Skocz do zawartości

Rain-x


YearOne

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że nakładanie Rain-X płatkami kosmetycznymi to dobry pomysł? Nakładam Rain-X na przednią szybę i odrazu polerować, czy dać mu chwilkę? IPA usunie mi Rain-X? Jeżeli tak, jutro nałożę Rain-X na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak płatek kosmetyczny to bardzo dobry wybór, ja nakładam na pół szyby, idę nakładać na drugie pół, i zaczynam od razu polerować pierwszą połówkę, po czym drugą i za każdym razem jest okey. Co do usuwania powłoki NW masz opisane to na forum, wystarczy poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć...

 

Ja nakładałem taką "szmatką", którą kupiłem wraz z płynem do czyszczenia LCD.

 

Wymiary tej niebieskiej ściereczki to około 12x12 cm.

 

Szybę wcześniej umyłem pędzelkiem APC PB i tuz przed aplikacją Fast Glass od AG.

 

Cienką warstwę nałożoną kolistymi ruchami starłem po około 2 minutach miękką i suchą mikrofibrą.

 

Efekt jak dla mnie jest jak najbardziej :good:. Kropelki ładnie odpływają już przy 45-50 km/h.

 

Pozdr ŁH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem gdzieś w innym temacie Rainxa stosujemy u nas w domu od kilkunastu lat na samochodach i zawsze jest ten sam proces nakładania.

Po pierwsze czysta szmatka, teraz progress to mikrofibra ;) I koniecznie czysta i sucha szyba.

Spryskanie powierzchni (mamy teraz tego z atomizerem) i przetarcie prawie do sucha (rozprowadzenie filmu, pozostawienie smug).

Najpierw jedna połówka, potem druga, po czym jak kolega Tworek, przepolerowanie pierwszej i przepolerowanie drugiej. Ale bez zbędnego przykładania się.

Teraz nakładanie drugiej warstwy, w podobnym sposób: rozprowadzenie jednej połówki, drugiej połówki odczekania minuty i wytarcie do prawie sucha. Teraz na szybie powinien pozostać bardzo cienki film widoczny pod światło na szybie. Pozostawienie tego na dobę a po dobie spłukanie wodą (lub do pierwszego deszczu jeśli nie przeszkadza). RainX działa pare miesięcy i ślicznie odpycha wodę. Ostatni raz aplikowaliśmy na Audi ojca (przednia szyba) chyba w środku sierpnia i do tej pory rewelacyjnie się zachowuje. Druga sprawa to jest taka, że przy NW niewarto używać wycieraczek bo to samo ma działać. U nas nie przyjechło się szorowanie wycieraczkami po szybie przy drobnych kropkach. Jak mocniej pada, to trzeba się chwilę wstrzymać do powstania większych kropel, wtedy zaczyna odpychać bardzo dobrze i widocznośc jest dobra. :)

Dla ciekawostki podam, że Autoland Look to dokładnie to samo, tylko rozcieńczone ze spirytusem. Nakładam trzy warstwy. Ale i tak trzyma krócej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpychanie wody, fakt jest, ale dopiero od 80 km/h i to nie jakieś rewelacyjny, w dodatku wycieraczki zostawiają piękną mgiełkę, która bardzo przeszkadza w jeździe po zmroku.

 

Dokładnie tak samo, na kilku samochodach, a już na podgrzewanych "by Ford", to kibel do kwadratu - RainX zasilił kosz :D GTechniq -a nawet nie chce mi sie po tym badziewiu próbować.

 

p.s. śmierdział jak rozpuszczalnik - może trefny? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpychanie wody, fakt jest, ale dopiero od 80 km/h i to nie jakieś rewelacyjny, w dodatku wycieraczki zostawiają piękną mgiełkę, która bardzo przeszkadza w jeździe po zmroku.

 

Dokładnie tak samo, na kilku samochodach, a już na podgrzewanych "by Ford", to kibel do kwadratu - RainX zasilił kosz :D GTechniq -a nawet nie chce mi sie po tym badziewiu próbować.

 

p.s. śmierdział jak rozpuszczalnik - może trefny? :o

 

 

Co masz na myśli pisząc o podgrzewanych szybach w Fordzie ?, bo właśnie jestem po aplikacji :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem chłopaki co wam poszło nie tak , ale mam zupełnie inne zdanie o tym środku , owszem zostawia mgiełkę , ale jest to tak małe , że zupełnie mi nie przeszkadza i owa mgiełka zaraz niknie , krople " zjeżdżają " z szyby już od 50 km/h , ale zależy to tez od deszczu jaki on jest .

Trochę dziwię się takim skrajnym opiniom , bo takie CarSpa ponoć stosuje go w swoich projektach , więc szajs to nie jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc o podgrzewanych szybach w Fordzie

 

efekt pajęczynki wymaga "przyzwyczajenia" - to pewnie wiesz ;)

po aplikacji RainX-a szyba wydawała sie krystalicznie czysta, ale po jeździe wieczorem w deszczu wylazła owa mgiełka i jazda w mieście stawała się męcząca.

 

Trochę dziwię się takim skrajnym opiniom , bo takie CarSpa ponoć stosuje go w swoich projektach , więc szajs to nie jest

 

Jacek, zapewnie masz rację - ja skreślam ze swojego arsenału produkty wymagające tajemnej "wiedzy", speclalnych warunków, spełnienia określonych czynników itp - ma być "easy on - easy off" i działać bez żadnego "focha" ;) - za to się płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt pajęczynki wymaga "przyzwyczajenia" - to pewnie wiesz ;)

po aplikacji RainX-a szyba wydawała sie krystalicznie czysta, ale po jeździe wieczorem w deszczu wylazła owa mgiełka i jazda w mieście stawała się męcząca.

