Skocz do zawartości

Piano Black


tgorka

Rekomendowane odpowiedzi

tfelek, a robiłeś taki element? Ja piszę tylko o 407-ce, nie wiem jak jest w innych autach bo nie miałem styczności. Zapewniam Cię że w moim przypadku FG500 narobiło hologramów, które wyprowadziłem IP2000 i FF3000. Oczywiście IPA. Nie zdjąłem wszystkich rys bo nie umiem/nie mam takiej potrzeby.

buliyo, połysku raczej nie straci, ale sam widzisz że ja używałem innej kombinacji i niestety nie wiem co wyjdzie u Ciebie :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano black
a mówi sie że rysuje sie od patrzenia a jeszcze biały pad Flexi i fg500 :shock: , to może ja powiem że sie nie znam , ja tu tylko sprzątam i tyle w temacie..(jeszcze zaznaczmy kto gdzie robił czy plastik czy metal bo to ważne ...... chyba)

 

U mnie plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja u siebie te piano wykonczylem S40 na finiszowym padzie. Z tego co mi Wódz podpowiadal to lepiej tego mocniej nie drzec, a zastosowac jakis oszukiwasz, tj AF Trilpple, 3M UF badz Z HDC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc Panowie jestem po przywracaniu życia mojej ramce zmiany biegów w piano.

Była ona w fatalnym stanie, jednak aby zminimalizować koszta użyłem tylko pośredniego IP2000 bo nie miałem do tej pory nic do polerowania lakieru. Generalnie 95% rys z plastiku zgineło, zostało kilka głębokich ale takich, że nie wiem czy nawet połączenie 500+2000+3000 dało by sobie z nimi radę.

Także jeśli macie typową pajęczynkę od ściereczki, przedmiotu itp. to nie ma sensu moim zdaniem się nad tym spuszczać, nie dotykać nie wycierać ściereczką itd tylko raz na rok czy 2 lata przelecieć to gąbeczką polerską i IP2000

 

Wielkie podziękowania dla kolegi z All4Auto za fachową poradę w doborze specyfików i ukierunkowanie przy stawianiu pierwszych kroków w kosmetyce aut 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

A czy jest sen położyć na wewnętrzną piano black powłokę kwarcową? Mam czarne, wewnętrzne piano w i40 (zdjęcie z netu):

 

dmbq.jpg

 

Już widać pierwsze ryski tylko po przetarciu kurzu :wallbash:

 

Jakieś inne pomysły (oprócz folii) jak to zabezpieczyć? Najbardziej widziała by mi się powłoka jak mam być szczery, ale nie wiem czy można :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano to piano, nie licz na wiele nawet po powłoce

 

Czyli szkoda wogóle zachodu? Czy jednak coś to da?

 

A może po prostu druga opcja: maskować? Jakiś glaze a potem wosk, czy coś w tym stylu? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, Mam podobny problem u siebie w aucie. Piano wygląda pięknie ale jego utrzymanie :/

Ja na razie radzę sobie kompresorem i mięsistą fibrą z QD. Mam w arsenale Z Detail więc na wiosnę chyba położę HDC i w/w wosk.

 

Jak byś miał jakieś ciekawe propozycje/rozwiązania to z chęcią poczytam i wypróbuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Czyli szkoda wogóle zachodu? Czy jednak coś to da?

 

Coś to da, ale to jest poprostu kawałek plastiku, nawet nie bezbarwny lakier. Będzie się rysować i tak i tak. Można się bawić w AIO od czasu do czasu, ale ja u siebie bym tego nie zdzierżył i obkleił to jakoś ;)

 

Rysy to jedna kwestia, druga fantastyczna rzecz to fajowe odciski paluchów :kox: Duster Pronto na kurz to dobry trop, ale przetrzeć mf od czasu do czasu i tak trzeba będzie, a wtedy wiadomo :/

 

Piano black powinno co najwyżej występować na targach moto i w salonach, w demówkach :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam nadzieje, ze nie dostane za to ostrzezenia...

 

Jakiś czas temu musiałem przewieźć 2 telewizorki i podczas jazdy 55" wysunęło się i oparło na nawiewie za podłokietnikiem. Pewnie wszystko było by ok gdybym położył pod nią koc czy cokolwiek ale niestety nie położyłem i karton porysował "drewno". Zachciało się wozić w cupetce... :(

 

Doradźcie jak można to naprawić. Niestety wszystko będzie musiało być robione ręcznie gdyż maszynę kupie jak będę na Wielkanoc w Polsce. Która Menzerna i czym to zrobić?

59442af069b03_2015-01-1114_24_46.jpg.314ab04f21546dc8e49c0bdf909ac3e3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Moderator

Moze mi ktos zdradzis tajemnice jak dobrze spolerowac te plastiki ? (jak to sie fachowo nazywa?) masakra mi wyszła dziś... :( Jechalem rotacją i potem DA (MF finishowe) Pasty to sonax cutmax i 0406 - na finish zymol...ale nie jestem zadowolony... ;/ ;/

 

IMG_20160826_155209.jpg

IMG_20160826_155515.jpg

IMG_20160826_155539.jpg

IMG_20160826_155553.jpg

IMG_20160826_170946_1.jpg

IMG_20160826_170946.jpg

IMG_20160826_170951.jpg

IMG_20160826_171025_1.jpg

IMG_20160826_171025.jpg

IMG_20160826_171039.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.