Skocz do zawartości

Rain-x


YearOne

Rekomendowane odpowiedzi

A płyn Wurth nadaje się do czegoś? Kupiłem koncentrat zimowy ale jeszcze nie wlałem to zbiornika.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Koncentrat zimowy? Pokaż co to za cudo :) Mam w garażu płyn zimowy Wurtha sprzed paru lat, ale to jest gotowy. Całkiem niegłupi i nieśmierdzący. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie o RainX, lecz nie chodzi o niewidzialną wycieraczkę, tylko o RainX stosowany od wewnątrz, zapobiegający parowaniu. Samo działanie jest OK - szyby nie parują, problem w tym, że po nałożeniu preparatu pozostają bardzo widoczne mazy, które utrudniają jazdę, szczególnie w nocy. Jest jakiś sposób na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go po prostu wyrzuciłem do kosza...

Dla mnie ten produkt to nieporozumienie ze swoim działaniem.

Aktualnie na zimę czyszczę szyby IPA 100% raz na jakiś czas i jest to jak dla mnie w tej chwili najlepsze rozwiązanie. Idealnie czysta szyba względnie szybko odparowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ale do mycia szyb z RainXem IPA rozcieńczona z wodą rządzi. Zero smug i efekt hydrofobowy jak zaraz po nałożeniu.

 

 

Zgadzam się z Tobą w 100%

 

 

Od jakiegoś czasu sam używam tylko IPY rozcieńczonej z destylowana wodą do mycia szyb i jest złoto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam problem z Rain-x na przedniej szybie. Na szybach bocznych i na szybie dachowej wydaje mi się że jest ok- nie ma mazów a robię na wszystkich szybach tak samo. najpierw myję normalnie auto całe, następnie płyn do szyb i pierwsze mycie szyb "grubą fibrą" (fibra od kocha) następnie myję ponownie szyby cienką fibrą od sonaxa, następnie IPA 99% bez rozcieńczania (wcześniej miałem mniej procentowe i bez zmian. Po nałożeniu poleruję niezależnie czym czystą suchą/wilgotną fibrą (woda)/wilgotną IPA fibrą nawet polałem na szybę czystą IPA i bez zmian. Na pozostałych szybach jest ok. Po poprzedniej aplikacji mazy które nie znajdowały się w polu działania wycieraczki pozostały przez całą zimę. 

Co jest nie tak z przednia szybą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czytałem trochę ostatnio ten temat z ciekawości i wiem, że pare lat temu była dyskusja na temat "pochodzenia" polskich R-X. Do tej pory sam miałem styczność z dystrybucją Parys'a, a dzisiaj w selgrosie zauważyłem coś takiego. Dwie różne butelki i inna dystrybucja. Wiadomo coś o tej wersji Hiszpańskiej? Miał ktoś?

840cf83a7836ccde7a62b1355871ab75.jpge99b5f4fc4e3dff5fd6d19a3348f118c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam taką, wcześniej miałem tę po prawej i żadnej różnicy tam nie widzę. 

BnldraZ.jpg

m1hm8tk.jpg

 

Nie twierdzę, że jej nie ma bo składu przecież nie zbadałem :lol: Trwałość jak i aplikacja jest na oko taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Relacja z dzisiejszej pracy - Warszawa M20 - stare, szklane i... grube szyby:

kCalUAc.jpg

Szyby machięte TENZI Czysta Szyba przednia przed myciem, tylna - po:

OSwLJzb.jpg

Główny bohater:

E5j8Uqg.jpg

I finał:

LXlZH2b.jpg

4u9569x.jpg

Rain-X świetnie podbija przejrzystość szyb szklanych - takich starych, nieklejonych szyb - na żywo wygląda to kapitalnie, polecam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posmaruj pióra RainXem i zostaw bez docierania..trochę pomaga ale u mnie na 2 autach (jedno nówki pióra drugie 2 letnie) przeskakują aż miło także RainX w moim przypadku do starcia. Od razu zapytam - czym się najłatwiej pozbyć się powłoki z szyby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.