Skocz do zawartości

Polerowanie auta pastami Menzerna


kriss17071989

Rekomendowane odpowiedzi

Do bardzo zniszczonego czarnego metallica, amerykańskiego lakieru wystarczy Menzerna 2500? Jaki pad żeby się za to zabrać? Autko będzie dotykane pierwszy raz.

 

 

2500 to za mało na zajechany lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie korektę i mam pytania:

 

1. Czasami pasta pyli. Za długo pracuje z nia, czy za niskie obroty? A może jescze coś innego zle robie?

2. Mam problem żeby domyć pastę IPA. Musze używać bardzo dużo IPY i duzo przejazdow mikrofibry. Słabo wypracowana?

3. Ile przejazdów robić? Gdzieś czytam, że wystarczy ok 10, w innym miejscu 18. Pracuje ma Menzernie.

 

Pacjent to honda civic czarna.

 

Oglądałem dużo filmów na temat korekty i wydawało się że robię zgodnie z tym co piszą.

Ogólnie to daje 3 kropki na pada 135mm. Bieg 1 i rozprowadza, 2 przejazdy. Potem 2 bieg i wolniej niż wcześniej, Z 3 przejazdy. Potem 3 bieg i kolejne 3 przejazdy. Następnie 2 bieg 2 przejazdy i 1 bieg 2 przejazdy. Zawsze mam problem żeby pozbyć pasty. IPA 1:1. I widać ze zostaje na lakierze.

 

Rys juz nie ma takich, ale głębi z czarnego lakier nie wyciąglo. Jest taki sam jak wcześniej.

Czy za dużo oczekuje od pasty i dalsze kroki robią wow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ją na 1 rozprowadzisz to od razu wchodz na 3 bieg lub 4 (w zależnosci od lakieru, skali zarysowan) Nie potrafie CI powiedziec ile przejazdów, na oko jak widze, ze juz pasta to co miała zrobić zrobiła to schodzę stopniowo z obrotów.

 

Czarny, mega problematyczny lakier hondy tez jest specyficzny, z tego co piszesz nie do konca pastę wypracowujesz. Po polerce odczekaj, niech lakier ostygnie, potem ścieraj, lej ipę, ścieraj, ipe, ścieraj i musi być ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też BMW, ale srebrne i nie widać takiego efektu. Druga sprawa to lakier nawet zadbany. :D Dlatego padło na Hondę. Czarnej Astry nie tykam, bo ma tylko 4 lata :D

 

Zastosuje się do Twoich instrukcji i będe próbował.

SF3500 jako wykończenie powinno na tym lakierze zrobić super efekty? Ogólnie to pod słońce efekt jest fajny, ale jak patrze z góry to mizerny. Nie widać różnicy w miejscu którym robiłem a tym co nie było robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie lakiery, które od patrzenia się rysują, najlepszym rozwiązaniem naprawde jest koch antihologram, pracujesz z nim na mniejszych obrotach, szybciej sie wypracowywuje, więc mniejsza szansa na zrobienie holsów a i praca łatwiejsza. Menzerną też zrobisz, z tym, że musisz bardzo uważać, żeby lakieru nie przegrzać (bo pracujesz na wyższych obrotach, robisz zdecydowanie wiecej przejazdów niż kochem) a i tak zawsze mf masz więcej do dotarcia.

 

Naprawdę, koncentracja, skupienie i przede wszystkim czas, nie spiesz sie, rób to dłużej, ale dokłanie. Przepoleruj sobie dla odchamienia jakiegoś seata czy peżota, zobaczysz jak wielka jest różnica w porównaniu do hondy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1. dobrze że nie wziąłeś 300, wtedy byś zobaczył jak pyli menzerna.

2. Do wymywania użyj ipy nie rozcienczonej.

3. Ilość przejazdów musisz sam zaobserwować w zależności od tego jak Ci się wypracowywuje pasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja mam takiego typu pytanie:

Mam makite 9237CB,nóweczke. Zakupiłem zesat past menzerny HCC1100 MCP2500 SF3500 oraz Finish Kare 2180 Ultra Polymer Sealant

Pady z Flexipads biały Cut,pomarańczowy polish i zółty finish 150 mm, do tego zestaw royal pads 80mm ( finish niebieski,czerwony polish o biały cut)

Na złomie pobrałem maske z jakiegoś trupa czarną i błotnik chabrowy. I jak maska poszła na pierwszy ogień całkiem spoko, tak z chabrowego za chiny ludowe nie potrafie wyprowadzić na 100 % korekcje. Ciągle mam jakie delikatne swirle i holosy. Macie jakiś pomysł?? Czytam czytam i nic nie wynika bo efektu ni ma. Robiłem białym cut + pasta HCC1100 bo było mega dużo głębokich na 5 biegu, później pomarańczowy polish i MCP2500 na 1800,i na koniec SF3500 na 1100 obr/min-->900 obr/min. Różne próy i zero efetu. Ciągle swirlsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Panowie nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na to nurtujące mnie pytanie

 

 

Ultimate Compound od Megsa da rade wykończyć powierzchnie po FG500 na padzie Very Hi Cutting z Monster Shine?

