Skocz do zawartości

Polerowanie auta pastami Menzerna


kriss17071989

Rekomendowane odpowiedzi

kriss17071989, Polecam na początek zakupić polerkę marki Graphite, z taką zaczynałem i dalej mi służy, kupiłem ją w jakiejś promocji za 260zł bodajże, stabilizacja nie jest na najwyższym poziomie ale nie stanie na niskim biegu, chyba że coś przesadzasz. Jak zaczynasz zabawę z polerowaniem to polecam użyć znienawidzonej Farecli G3, nie spalisz nią lakieru (audi ulegnie jej bez problemu), nauczysz się higieny pracy z pastami bo farecla od razu pokaże Ci, że przesadziłeś z obrotami, specyfika pasty oraz jej stosowania pozwala na bieżącą inspekcję (nie maskuje rys), oraz nie ma z nią problemu typu wyrywanie z rąk dlatego bez nerwów można nauczyć się trzymać polerkę, jak już przelecisz autko G3 i nie jesteś lewusem to nauczyłeś się podstaw polerowania, potem myjesz sobie autko karcherem (zrób to od razu, a pozostałości pasty na uszczelkach usuwaj na bieżąco), i wykańczasz już jakąś delikatną pastą manzerny. Oczywiście pady dobierasz jak koledzy wyżej pisali. Fareclę polecam stosować opisaną w poradniku techniką punktu zenitu (ciężko go wyczuć i pasta długo się wypracowuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam po tak dlugim czasie ;) Zdecydowalem sie w koncu na polerke firmy LARE EPL-11, ktora ostatnio miałem okazje przetestowac na aucie rodzicow. Bardzo fajna polerka, leciutka, stabilizacja obrotow działa jak i sam soft start :mrgreen: Co do samego polerowania jak narazie udaje mi sie usunac okolo 80% rys, sadze, ze jest to spowodowane strasznie twardym lakierem AUDI :( Zakupiłem futro flexipads i tutaj mam pare pytań :D a wiec:

1. Czy na futro (135mm) nakładamy taka samą ilośc pasty jak na pada (135mm)??

2. Czy nalezy zraszac woda, przed kazdym przejazdem?

3. Czy pracujac z futrem uzywamy takiego samego przedziału obrotow? ( 900-1500-900 )?

4. Czy stosujemy taki sam docisk jak w przypadku padow gąbkowych?

To chyba wszystkie pytania :o Czytajac mnostwo postow nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na te pytania a straszanie sie boje :shock: zeby nie uszkodzic lakieru. Mierzac lakier na elemencie miernik GL-6 wykazał 150 um a wiec sadze ze musiał bym sie postarac, aby przetrzec tej grubosci lakier. Z gory dzieki za pomoc ;)

15112011691.jpg.e5aeae67dabc96cef7de87a392ed3ebc.jpg

04102011639.jpg.cca4d862269dce97c03b4335fbc231a0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kriss17071989, ekspertem nie jestem ale postaram sie cos doradzic na poczatku tez mialem podobne obawy jak ty ;p

1. Czy na futro (135mm) nakładamy taka samą ilośc pasty jak na pada (135mm)??

na poczatek o kropke wiecej niz na pada a pozniej juz normalnie - przynajmniej ja tak robilem ;)

2. Czy nalezy zraszac woda, przed kazdym przejazdem?
ja nie zraszalem
4. Czy stosujemy taki sam docisk jak w przypadku padow gąbkowych?
futrem pracowalo mi sie o wiele latwiej i docisk staralem sie mniej wiecej samej masy maszyny nic sie nie boj wszystko ladnie wyczujesz a by przetrzec lakier musial bys serio w jednym miejscu smigac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na początek pracy polecam zwilżyć pastą powierzchnię futra.

 

Przykładowy obrazek znaleziony w sieci (akurat tutaj jest pad z MF a nie wełna ale chodzi o to samo)

6133701090_b16539bcf6.jpg

 

2. Wodą nie musisz spryskiwać.

3. rozprowadź pastę na niskich obrotach, później praca na 1500-1800. Zjeżdżać z obrotów nie musisz bo i tak wykańczać będziesz kolejnymi etapami.

