Skocz do zawartości

Polerowanie maszynowe lakieru - poradnik


Tomasz KRK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Streat myślałem o polecanej w tym wątku  FINE CUT KOCH CHEMIE F6.01 250ml. Chodzi mi o robote one step, jak dla mnie to myślę ,że wystarczy na pierwszy raz.  No chyba, ze ta pasta nie nie sprawdzi do tego, to napiszcie co polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

F6 to akurat taka pasta ze albo ja sie lubi albo nienawidzi 

ja przyznam ze pocztki z nia mialem ciezkie ale teraz juz ogarnąłem co i jak z nia postąpić. Lubi sie bardzo szybko wysuszac i wałkowac na padzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, polerowałem dzisiaj maskę (pierwsze początki z polerką) w moim Audi A6 C5 lakier LZ9W, polerka ADBL Roller 9mm, pasta Sonax EX 04-06. Całą maskę przejechałem padem Nat Biały Swag bo była bardzo zjechana, potem jeden część maski padem Royal One Step i drugą część padem Nat Czerwony tu i tu zostały takie kropeczki jak na zdjęciu. Czy to jest haze i potrzebuje łagodniejszej pasty czy biały Nat za mało wyciął ?

IMG_0055.JPEG

IMG_0056.JPEG

IMG_0057.JPEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukaso napisał:

A to nie są włoski z mikrofibry?

Dzisiaj rano zobaczyłem i faktycznie było dużo włosków ale kropeczki jak na 2 zdjęciu tez są. Wieczorem przy słabym świetle nie zauważyłem ze to bo fibrze 😛

Mam też problem z wycieraniem pasty, Shiny Garage Scan Inspection Spray bardzo słabo sobie z tym radzi. ADBL Wipe Out lepiej sobie poradzi czy kupić zmywacz silikonowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ślepy1497605115 ehhh, ludzie kupujom najslabsze maszyny, a potem placzą . za nie tnie, ze dziurki, ogolnie ujnia, do tej maszyny i innych DA 9mm(mam), bez futra , nie podchodz, i oczywiscie pasty kilera, typu  np.megs 101/100 (mam),  , potem wykonczenie np tą co masz 04/06 (mam) ale na twardym padzie gabkowym. wtedy cos tam idzie wyrzezbic z takiej maszynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem maszynę DA Hamron jako, że była polecana tutaj na forum. Zamierzam zająć się Oplem Insignią z lakierem: CZARNY CARBON FLASH METALIK.  Z tego co dojrzałem to lakier jest miękki a ja chciałbym zrobić lekką polerkę. To będą  moje pierwsze kroki, a po przeczytaniu forum, obejrzeniu mnóstwa filmików z godziny na godzinę mam coraz większy mętlik.  Jak już się coś ułoży to potem dalej czytam i znowu zaczynam od początku :D. Prośba o kilka porad:

Zamierzam kupić 3 pady od NATa - żółtą, czerwoną i karbowaną czarną (do wosku) - widziałem na filmiku od MX Nowicki. 

1) Pasta - widziałem pozytywne komentarz o Menzernie czy 3800 czy 3500. Która byłaby lepsza przy założeniu, że nie będę robił 3 etapowej polerki. Są mocne ryski, są przetarcia, są ślady myjni ale oczywiście cudów nie oczekuje i chciałbym tylko poprawić ogólny wygląd lakieru bez ryzyka, że coś sknocę.  Chciałbym zacząć czerwonym padem  na start. 

3) Czy przy takiej delikatnej korekcie potrzebne jest jeszcze użycie cleanera? 

4) Czy warto przemywać lakier IPA by sprawdzić różnice czy może czymś delikatniejszym ( Eraser, Wipe Out?)

5) Przy ręcznym polerowaniu w trudnodostępnych miejscach, np. klamkach chciałbym polerować ręcznie, czy owe pasty by się sprawdziły czy tutaj trzeba czegoś trochę mocniejszego?

 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2020 o 00:41, yas napisał:

@Ślepy1497605115 ehhh, ludzie kupujom najslabsze maszyny, a potem placzą . za nie tnie, ze dziurki, ogolnie ujnia, do tej maszyny i innych DA 9mm(mam), bez futra , nie podchodz, i oczywiscie pasty kilera, typu  np.megs 101/100 (mam),  , potem wykonczenie np tą co masz 04/06 (mam) ale na twardym padzie gabkowym. wtedy cos tam idzie wyrzezbic z takiej maszynki

Nie narzekam, ryski po myjniach samochodowych ładnie ogarnęła padem one stepowym, polerka była kupiona do nakładania cleanerow, wosków i raz na kiedy odświeżyć lakier. Nie robię korekt lakieru zarobkowo tylko dla zabawy, nauki 🙂 Wydać na polerke 1000zl a 450zl to też różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
12 minut temu, grechut napisał:

Panowie, w weekend będę podchodził do swojego Opla. Lakier tam jest średniomiękki? Nie chciałbym wjechać od razu z grubej rury i coś zepsuć na samym poczatku

Nie warto generalizować, że Opel ma taki Porsche taki.. Proste, zaczynasz od lekkiej kombinacji patrzysz ile usuwa i regulujesz sobie padem. Jak niewiele pomaga dajesz ostrzejszą pastę i średni pad ( znowu regulujesz padem do uzyskania pożądanego efektu). Testujesz sobie np. maskę i po dobraniu kombinacji lecisz całe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej się zastanawiam co do wyboru padów.

Przy 3D ONE piszecie, żeby wchodzić na wyższe obroty (4 - 5) bieg.

Patrze na pady NATa DA i tam jest maksymalna wartość pracy 2600 rpm. Na moim ADBLu 9 mm pierwszy bieg to 2000 rpm a szósty 6400 rpm. No i trochę nie wiem jakie te pady kupić. 

Edit.

Ale z tego co widzę to inni producenci podają dwie wartości rpm, dla rotacji i dla DA o wiele wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tryhp3, ciężko powiedzieć jaki jest stan twojego lakieru, ale jeśli chcesz popracować z ryskami to niebieska pianka powinna być ok - jeśli rysy są grubsze biała np. NAT Swap albo Booski Super Cut będą ok ewentualnie jakieś futro w stylu FP Pro-Wool, SF Wool Pad lub BuffShine Uro Fiber. Do tego przyda się zapewne pad żółty, ewentualnie można dodać pad czerwony.

Jeśli nie wiesz jak lakier się zachowa to na początek pianka żółta - ocenisz i dokonasz wyboru. Jeśli chodzi o 3D ONE to wycinasz na wyższych, wykańczasz na nieco niższych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.