie to szału nie ma.

a jeśli mowa o pochłaniaczu wilgoci to mam PINGI i daje radę. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 tygodni mam przednia szyba i boczne: CarProtect AntyPara. Spisuje się znakomicie. Nie mam porównania z innymi. Ale chyba wszystkie anty pary coś tak delikatnie zostawiają. I po tym za bardzo nie wolno mazać. Choć dzieciak mi paluchuje i jakoś nic się nie dzieje. Widoczność jest jak była wcześniej. Auto duże Berlingo wiec szklarnia 😉. Ale porównując bez anty pary i teraz to dzień a noc. Wszytko sprawne dodam, klima, filtr kabinowy itp.  Ale czasem rano jak auto zimne itp, to para była i tak. Teraz problemu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
34 minuty temu, V1RU$ napisał:

CarProtect AntyPara

 

34 minuty temu, V1RU$ napisał:

anty pary coś tak delikatnie zostawiają.

CarProtect zostawia takie szkiełko - coś jak folia ochronna na telefon. Nawet odcięcia widać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś testowo w miejsce CarProtect dałem anty parę od RRC . Łatwiej się dociera i aplikuje.

CarProtect - mam też w domu  na oknach na dole bo zbierała mi się woda i 2 tyg. wytrzymuje i woda się nie osadza.

Zobaczy my jak produkt od RRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, V1RU$ napisał:

CarProtect - mam też w domu  na oknach na dole bo zbierała mi się woda i 2 tyg. wytrzymuje i woda się nie osadza.

 

Mam ten sam problem w domu. Nawet jakiś osuszacz powietrza jest w drodze bo już mnie szlag trafia. Mówisz że te antypary pomagają choć trochę na to skraplanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus przerabiałem temat u siebie w domu. Antypara to wiesz, leczenie objawów a nie przyczyny. Wilgoć w domu to albo kwestia ścian albo wentylacji. U mnie pomogło rozszczelnienie kilku okien na noc, wilgoć przestała się osadzać pod roletami w sypialniach dzięki temu.

Dzięki rozszczelnieniu lepiej się teraz śpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Strus napisał:

 

Mam ten sam problem w domu. Nawet jakiś osuszacz powietrza jest w drodze bo już mnie szlag trafia. Mówisz że te antypary pomagają choć trochę na to skraplanie ?

dużo, efekt widoczny gołym okiem

ale mam  tylko takie pasy na dole okna  anie całe okno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2018 o 05:21, rudi0018 napisał:

@V1RU$  jeśli chodzi o anty pare RRC to zostawiałeś jak na ich filmiku testowym delikatna warstwę czy docierales na zera jak inne antypary?

bedziesz testował w aucie? 

W aucie położone. Nie dotarte pod2 dniach wyłażą mazy widoczne gołym okiem. Lekko dotarte jest OK i działa jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.