Skocz do zawartości

K2, warto?


pavvell

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno bardziej wygodna ,mialem okazje pracowac na malym rupesie na dodatek tym na akumulator bajka ,flex czy lare tez pozytywna propozycja aczkolwiek pytanie czy przy pracy 8 zestawow lamp maxe miesiecznie jest narazie sens zawsze w razie czegos jakas zapasowa rotacja sie przyda co nie? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak odchodząc od tematu k2, to czy ktoś pracował na festool rotex ro90 dx? bo mam taką na stanie i się właśnie zastanawiam czy nią dam radę - tylko pady do niej pasują o wielkości 80-90mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, mam problem z tą maszyną. Robiłem nią drugie auto i przy cięciu padami 150mm, mniej więcej w połowie roboty zaczęła mi się strasznie grzać. Po każdym przejeździe musiałem ją odkładać żeby się ostudziła bo nie mogłem jej aż utrzymać w ręce. Macie jakieś pomysły co mogło być tego przyczyną? Docisk był dosyć mocny bo to lakier BMW ale na początku pracy (i przy poprzednim aucie) nie było tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hey, mam problem z maszyną rotacyjna K2 Masner. Przy jakimkolwiek nacisku na tarcze (chociażby swobodne położenie tarczy maszyny na powierzchni) tarcza przestaje się kręcić, mimo że słychać jak maszyna pracuje. Rozkręciłem maszynę w poszukiwaniu czegoś w rodzaju sprzęgła albo czegoś co się nie zazębia i nie mogę do niczego dojść. Ruch w maszynie dochodzi aż do ostatniej zębatki przed tarczą i zanika dosłownie na gwincie. Macie jakieś pomysły?

 

Maszyny używałem pierwszy raz, pół roku leżała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pitekman Jeżeli rozkręcałeś maszynę to rozumiem, że jest używana i rozkręcałeś tą metalową głowicę. Nie rozbierałem K2, ale wymieniałem ostatnio przekładnie w  szlifierkach kątowych. Podejrzewam, że konstrukcja jest bardzo podobna. Na osi silnika jest jedna zębatka (taka okrągła) a na osi do której mocujesz talerz jest zębatka talerzowa. Zobacz jaki jest stan zębów na tych zębatkach  (w moich szlifierkach wyrobione były zęby na osi silnika). Spróbuj ręcznie odciągnąć te zębatki od siebie i zobaczysz czy się dobrze zazębiają. Sprawdź też czy zębatki są zablokowane na osiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.