Skocz do zawartości

Polerowanie maszynowe lakieru - poradnik


Tomasz KRK

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, looki12 napisał:

Pytanie czy nie lepiej kupić maszyne przystosowana do pracy z małymi jak i dużymi talerzami.

Czyli rotację ? 😄 

Żeby to było takie proste w  DA , to np. Rupes nie robiłby 2 wersji swoich maszynek Dueto lecz tylko dawał 2 BP  i każdy by sobie przekręcał 😉  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla  Wtedy to też by się nie opłacało 🙂 Myślę, że jest to wykonalne jakby zrobili możliwość zmiany przeciwwagi na mniejszą/wiekszą oraz wypuścili oba BP przystosowane do tego. Ale niestety sprzedawać jedną maszynę 2w1 to dużo mniejszy zarobek niż sprzedawanie dwóch oddzielnych 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla zgadzam się ze to nie takie proste. Niestety opisałem swoje próby zmiany i przekazuje swoje obserwacje dalej a czy ktoś weźmie pod uwagę nie mnie oceniać. Jak ja szukałem info na ten temat to nic nie było dlatego mimo dodatkowych kosztów sam sprawdziłem i dzielę się tą informacją. Jest jeszcze krauss DB itp co prawda skok mniejszy ale śmiało można pracować zarówno z 75 jak i 125 BP. Ja zaczynałem od rotacji i później Da teraz mam kilka maszyn a mimo wszystko sięgam częściej po rotacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Kanał Nowickiego oglądam i coraz więcej rzeczy mi się wyjaśnia, ale czytając zachwyty nad tymi poradnikami też chciałem je poczytać.

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

Faktycznie teraz linki działają, ale rano nie działały. Biorę się za lekturę bo na początek chcę się zmierzyć z rotacją.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie to teraz pytanie bo niestety "MXnowicki" chociaż bardzo pomógł, nie wspomniał o typie lakieru mojego auta itd.
Otóż kupiłem polerke DualAction (https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/pielegnacja-samochodu/srodki-do-woskowania-i-polerowania/polerki-elektryczne/polerka-004229/) z promocji, po to aby zabrac się za moje autko. Nie chodzi mi o jakieś mega efekty, chce po prostu lepszych efektów niż po jakimś wosku czy cokolwiek... 
Auto przeżyło swoje lata i jest tanie, dlatego też z nim chce nabrać wiedzy i doświadczenia (po prostu go nie żal), zanim kupie inne nowsze, na którym już szkoda będzie przeprowadzać eksperymentów.
Do senda: Auto laguna 1, rok 98, kolor mv931 więc raczej jasny- tyle o nim
O tym co chce zrobić- mini koręktę? One step, który poprawi wygląd lakieru. Z youtuba wiem jak prowadzić maszynę itd. niestety nie wiem jakiego pada i jaką paste kupić... Nie wiem czy mam twardy lakier, czy jaki mają stare renault 😄
Jest ktoś w stanie pomoć przy zakupie? Pasta+pad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pad Royal pada one step lub NAT żółty i pasta żółta Koch F5 lub nowa F6. 

Spróbuj i zobaczysz czy z efektu jestes zadowolony, bo takie pytanie to wróżenie z fusów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lenybomba napisał:

Panowie to teraz pytanie bo niestety "MXnowicki" chociaż bardzo pomógł, nie wspomniał o typie lakieru mojego auta itd.
Otóż kupiłem polerke DualAction (https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/pielegnacja-samochodu/srodki-do-woskowania-i-polerowania/polerki-elektryczne/polerka-004229/) z promocji, po to aby zabrac się za moje autko. Nie chodzi mi o jakieś mega efekty, chce po prostu lepszych efektów niż po jakimś wosku czy cokolwiek... 
Auto przeżyło swoje lata i jest tanie, dlatego też z nim chce nabrać wiedzy i doświadczenia (po prostu go nie żal), zanim kupie inne nowsze, na którym już szkoda będzie przeprowadzać eksperymentów.
Do senda: Auto laguna 1, rok 98, kolor mv931 więc raczej jasny- tyle o nim
O tym co chce zrobić- mini koręktę? One step, który poprawi wygląd lakieru. Z youtuba wiem jak prowadzić maszynę itd. niestety nie wiem jakiego pada i jaką paste kupić... Nie wiem czy mam twardy lakier, czy jaki mają stare renault 😄
Jest ktoś w stanie pomoć przy zakupie? Pasta+pad

 

23 minuty temu, david2888 napisał:

Pad Royal pada one step lub NAT żółty i pasta żółta Koch F5 lub nowa F6. 

