Skocz do zawartości

Polerowanie maszynowe lakieru - poradnik


Tomasz KRK

Rekomendowane odpowiedzi

Zarówno 3M hak i menzerna które stosuje jako korektę po lakierowaniu dajesz na sucho. Ma ci się na końcu przy wyrabianiu sypać. Znaczy ze usuwa resztki. Na mokro będzie ci się mazac i ch zrobisz. Zamiast fg500 z menzerny radze zielony korek fast cut z 3m bo jest dużo ostrzejszy i latwo się wyrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamiast fg500/1000/1100 czy 3m fast cut polecam menzerne fg400. Nie dość, że dobrze tnie to wykończenie zostawia doskonałe. Po niej nie trzeba jechać ze średnią pastą tylko finishem w stylu kocha antihollogram na średnim/miękkim padzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moi drodzy mam pytanie, zaczynam przygodę z korektami i detailingiem. Mam w domu maszynę polerską sico 1400watt (ktoś kiedyś kupił i leży, nowa) czy będzie w porządku zaczynać od takiej? Czy w ogóle ja olać i kupić coś lepszego?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Czytałem poradnik, przejrzałem też dziesiątki Waszych realizacji, ale mimo to nasuwają mi się pytania.

 

1. Co liczymy jako jeden przejazd? Rozumiem, że mamy np. kwadrat o boku 45cm, jedziemy go lewa-prawa i góra-dół i to jest jeden przejazd? Czy jeden przejazd to pełne wypracowanie pasty i wtedy pisząc w relacjach, że żeby pozbyć się rys zrobiliście 8 przejazdów, oznacza to, że 8 razy nakładaliście i wypracowywaliście pastę robiąc np po 10 przejazdów lewa-prawa i góra-dół?

2. Kolejne pytanie co ile należy zmywać pastę IPĄ i co ile czyścić pada/futro polerskie?

 

Maszyna to Eurotec DA o skoku 9mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]pacholekck[/ref], 1. Jeden przejazd to pełne wypracowanie pasty czyli około 4-5 przejść. Jedno przejście to lewo-prawo i góra-dół. Zdarza się, że bywa więcej lub mniej przejść w zależności od lakieru.

 

2. Najlepiej każdorazowo po każdym przejeździe. Futro i MF czyszczę sprężonym powietrzem po każdym przejeździe a pada co kilka przejazdów a jeśli spada cięcie to wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Świetny poradnik, w najblizszych miesiacach nie bede mial czasu, ale napewno skorzystam z tych porad i podziele sie efektami z pierwszej akcji. :ad: Dobrze, ze mam trupa, na ktorym bedzie mozna pocwiczyc. Z tego co widze nie jest to takie trudne jesli robi sie to z rozwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nigdzie nie mogę znaleźć jaka jest różnica pomiędzy padami-wafowy/karbowany, plaster miodu/hex a zwykłe pady?

Czy gąbka Nat Square-ponacinana w kwadrat poprawia agresywność gąbki? Teoretycznie Lake Country ponacinany w kwadrat (no trochę głębiej) zapewnia tylko mniejszą temperaturę

Czy gąbka Nat Snake- ponacinany w fale  spełnia swoje zadanie- mniej ciepła?

Czy gąbka Lake Country CCS spełnia swoje zadanie w porównaniu do gąbki "zwykłej"- efektywniejsze wykorzystanie pasty, mniejsza temperatura elementu?

Co daje to dziwne ułożenie gąbki Flexipads BLADE?

 

Czy na początku przygody z polerką warto inwestować w "dziwne gąbki" czy lepiej kupić zwykłe pady?

