Skocz do zawartości

Dodatkowe ryski po collnite 840? Czy to możliwe?


BartekB

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Mam chyba mały problem. Ostatnio robiłem polerke (mała poprawka po ostatnim) i albo mam juz paranoje albo wydaje mi się, że po nałożeniu podkładu pod wosk colli 840 powstały male ryski, ale nie takie jak po myjce automatycznej tylko takby ktos przejechal fatalna jakosciowa scierą. Nie wiem może to jakis ala podkład pod wosk powodujący jego lepsze przyleganie. Pierwszy raz stosuje te specyfiki i troche sie przeraziłem ze recznie bede musiał poprawiac.

 

narazie sie z woskiem wstrzymalem (z braku czasu) do wyjasnienia sprawy.

 

Druga sprawa. Moze glupie pytanie ale po tym wszystkim już wole sie upewnic... cleaner wystarczy czy musze na nowo teraz myc samochod zeby nalozyc wosk? Tak jak wspomnialem nie jezdze autkiem kurzyc sie nie kurzy bo troche deszczu spadlo.

 

Wybaczcie ze nie mam zdjęć ale musze od brata wziąć latarke led i zobaczyć pod swiatło co sie dzieje. IPA jak przecierałem to wydaje mi sie że to zniknęlo więc po może to cos w rodzaju takiego podkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina mikrofibry, tylko produktu. Collinite #840 nie zaleca się używać na lakiery z warstwą lakieru bezbarwnego. Można ewentualnie stosować na jasne kolory (jak biały czy srebrny). Pod żadnym pozorem nie wolno stosować na ciemnych kolorach, bo właśnie tak się to skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skoro colli nie zawiera cząsteczek ściernych to co zostawiło te ryski ??

ja stosowałem prewaxa pod colli 476 i nie zauawżyłem pogorszenia lakieru po aplikacji cleanera. ale jestem laikiem więc mogę się nie znać...

 

druga sprawa, że może te ryski już były a colli je dopiero uwydatnił ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartekB, Nikt znający się na rzeczy nie sprzedałby Ci Collinite 840 jako podkład pod wosk do współczesnego samochodu z lakierem bezbarwnym. Odstawiłbym go jednak bo to nie jest produkt na te czasy :thumbdown:

 

Zobacze jutro po IPA i nałoże sam colli 476 albo 915 bo takowe mam i zobacze wtedy. Być może to mój błąd, nie wiem. Jak tak to dam sobie spokoj z tym i komus odsprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak napisalem, bo nie jestem niczego pewny. Stad moje zapytanie czy ktos miał z czyms takim doczynienia bo sie troche zdziwiłem. Sam zobacze.

 

Dzieki za zainteresowanie.

 

[ Dodano: 20 Wrzesień 2011, 19:42 ]

"ryski" zostały wyelimimowane. Dodatkowo przeprowadziłem jeszcze korektę ręczną, UC i Swirlx. Cześć została ale naprawde nie wiele. Ogólnie jestem zadowolony jutro pokarze fotki. Nie wiem jak inni użytkownicy fordów, ale dla mnie ten mój to jakas twarda cholera. Dwie korekty w tym jedna automatyczna :ad: i jeszcze cos widac :o:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.