Spróbuj i zobaczysz czy z efektu jestes zadowolony, bo takie pytanie to wróżenie z fusów. 

lub czerwony NAT.

na załączony obrazku można odczytać w której kategorii jest twoje auto

 

LAKIERY twardość.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Naszło mnie takie pytanie, jak sobie radzicie z cięciem zderzaków? Wiadomo, że plastik szybciej się nagrzewa i jest elastyczny.

Trzeba trochę popracować nad polerką żeby był oczekiwany efekt, macie jakieś patenty aby cięcie było bardziej efektywne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2019 o 07:59, alexander.p napisał:

 

 

Brak na tej rozpisce Chryslera.

Ostatnio robiłem próbę na tylnej klapie. Czarny PT Cruiser.

Dwa przejazdy na rotacji, pasta do cięcia i pad NATa niebieski. Może jakieś 60% wycięło.

Zakupiłem pad mikrofibrowy i wełniany. Nie wiem z czego jest ten lakier, ale dość pancerny. Czekam na lepsze dni żeby zrobić dwuetapówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przymierzam się do zrobienia jednoetapowej korekty lakieru. Będzie to mój pierwszy kontakt z maszyną polerską (mimo, że podstawowy Krauss DA leży w mojej szafie już z 5 lat...).

Pacjent to VW up! 2018, jasny szary metalic. Zarysowania są raczej powierzchowne (zakładam, że auto były nieprawidłowo osuszane/sporadycznie odwiedzało szczoty, plus trochę bałaganu zrobiłem sam przy ostatnim glinkowaniu). Najgorzej wygląda dach i lusterka, które są oryginalnie polakierowane w czarne uni.

Dysponuję jak już wspomniałem maszyną Dual Action Krausa, zestawem małych i dużych padów flexipada (biały, żółty, różowy) i żółtym padem NAT. Po przestudiowaniu tematów na forum zaopatrzyłem się w pastę 3D Car Care ONE (posiadam jeszcze Menzernę 400,2500,3000 oraz Megsa UC).

Pytanie, jakiego pada (padów) użyć do polerowania, aby uzyskać możliwie najlepszy efekt (i nie uszkodzić lakieru...)? W jakim zakresie obrotów pracować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... W sumie to dotychczas tego nie sprawdzałem... przy zakupie mierzyłem całe auto miernikiem i wyszło, że dach ma 200+ mikronów grubości, czyli teoretycznie drugie lakierowanie, choć auto nigdy nie było ponownie malowane (a dach jest fabryczną opcją). W sumie to dziwne żeby producent dawał podwójną warstwę lakieru na ten element, więc faktycznie może to być folia. Wosk na tym elemencie też się dziwnie zachowuje i nie ma takiej śliskości jak na innych elementach...

/edit: Sprawdzałem właśnie paznokciem i jest to lakier (różnica grubości względem szarych elementów praktycznie niewyczuwalna). Zastanawia mnie natomiast jeszcze jedno. Na lusterkach i dachu jest sporo wypukłych białych kropek-ziarenek, które nie sposób usunąć glinką czy paznokciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Siema, przygotowuje się od odświeżenia miękkiego lakieru w moim Accordzie. Pasta jakiej będę używał to 3D CarCare ATT502, maszyna DA Hamron (15mm), oraz pady od NAT'a i tutaj myślałem nad czerwonym średnio miękkim, ponieważ czarny wydaje mi się być zbyt bardzo delikatny, chyba, że radzicie użyć żółtego. Doświadczenie mam niewielkie, 3-4 razy używałem cleanera, oraz ostatnio odświeżałem maskę przed aplikacją powłok. 

Teraz chciałbym zrobić to zgodnie ze sztuką, zależy mi wyłącznie na usunięciu drobnych rysek, które powodują jakby zmatowienie lakieru, gdy się na niego patrzy, chcę wyciąć jak najmniejszą ilość klaru. 
Oglądałem wszystkie filmy na MXNowicki związane z polerowaniem. 