4. Docisk będziesz musiał sam dostosować. Na początek nie próbuj zbyt dużego, zobacz jak ci idzie i go dostosuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzieki wielkie za wszelkie podpowiedzi ;) W koncu udalo mi sie uzyskac zadawalajacy elekt! 100% korecji lakieru :roll: Bardzo dlugo pracowalem z białym padem Flexipads stosujac metode "zenitu" ale futro jest jednak lekarstwem na lakiery Audi, okolo 2 przejady z nieco mocniejszym dociskiem i ryski jak reka odjol :mrgreen: Nastepne zastosowalem jeden przejazd FF3000 wypracowujac paste okolo 3 min. na panelu 40 x 40 cm i nie wierzyłem własnym oczom jak pieknie wyglada lakier! Na wiosne, postaram sie przeprowadzic zabieg na wlasnym samochodzie, oczywiscie prezentujac krok po kroku w dziale pokaz swoj blask ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
przede wszystkim LARE EPL-11 jak i EPL-21 posiadają podwójne przełożenie, co zdecydowanie zwiększa moment obrotowy i zapewnia duży komfort przy niskich obrotach... :P

Potwierdzam próbowałem położyć się na maszynie całym ciężarem a ta dalej jechała z taką samą siłą... dosyć mocno się tylko grzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupiłem FG 500, 2000 oraz 3000. FG 500 nie używam, bo jak na razie zadowalają mnie efekty 2000. Do tych past zakupiłem pady firmy Flexipads(biały, pomarańczowy i żółty).

Polerkę rozpoczynam od pomarańczowego pada i FG 2000. Podczas polerowania strasznie tańczy mi maszyna i ucieka na wszystkie strony. Co jest tego powodem? Źle rozprowadzam pastę na padzie czy jak? A może za mało jej nakładam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to te 5 kropeczek wielkości groszku to z deka za dużo moim zdaniem. Poza tym maszyna skacze zarówno gdy jest za dużo środka jak i za mało, więc musisz metodą doświadczalną dojść dlaczego. Mnie osobiście wydaje się że za dużo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam próbowałem położyć się na maszynie całym ciężarem a ta dalej jechała z taką samą siłą... dosyć mocno się tylko grzała.

podziałaj tak trochę dłużej to może jeszcze efekty dymne zobaczysz :kox::D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest temat o pastach menzerny to chciałbym zapytać jak wygląda praca z SF4000? Dajemy tyle samo co FG500 i pracujemy na podobnych wielkością powierzchniach, z podobnymi obrotami i ilościami przejazdów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
po co kładziecie się na maszynach? to jakaś nowa technika polerska czy tylko metoda na sprawdzenie ile metal zdzierży?

 

'Położyłem " się nad blachą z której i tak nic nie było a chodziło o test róznego rodzaju docisków. Polecam spróbować każdemu to przestaniece sie bać że sie lakier spali itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświerzę i podłączę się pod temat.

 

1. Czy jest znaczna różnica w efekcie końcowym po zastosowaniu past 500, 2000 i 3000, czy wystarczy 500 i 2000?

 

Pewnie to zależy od stopnia styrania lakieru i efektu jaki chce się osiągnąć. Pytam się głównie daltego, że nie wiem czy kupić zestaw FG, IP i FF czy same FG i IP.

 

2. Czy ktoś może ma porównanie na rotacji (mam SL) UC + Swirlx vs. ww. Menzerny

 

Jednoznacznej odpowiedzi na forum nie znalazłem. Przymierzam się do pierwszej korekty na kilku domowych autach (ople, renault i vagi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak lepiej zainwestować i spróbować 3 stopniowego systemu menzerny niż próbować UC i SX? Teraz w sklepach w dobrej cenie jest ww. zestaw z padami flexi plus dokupić BP. Chyba powoli przekonuje się. Przekopie jeszcze forum, popytam i uderzę po cały zestaw do czyszczenia i korekty do, któregoś z naszych sklepów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy przy próbie podejścia pod zderzak przy pierwszym dociśnięciu maszyny do niego na białej gąbce flexi z fg500 zdarło lakier z niego w kierunku kręcenia gąbki, miejsce to powiedzmy próg bagażnika, który był mocno porysowany (po prostu zmarszczyło i zdarło lakier) pomyślałem wtf, czy ja mam za dużo siły, że dosłownie po 2 sekundach pracy maszyny i zwiększenia nacisku od razu takie rzeczy się dzieją? mógł być lakierowany zderzak w tym miejscu choć nie jest to pewne na 100%.

 

Czy w razie gdy lakier był ori lub nawet lakierowany zgodnie ze sztuką, takie coś powinno mieć miejsce przy za mocnym docisku maszyny, że gąbka potrafi zawinąć lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogły być tam jakieś pęknięcia lakieru i wtedy po prostu gąbka wzięła to ze sobą. A poza tym przy zderzakach nie powinno się mocno dociskać gąbek ponieważ lakier na plastiku o wiele szybciej się grzeje i można narobić więcej szkód niż pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.