Skocz do zawartości

Rain-x


YearOne

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jestem właśnie po nałożeniu rainx. W sumie sama aplikacja dość irytująca, ale jak sie to poprawnie wykonana i dość sprawnie to wszystko powinno grać. Wycieraczki nie podskakują, dodatkowo wydaje mi się, że lepiej sciągają wode niż poprzednio. Krople odlatują już przy 40km/h i dodatkowo spadają podczas hamowania. Z uwagi na to że posiadam kombi tylnia szyba do tej pory syfiła sie niemiłosiernie. Po Rainx krople pod swoim ciężarem same spadają więc juz nie musze używać tylniej wycieraczki tak czesto jak poprzednio (byłą włączana cały czas podczas jazdy)

 

Co do aplikacji preparat nie może nam wyschnąć przed polerowaniem, bo sie zamachamy na śmierć i będzie jeden wielki syf a nie czysta szyba.

 

1. Powierzchnie nalezy dokłądnie umyć,

2. a następnie odtłuścić (ja użyłem IPA 1:1)

3. rainx rozpylamy dokładnie po całej szybie a następnie wilgotną szmatką usuwamy tzw mgiełke która sie tworzy podczas rozpylania. Przecieramy w ten sposob całą szybe tylko w ten sposób unikniemy problemów. Nastepnie sucha ruchami kulistymi polerujemy do pełnej klarowności szyby.

 

A no i najważniejsze... myśle, że więkości was znane. Nie robimy tego w pełnym słońcu :)

 

Ja zrobiłem zgodnie z tym, czego sie dowiedziałem od jednego z naszych partnerów podczas wizyty w salonie, więc technika jest sprawdzona - i jak widać działa w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja technika nakładania jest taka :

1. mycie szyby preparatem do szyb ( w moim przypadku Duragloss Glass Cleaner )

2. płatkiem kosmetyczny nanoszę ruchami prostymi na szybę preparat ( np. wzdłuż szyby )

3. po 1-2 min. nanoszę kolejną warstwę , proste ruchy/linie , ale w poprzek szyby .

4. po 1-2 min. spryskuję wodą ( np. destylowana ) ściereczkę z mikrofibry tak by była wilgotna i przecieram cała szybę .

5. suchą ściereczką z mikrofibry czyszczę całą szybę .

 

U mnie to działa i nie mam problemów ........ na razie . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co u mnie dogorywa, NW autolandu :) trzyma się całkiem nieźle.

Rain X czeka, ale był już aplikowany na auto znajomego i nie skarżył się na żadne nie dogodności, mam tego z ulepszoną formułą (został wyciągnięty z głębi półki na jakieś stacji w UK za jakieś 4 funciaki :lol: ). Tego typy produkty trzeba dobrze wypolerować, inaczej mogą pozostać "tłuste" mazy, dlatego używam co najmniej dwóch szmatek do tego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camel-, jeżeli ktoś nie potrafi tego zaaplikować to tak jest, przypomnij sobie ja ten preparat u jednego z partnerów stał bodajże za 70 zł, i chyba tylko tak był u nas dostępny, nie każdego było stać, bo w sumie 70 zł + koszta wysyłki za 200 ml to troszkę dużo wychodziło. Czytałem o przeskakujących wycieraczkach, mgiełkach i parze na szybie z rana, ale teraz kiedy jest to łatwo dostępny produkt za małą kasę, wiesze grono kupiło, a nawet nie potrafi go zaaplikować poprawnie, mimo że jest na forum opisanych kilka sposobów aplikacji, a na butelce jest narysowany schemat obrazkowy jak by języka ktoś nie kumał. Co do grzanych Fordowskich szyb się nie wypowiadam, ponieważ nie miałem z nimi styczności.

 

IMG_0408.JPG

 

Posiadam wersję z atomizerem z UK (437 ml) jak i niemiecką, w buteleczce 200 ml (nową i starą formułę) niczym się nie różnią, oraz nie długo będzie u mnie wersja na Polskę tak, że się zobaczy co to na nasze tereny trafiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] importem i dystrybucją tych specyfików w

Polsce zajęła się jedna z największych firm na naszym rynku, stąd tak

niskie ceny.