 

Linki do produktów o których mowa

Nat Snake- http://www.natalia.net.pl/produkt/340/snake

Nat Square- http://www.natalia.net.pl/produkt/341/square

Lake Country CCS- http://www.lakecountrymfg.com/category-products.aspx?CategoryID=57

Lake Country Cross-Cut Recessed Rotary Padhttp://www.lakecountrymfg.com/category-products.aspx?CategoryID=58 

Flexipads BLADE- http://www.flexipads.pl/produkt/615/gabki-polerskie-linia-blade-80mm-gabka-polerska-blade-czarna-miekka-na-rzep--bl360--flexipads

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pacjentem będzie Mercedes E-klassa (w210) z 2001r z raczej oryginalnym lakierem. Kupiłem polerkę k2 rotacyjną. Posiadam pastę menzerny SF3500.

Chciałbym dokupić PF2500 i HC1100 oraz płaskie pady NAT-a czarny (do SF3500) żółty(do PF2500) i niebieski (do HC1100).

U kilku partnerów widziałem że część past menzerny jest w "starej" wersji w związku z tym kiedy nastąpiło przejscie "stara" pasta "nowa" pasta?

Czy ten zestaw jest dobry dla lakieru mercedesa (gdzieś znalazłem informacje że jest to twardy lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, menior napisał:

Jaka powierznie mniej więcej polerujecie jednorazowo:o do tej pory na oko robiłem,w poradniku piszą o prostokoncie o boku12-18 cm,Jak to jest na ile części dzielicie np.maske?

Maskę tak na 6 części, przynajmniej ja tak dzielę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie mam 2 pytania

1) zawsze polerowalem dasem 6 i nie bylo problemow. teraz kolega mi pozyczyl rupesa lhr-15. czesc auta zrobilem jedna maszyna czesc druga. wszedzie tam gdzie robiles rupesem pozostawaly takie slady po pascie, cos jak przypalona pasta ale delikatnie inaczej to wygladalo. nie szlo tego usunac ani ipa, ani zmywaczem, ani car pro eraser, ani myciem auta. pomagalo tylko przejechanie koch antihologram. od razu mowie ze to na pewno nie holo, wystarczylo doslownie 1 sek przejechac pasta kocha po tym i juz tego nie bylo. czy ktos tak mial? uzywany byl scholl s20 i s3. tam gdzie robilem dasem tego nie bylo.

 

2) w dasie mozna sobie zmieniac bp, albo miec 125 albo 80 itp. czy w rupesach tez mozna? nigdzie tego nie widze. niby bp mozna odkrecic, ale zeby cos dokupic nie ma gdzie. czyli jezeli chce miec 80mm to trzeba kupic mniejsza wersje maszyny? przeciez to paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w Krauss mini 75 raczej nie założysz większego BP , bo obciążnik/przeciwwaga  jest policzona na 3" , a nie 5" i będzie bicie ...jak wielkie, to powiem Ci za 3-4 dni , ba spróbuję nawet pokombinować z dołożeniem ciężarka  😎  

W DA Das6 , czy BassPolska odwrotna zmiana z 5" na 3" też powodowała duże zwiększenie drgań i wibracji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ale u mnie w dasie różnica w biciu nie jest zła, czuć różnice na niekorzyść 75 ale bez przesady. Ogólnie s samochodzie dużym talerzem robie przeważnie tylko dach i maskę, stad wolałbym kupić Rupesa 75 i czasami założyć ten większy talerz licząc się z biciem. Pytanie tylko czy można go gdzieś dokupić bo ja tego nie widzę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już to testowałem do Rupesa 75 założyłem testowo od 15 i bicie było baaaardzo duże, nie odważyłem się próbować na samochodzie. Szkoda maszyny. Może lepiej kupić duetto i dokupić mały talerz (nie testowałem a łatwiej zwiększyć wagę BP) . Z tego co pamiętam to śruba mocujący BP w mini jest inna (mniejsza) i prawdopodobnie trzeba będzie rozwieracać mały talerz. Pytanie czy nie lepiej kupić maszyne przystosowana do pracy z małymi jak i dużymi talerzami. Wszystko do Rupesa dostaniesz w chemicalguys.eu w dobrych cenach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.