Jump to content

Polerowanie maszynowe lakieru - poradnik

Recommended Posts

12 godzin temu, BiałyGTi napisał:

zapewnie pad robi ci sie miekki ?? co przeklada sie na gorsze ciecie, jesli ci mega pyli to zjedz z obrotów i docisku bo mocno grzejesz lakier i wysusza ci paste tym bardziej ze menzerna jest bardzo tlusta wiec zly system. Jesli te ciecie cie nie zadowala to zakladaj futerko. Przy futrze nie grzejesz tak lakieru a i ciecie jest lepsze 

Może za dużo pasty walę. Wczoraj już mi czołówka padała, więc nie wiem ile rys dokładnie zostało, ale robiłem wszędzie po 3 wypracowania pasty. Możliwe, że będę musiał zrobić to jeszcze raz.

Czyli jaką technikę najlepiej zastosować przy menzerna? Docisk, ilość przejazdów, ilość pasty? Na ten moment cisnę tą hcc400. Wykańczać planuję menzerna 3800

Rozmawiałem dziś @xadamx i tu też padła sugestia o futrze. Pewnie bym zamówił, ale zanim mi to przyjdzie, to owalę samochód tymi gąbkami... o ile mi starczy pasty aby tyle razy to jechać.

Jednak na ten moment trochę żałuję, że wykosztowałem sią na te niebieskie gąbki zamiast zakupić futro. Jednak sądziłem, że nawet te niebieskie pady, to będzie jakiś hardcore dla lakieru suzuki.

Tam gdzie jest nasączony pastą, to na pewno jest bardziej miękki.

W sumie to gdybym drugi raz miał kupować, to pewnie bym kupił jakieś znacznie szybsze pasty do pracy niż menzerna.

Zaraz zrobię jakieś zdjęcia o ile uda mi się wszystko uchwycić jak wygląda dach po "trzech polerkach" hcc400.

Edit.

@BiałyGTi'

Czyli jednak trzy wypracowania pasty na dachu zrobiły swoje. Zostały tylko gdzieniegdzie jakieś ryski czy ślady po kamykach/piasku.

Zdjęć nie robiłem, bo po prostu w tym przypadku nie widziałem sensu.