 

Posiadam wersję z atomizerem z UK (437 ml) jak i

niemiecką, w buteleczce 200 ml (nową i starą formułę) niczym się nie

różnią, oraz nie długo będzie u mnie wersja na Polskę tak, że się

zobaczy co to na nasze tereny trafiło.

 

poniewaz znane sa przypadki gorszej jakosci produktow przeznaczonych

na polski rynek (chocby sprzet RTV czy proszki do prania), ciekaw

jestem Twojego porownania wersji Pl do wersji UK czy D

ciekawe rowniez czy Rain-X jest konfekcjonowany do opakowan w Pl a

sprowadzany luzem w pojemnikach wielkogabarytowych, czy sprowadzany w

malych opakowaniach i tylko naklejana polska ulotka?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Wczoraj do mnie dotarła buteleczka i jestem po pierwszej aplikacji.

Nakładałem płatkiem kosmetycznym - wychodziło tak z 2 przechylenia na jedną szybę boczną.

Wypolerowanie tego nie byłoby łatwe bez ściereczek z MF. Pamiętam polerowanie NW, gdy jeszcze MF nie istniała...

 

Chciałem sprawdzić plotki o trudnościach z wypolerowaniem. Dlatego zamiast MF CG lub Madness, którą można to zrobić bez najmniejszego problemu za jednym razem użyłem tego, co było pod ręką ;)

Działałem rękawicą "marketową" - stroną z frędzlami, potem drugą stroną rękawicy obszytą gładką MF i poprawiałem gładką MF. Udało się nawet takim nietypowym sprzętem ale polecam markową MF.

I tak 3 razy cały proces ;)

Jak trwałość będzie OK, to opłaca się troszkę namachać. Czekam na deszcz.

Z buteleczki ubyło z 0,5 cm środka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem po aplikacji ww środka. Na początku przestraszyłem się opinii o problemowej aplikacji. Dla mnie to mit :) Nakładałem nie najlepszej jakości płatkami kosmetycznymi i polerowałem żółtą fibrą od temachem. Już po pierwszym wypolerowaniu nie było żadnych mazów ani podobnych rzeczy, ale na wszelki wypadek wypolerowałem jeszcze raz świeżą fibrą i jest malinka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz znane sa przypadki gorszej jakosci produktow przeznaczonych

na polski rynek (chocby sprzet RTV czy proszki do prania), ciekaw

jestem Twojego porownania wersji Pl do wersji UK czy D

ciekawe rowniez czy Rain-X jest konfekcjonowany do opakowan w Pl a

sprowadzany luzem w pojemnikach wielkogabarytowych, czy sprowadzany w

malych opakowaniach i tylko naklejana polska ulotka?

 

pozdrawiam

Szukasz dziury w całym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Tak dla testów nałożyłem na drugie auto Rain-X.

Aplikacja za pomocą płatka kosmetycznego, kilka minut na wyschnięcie i przetarcie fibrą z CG - łatwo, szybko, bez smug ;)

 

[Edit]

Zauważyłem dzisiaj bardzo fajną cechę Rain-X :)

Samochód parkuję na podwórku i mimo, że w nocy nie pada deszcz to rano na szybie jest pełno takim małych zaschniętych kropeczek, które zostają pewnie po rosie. Żeby je usunąć trzeba użyć oczywiście wycieraczek.

 

Ponieważ zostawiłem sobie kawałek szyby bez Rain-X dla porównania zauważyłem, że szyba pokryta NW jest czysta, beż żadnych śladów po wodzie, kropek itp. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja kładłem co ok. godzinę. Pewnie lepiej byłoby zrobić większą przerwę ale akurat nie miałem takiej możliwości. Zobaczę jak się będzie trzymać po takiej aplikacji.

Zużycie środka jest tak małe, że można spokojnie testować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.