 

 

Jeżeli tak to z jakimi padami połaczyc megsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dnia 16.05.2017 o 21:25, waskii napisał:

Panowie nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na to nurtujące mnie pytanie

 

 

Ultimate Compound od Megsa da rade wykończyć powierzchnie po FG500 na padzie Very Hi Cutting z Monster Shine?

 

 

Jeżeli tak to z jakimi padami połaczyc megsa?

UC Megsa jest raczej do robótek ręcznych i ma w sobie sporo wypełniaczy. Używając go po FG 500 zakamuflujesz cały bałagan jaki mógł powstać po Menzernie a nie wykończysz jak trzeba, lepiej użyj typowej pasty finish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, masa140 napisał:

UC Megsa jest raczej do robótek ręcznych i ma w sobie sporo wypełniaczy. Używając go po FG 500 zakamuflujesz cały bałagan jaki mógł powstać po Menzernie a nie wykończysz jak trzeba, lepiej użyj typowej pasty finish.

Niezły wykop, odpowiedziałeś na post z maja :shock:

A samo UC jest pastą na DA z możliwością pracy ręcznej. Zależnie od padów/twardości lakieru/ stanu może służyć jako pasta polishingowa i finishowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe rzeczywiście nie spojrzałem, że to post z maja :D. Wszystko zależy jaki chcemy efekt i jakim nakładem pracy.Ja bym UC jako finish nie użył bo po kilku myciach to co zakamuflował wylazłoby na wierzch - ale to tylko moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a ja mam pytanie odnośnie pracy z Menzerną

roiłem auto 2500 z padem polishowym Flexipad 135 oraz 80 Nat, technika czyli rozprowadzenie pasty  pierwszy bieg potem jeden przejazd tak 1200 i 4 przejazdy 1500, dalej jeden na 1200 i dwa 1000.

generalnie to dość dużo pasty poszło bo gdzieś 175 ml. po po wyrobieniu pasty czyszczenie pada i konserwacja tylko czy trzeba co konserwować za każdym razem czy tylko raz wystarczy?

 

i jeszcze odnośni pracy z menzerną 3800 słyszałem że wymaga wyższych obrotów, ja tak samo jak polsich robiłem na 1500 obr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2017 o 16:16, dawid125521 napisał:

Panowie czy każde futro polerskie mocno tnie? Czy można futrem wykończyć plastikowy reflektor? 

futro i pad mikrofibrowy to ciezki kaliber.

wszystko "mozna" zalezy jaki efekt chcesz uzyskac i w jakim stanie jest reflektor teraz, jesli wyglada jak skisniete mleko to ok, ale jesli chcesz wykonczyc mikroryski to srednio.... ja wykanczam miekkimi/srednimi padami z megsem 205 albo megsem plastiX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
17 minut temu, kaktusPL napisał:

Chciałbym przygotować auto pod wosk myślałem nad przepolerowaniem go menzerną 3500 ? da radę usunie delikatne ryski na da ? bo na wiosnę chciałbym dopiero zrobić 3 etapową korektę z góry dzięki za pomoc 

Jeżeli już jesteś posiadaczem tej menzerny to użyj jej i sie nie zastanawiaj. 

Finishowymi pastami np Kochem wycinało bardzo delikatne ryski i ładnie nabłyszcza lakier, dobra alternatywa zamiast cleanera.

A na wiosnę zrobisz cutting/polish/finish, w większosci przypadków 2 etapy wystarczają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kaktusPL napisał:

@ghost mam pady z flexipads żółty czerwony i biały który byś polecił pod DA ? auto to mercedes 

nie pamiętam jakie oznaczenia ma flexipads, ale do merców, które miały twardy lakier brałem średnie pady na wykończenie,

u MX Nowicki widziałem, że robią podobnie, większość robią żółtym natem, rzadko używaja czerwonego nata do finiszu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.