Skocz do zawartości

Polerka audi A4 - kilka pytań


Haimon

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zacząłem walkę z lakierem na moim audi. Wyposazyłem się w polerke powerup, menzerne fg500 i ff4000 pady różnej twardości, glinka qd itp;)

Pierwsze podejście robiłem padem średnio ściernym i FG500 na początku szło nieźle maszyna w sumie sama się prowadziła, ale momentami zaczynała podskakiwać - pomyślałem za słabo nasączyłem pada, dodałem kilka kropel na pada i było ok.

Mam tylko pytanie po użyciu fg500 i średniego pada jak długo bym nie wykańczał pozostają mi hologramy, szczególnie w miejscach gdzie zawracam padem. Po przetarciu IPA te hologramy znikają, tak być powinno? :o

Jeśli chodzi o obroty to na początku rozprowadzam sobie pastę przy 500obr, około 4 przejazdów na 800, kilka przejazdów 1000-1200 i spowrotem 800->500

 

Wielkie dzięki za pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po użyciu fg500 i średniego pada jak długo bym nie wykańczał pozostają mi hologramy

Musisz sobie zdać ważne pytanie- czy ta pasta służy do wykańczania?

 

Mimo wszystko wydaję mi się, że fg500 powinno zniknąć z powierzchni lakieru a te "hologramy" to może być po prostu nie wykończona pasta skoro po przetarciu IPA to znika.

 

Czasami pasta klei się do lakieru i wtedy ciężko o wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po użyciu fg500 i średniego pada jak długo bym nie wykańczał pozostają mi hologramy

Musisz sobie zdać ważne pytanie- czy ta pasta służy do wykańczania?

 

Mimo wszystko wydaję mi się, że fg500 powinno zniknąć z powierzchni lakieru a te "hologramy" to może być po prostu nie wykończona pasta.

...tym bardziej, że przetarcie IPA likwiduje te "hologramy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haimon, Te "hologramy" to po prostu niewypracowana pasta. Też ostatnio robiłem pierwszą polerkę i jest to po prostu mgiełka. Dotknij palcem, a zobaczysz, że się maże. Poza tym, pracujesz na zbyt niskich obrotach. Rozprowadzaj na 900, a potem cały czas 1500-2000 i ewentualnie znowu zjazd do 900-1200. Musisz zbadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tym bardziej, że przetarcie IPA likwiduje te "hologramy".

 

Wyprzedziłeś mnie :)

 

Poza tym przy pastach menzerny nie konieczne jest stosowanie metody zenitu. Wystarczy rozprowadzanie na powiedzmy 900 obrotach i potem skok na np 1500 aż do zniknięcia pasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem sporo przed wyborem past i zdecydowałem się na menzerne. Wykończenie będę robił na ff4000 i miękkim padzie, ale już teraz po przetarciu ipa jest bdb:) Niepokoiły mnie tylko te hologramy przed przetarciem. Ale zastosuję się do wskazówek i zobaczymy :)

 

[ Dodano: 16 Wrzesień 2011, 01:37 ]

Pojechałem z obrotami w górę i jak ręką odjął od razu czysto i klarownie :-]

Generalnie jestem zadowolony już po użyciu średniego pada i fg500, ale postanowiłem sprawdzić co będzie po ff4000 i finishing padzie, lakier zdaje się nabiera jeszcze większej klarowności, ale w sumie ciężko jest zauważyć różnicę wzrokowo i nie wiem czy nie darować sobie tego etapu i przejść do BH i dodo juice BV. Czy użycie ff4000 wpłynie na lepsze związania wosku?

 

[ Dodano: 16 Wrzesień 2011, 08:51 ]

Ktoś podpowie bo nie wiem jakie kroki poczynić? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy po gf500 używałeś IPA? Tak jak już shiftys80, wspomniał FG500 to mocno scierna pasta po której trzeba wykończyć lakier czymś bardziej delikatnym. Proponuje zrobić to w 3 krokach - po fg500 na cutting padzie zmienić na polishing pad z ff4000 i na koniec finishing pad z ff4000. Różnica jest znaczna. W pełnych słońcu po fg500 na cutting szału nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyzej pisza nie omijaj SF4000. Napewno lepiej bedzei samochod wygladal. Ja ostatnio tez robilem pierwszy raz polerke przy swoim samochodzie i bylem bardzo zadowolony po FG500 ale jak przejechalem pozniej jeszcze IP2500 i na koniec SF4000 to samochod wygladal o wiele lepiej niz po samym FG500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rico, Zależy jak masz mocno styrany lakier, w większości przypadków powinno starczyć, ale jak jest zajechany to lepiej zainwestować w futro, które Ci przyspieszy pracę. Poźniej jakimś polishing i na końcu wykończenie. Do tego te dwie pasty Ci wystarczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale momentami zaczynała podskakiwać - pomyślałem za słabo nasączyłem pada, dodałem kilka kropel na pada i było ok.

:dontknow: eeee a to nie jest tak, że jak zbyt dużo pasty nawalisz to maszynę podrzuca po panelu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale momentami zaczynała podskakiwać - pomyślałem za słabo nasączyłem pada, dodałem kilka kropel na pada i było ok.

 

:dontknow: eeee a to nie jest tak, że jak zbyt dużo pasty nawalisz to maszynę podrzuca po panelu

Właśnie wrecz przeciwnie, jak jest za sucho, badź mało pasty. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podskakiwanie polerki może mieć szereg przyczyn. Najczęstszą z nich jest użycie zbyt dużej ilości pasty. To szybko przytka pad i zredukuje jego efektywność. Polerka nie będzie w stanie płynnie przemieszczać się po panelu i jednym z rezultatów będzie jej podskakiwanie. Podskakiwanie polerki może być również spowodowane niedostatecznym nawilżeniem pada i lakieru. Przyczyną tego jest zwykle nierówne rozprowadzenie pasty, aczkolwiek reakcja z lakierem („lepki lakier”) może również prowadzić do takich efektów.
Kolejną przyczyną podskakiwania polerki jest nieutrzymywanie pada płasko na panelu w trakcie polerowania, lub niezamierzone zahaczenie o krawędź co zakłóca płynny ruch maszyny.

 

Czyli i zbyt dużo i zbyt mało powoduje podskoki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.