 

Jak na razie od niedzieli deszczu nie było, ale Ford był płukany z kurzu na myjce ostatnim programem.

Woda spływała od 60 km/h, ale faktycznie na szybie zostały ślady "pajęczynki", może w 8 miejscach wielkości około 2-3 cm :o .

Na bocznych i tylnej ok.

 

W weekend muszę koniecznie przetestować na innym samochodzie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duragloss Rain Repel
Na pewno nie ma porwywającej trwałości. Ale doskonale sprawdza się jako 2w1, płyn do czyszczenia szyb i niewidzialna wycieraczka! :)

Miałem tester i na początku nie przypadł mi do gustu właśnie ze względu na trwałość, ale z czasem przekonałem się do tego środka jako 2w1 - dobry płyn do czyszczenia szyb i niewidzialna wycieraczka, którą możemy zastosować zawsze i wszędzie i uzupełnić/wzmocnić efekt. Środek banalny w stosowaniu. W sumie taki quick detailer do szyb ;):) Tylko zdecydowanie lepiej opłaca zakupić się galonik.

http://www.duragloss.com/product.asp?pid=301

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pwiedzcie mi, bo się zastanawiam skąd taka różnica cenowa?

czy to są inne produkty?

http://www.all4auto.pl/rainx-niewidzial ... -p434.html

tu nie ma zdjęcia, więc nie wiem dokładnie

http://www.autodrogeria.pl/Rain-X-Niewi ... ent-200-ml

http://sklep.swissvax-detailing.pl/inde ... n-x-3.html

pojemności takie same, jednak cena ostatniego jest już 3x droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten co ja mogę mieć jest inny

http://www.halfords.ie/we...tegoryId_229903

nie ma atomizera.

Twój jest z najnowszej serii z nową formułą

 

Ten jest nazwijmy to przed "liftem" ;) czyli bez udoskonalonej formuły - oceniam tylko i wyłącznie po zdjęciu

 

więc logiczne jest ,że skoro producent udoskonalił recepturę a nie zmienił ceny to kto kupi ten stary ?? może stąd niska cena ;)

 

tu zdjęcia nie ma więc nie wiem

 

A co do różnic cenowych się nie wypowiem bo każdy ma swoją politykę i swojego dostawcę. Ale nie od dziś wiadomo ,że SV ma wszystko drogie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wrzucić filmik z efektem mgiełki podczas pracy wycieraczek?

 

Będę wdzięczny.

 

I chyba przeoczyłem odpowiedź, na pytanie : Czym można zmyć RainX z szyby w razie gdyby efekty działania mi się nie podobały ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś może mi powiedzieć który rainx jest lepszy:

2 w 1 czyli Cleaner & Rain Repellent z atomizerem

czy może ten Rain Repellent 200ml w butelce?

2w1 - to typowy płyn do czyszczenia szyb z dodatkiem NW, efekt krótkotrwały ale jeżeli zastosowałeś wcześniej Rain Repellent to poprzednim produktem podbijasz wytrzymałość tym samym odświeżasz powłokę.

Stosowałem kilka specyfików tej firmy i są ok. ale przesiadłem się na aquapel jak dla mnie no.1 , w moich testach wygrał nawet z Gtq1. Co do rainxa i innych nano wycieraczek to ważne moim zdaniem jest warstwowanie (najlepiej 3 warstwy) w odstępach po ok. 10h a po ostatniej warstwie też ok. 10h i dopiero wtedy można kontaktować się z wodą. Wiem ,że mało kto wytrzyma tyle czasu na czekanie ale to się opłaci. Efekt jest nieporównywalny w odpychaniu wody po 3 warstwach w stosunku do 1!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i d... :zly:

Aplikacja w niedziele: Glinka - IPA - Meguiar's Glass Cleaner - Rain-X na 3-4 minuty.

Polerowanie mikrofibrą , polerowanie ręcznikami papierowymi i jeszcze raz mikrofibrą.

Wczoraj po płukaniu na ostatnim programie jeszcze raz Meguiar's Glass Cleaner.

Dziś jadę do pracy i pod słońce cała przednia szyba w umazana, jak bym czymś tłustym ją przetarł... :zly:

Boczne ok :o

Zastanawiam się czy jeszcze raz aplikować po wyczyszczeniu APC, czy do kosza :cry:

 

ps. obiekt to nowy Focus z grzaną przednią szybą, o której wcześniej wspominał gruby_RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd przyjąłeś taki czas wylegiwania się produktu ?? zostaw to na 10-15 min. i zetrzyj wilgotną szmatką najlepiej specjalną do szyb (ja to nazywam plastikową)

 

Tyle mi mniej więcej zajęło nałożenie preparatu na wszystkie szyby :idea:

Tylko teraz wilgotna szmatka chyba już nic nie da, skoro dwa razy megsem już były czyszczone ... :o

Trochę to dziwne bo na bocznych i tylnej wydaje się być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. obiekt to nowy Focus z grzaną przednią szybą, o której wcześniej wspominał gruby_RS

 

uprzedzając pytania, to sam fakt podgrzewanej szyby oczywiście nie ma wpływu na aplikację, chodzi o to że jazda w nocy, w mieście wymaga "przyzwyczajenia" do tej "pajęczynki" - jeśli coś jeszcze zaczyna się "mazać" to jest lipa... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.