Skocz do zawartości

Polerowanie maszynowe lakieru - poradnik


Tomasz KRK

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie, przedstawiam najbardziej wyczerpującą pracę na temat polerowania lakieru w polskiej wersji językowej:

 

:ad:Polerowanie maszynowe polerką obrotową - poradnik :ad:

Polerowanie maszynowe polerką orbitalną - poradnik

Autorem jest jeden z bardziej doświadczonych entuzjastów detailingu - David McLean znany z for detailingowych jako DaveKG, można go spotkać m.in na autopia.org, lub detailingworld.co.uk. Pomyślałem, że warto udostępnić jego pracę w języku polskim, co dzięki uprzejmości Dave-a niniejszym czynię :)

 

Zaznaczam, że nie jestem zawodowym tłumaczem i mam świadomość tego, że przekład nie jest idealny. Jeśli macie ewentualne propozycje korekty tekstu, proszę o PW.

 

Życzę przyjemnej lektury :)

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialna sprawa własnie jestem po przeczytaniu tego materiału i naprawdę pomaga on w zrozumieniu wielu rzeczy, oraz uczy jak bezpiecznie postepować z maszyną polerską.

Super sprawa !!

Trzeba by ten temat podczepić żeby nie spadł gdzieś daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ale się podlizuję 8-) )

 

Noooooooooooooo :P

 

Takie małe OT zrobię: Admin to tylko funkcja, na której wiesza się psy jak coś jest nie tak, ale też funkcja, która dla mnie nie jest czymś co wywyższa, bo robię te rzeczy od lat - wiem natomiast, że każdy administrator chce być traktowany jak inny użytkownik czy nowy czy stary ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Ja z uporem chyba juz maniaka polecam serie junkman2000:

Instruktaz od A do Z - mozesz przeskoczyc do odpowiedniego video jesli tylko praca z DA Cie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czytając DaveKG poznajemy jedną technikę pracy z maszyną DA. Junkman prezentuje podobną. Natomiast w linku poniżej jest jeszcze inna ciekawa, tzw. Slow Cut :)

 

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=150890

 

może się komuś przyda, mi na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Ten przetłumaczony poradnik dotyczy pracy z rotacją. Czy w przypadku posiadania DA jest sens czytanie całości, czy może lepiej odpuścić, by nie nabrać złych dla DA nawyków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek, rodzaje lakierów, badanie lakieru itd. jest praktycznie identyczne w obydwóch poradnikach. Dopiero dobór past i opis pracy z maszyną jest inny i to warto przeczytać z wersji angielskiej. Reszta z powodzeniem z detailer.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ten przetłumaczony poradnik dotyczy pracy z rotacją. Czy w przypadku posiadania DA jest sens czytanie całości, czy może lepiej odpuścić, by nie nabrać złych dla DA nawyków?

 

Wersja poradnika dla polerek orbitalnych (DA) jest już przetłumaczona na język polski. Pozostała mi drobna korekta tekstu. W wolnej chwili, w najbliższej przyszłości wrzucę na stronkę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.