Teraz sama technika polerowania, bo do niej mam najwięcej pytań:
Impregnuje pada, następnie nakładam 3-4 niewielkie groszki pasty na niego i zaczynam pracę na elemencie, 4 szerokości pada w poziomie i 4 szerokości pada w pionie, zaczynam rozprowadzenie na 1-2 biegu, poprzez 1 przejazd, a następnie na jakich biegach pracuje i ile przejazdów robię? I na jakim biegu kończę, aby zostawić jak najlepszą powierzchnię? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rudi0018 napisał:

, a następnie na jakich biegach pracuje i ile przejazdów robię? I na jakim biegu kończę, aby zostawić jak najlepszą powierzchnię? 

Lakier lakierowi nie równy

Pasta pascie również. 

Spróbuj tak:

2-3 przejazdy z większym dociskiem 3-4 bieg. A następnie zmniejszasz docisk i robisz 1 luźny przejazd z mniejszym  biegiem o - 1 np. 2. 

Narysuj sobie kreski na BP aby widzieć, ze talerz napewno "się kręci". 

Ja zaimpregnujesz pada to za duzo pasty nie wal. Podejrzewam, że jak na paste 3d, to jest ona dość tłusta :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 1 przejazd- to przejazd 4 szerokości pada w poziomie, czy 4 szerokości w poziomie + 4 szerokości w pionie i to dopiero 1 pełny przejazd? 

Rozprowadzamy pastę 1 szybkim przejazdem na 1 biegu, następnie 2-3 wolne przejazdy na 3-4 biegu z większym odciskiem tak jak napisałeś i kończymy 1 przejazdem na 2-3 biegu i to wszystko? 

Ostatni przejazd powinien być na wyższych czy wolniejszych biegach i z mniejszym czy większym odciskiem aby zostawić jak najlepiej wykończona powierzchnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, rudi0018 napisał:

1 przejazd- to przejazd 4 szerokości pada w poziomie, czy 4 szerokości w poziomie + 4 szerokości w pionie i to dopiero 1 pełny przejazd?

Tu masz fajny poradnik. Stary, ale fajny 

http://www.detailer.pl/blog/2010/12/polerowanie-maszynowe-lakieru-z-uzyciem-polerki-orbitalnej-poradnik-detailing-world-autor-davekg-3/

1 przejazd to - robisz sobie np pole 3x3 wielkości pada i jedziesz maszyna od lewej do prawej poziomo cale to pole. A drugi przejazd to góra dół, pionowo 🙂

36 minut temu, rudi0018 napisał:

Rozprowadzamy pastę 1 szybkim przejazdem na 1 biegu, następnie 2-3 wolne przejazdy na 3-4 biegu z większym odciskiem tak jak napisałeś i kończymy 1 przejazdem na 2-3 biegu i to wszystko?

Tak i sprawdzasz co zrobila dana kombinacja 🙂 czyli dotarcie pasty i odtluszczenie, inspekcja

38 minut temu, rudi0018 napisał:

Ostatni przejazd powinien być na wyższych czy wolniejszych biegach i z mniejszym czy większym odciskiem aby zostawić jak najlepiej wykończona powierzchnie? 

Zadajesz to samo pytanie. Przecież napisałem ze schodzić z obrotami i dociskiem i robisz luźny, powolny przejazd. Moge byc dwa 🙂

 

Nie ma reguły, musisz próbować i sprawdzać 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rudi0018 napisał:

Pasta jakiej będę używał to 3D CarCare ATT502, maszyna DA Hamron (15mm),

AAT502, oprócz dobrego wykończenia jest w stanie z lakieru sporo jak na pastę typu finishing usunąć.

W zależności od lakieru można pokusić się o pad żółty i czerwony/czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@rudi0018 mam czerwone uni w hondzie i powiem Ci że lakier jest miekki w japonczykach, nawet nie zdawałem sobie sprawy jak miekki, fakt u siebie nie mialem jakis wielkich zarysowań ale padem pomaranczowym plus meznerna 3800 zrobiłem ładnego one stepa 🙂 w tym roku chce zobaczyć kombinacje sonaxa PF albo koch Antyhologram czy nie uzyskam jeszcze lepszego efektu 😄 

 

Co do techniki to tak jak @david2888 napisał zrob a bedzie dobrze 🙂 wiadomo lakier lakierowi nie rowny takze trzeba kombinowac 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.