Skocz do zawartości

co wystarczy użyć po myjce bezdotykowej?


stfpl

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie chce Ci się czytać pomiń wstęp.

 

Wstęp

poczytałem na forum parę tematów i mam dziwne wrażenie że wszyscy myją auta ręcznie, myjka bezdotykowa jest jedynie używana do odświeżenia...

może to dobrze ale chciałbym myć auto na myjni bezdotykowej, tak robię teraz.

Używam ich opcji "woskowanie" i... co mnie zaskoczyło że pozytywnie na ocenę ich wosku wpływa fakt wyschniętych kropelek wody na lakierze(mnie to jak już czytałem paru innych forumowiczów doprowadza do pasji), w życiu bym nie pomyślał że im więcej kropelek wody tym lepiej!!

 

Pytanie:

Nie lubię tych śladów po wyschniętych kropelkach wody po umyciu ale wiem że wosk zapewnia ochronę dla lakieru więc się pytam co będzie najlepsze do usuwania takich śladów i ogólnie aby lakier się jak najbardziej błyszczał przy stosowaniu takiego typu woskowania(na myjni bezdotykowej, w inter...marche-jeżeli to ma znaczenie)

 

Pytanie 2:

już nie mam drugiego pytania(filmik o myciu bezwodnym z yt wszystko wyjaśnia): jak można tak auto niszczyć!!!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto jest lekko przykurzono ty wystarczy je porządnie spłukać wodą, wytrzeć do sucha a później potraktować QD. Przy sporych zabrudzeniach niestety ale trzeba umyć auta na dwa wiadra, nie ma innej rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kolega stfpl używa również proszku na takich myjniach (główne mycie), to wosku nawet ręcznie nakładanego po 2-3 aplikacjach nie będzie :P

 

jednym słowem to co napisał Evo - bezdotyk jest do opłukania auta z grubszego brudu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam że nie myślałem że tak wiele można poświęcić na mycie auta i konserwacje oraz tyle zapału mieć... podziwiam was(ale znając mnie niedługo sam złapię bakcyla) auto myję...(ech, opłukuję) co 3 dni na myjce bezdot. i szczerze mówiąc jestem bardzo niezadowolony z niej!!! pomyślałem że QD załatwi sprawę..

 

dobra, najpierw się zapytam czy jeżeli za każdym razem myję auto na w/w myjce woskiem na koniec to oznacza że jest zabezpieczone woskiem??(bo tak właśnie robię)

 

jeżeli nie jest to dobry tok myślenia to jest coś lepszego od formuly 1 i tańszego od meguirsa???Chodzi mi o kpl.: szampon z woskiem, wosk(pasta, mleczko) i QD.(powinno wystarczyc prawda?)

 

PS nie, 1000 zł na kosmetykę nie wydam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stfpl, Jak masz zafajdany lakier i masz pole swirlsów to możesz spokojnie wycierać wspomagąjc się QD. Będzie się fajnie świecił... (tylko bierz takie co mają Carnaube i dają fajny poślizg)

 

1000 zł na kosmetykę nie wydam

 

Ja też bym nie wydał... głupota... Za TT to minimum 1500 trzeba dać... w komplecie te 2-2,5k.

To coś jak koszula za 70 zł i 700zł... nieliczni widzą różnice, a reszta zastanawia się "dlaczego ten ktoś wyglądał tak interesująco..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjąc auto dalej na myjni bezdotykowej będzie się świecić, ale jeżeli przyjrzysz się jemu z bliska zobaczysz pełno niedoskonałości rys i zmatowień. Jeżeli chcesz dbać o auto musisz pogodzić się z kosztami, na początek dobry szampon, dwa wiadra, gąbka rękawica do mycia auta i ręcznik do wycierania w 150 zł może się zmieścisz. Ale efekt po dłuższym czasie nie będzie satysfakcjonował dokupisz wosk, aplikator, płyn do felg, pędzelek, microfibry znów jak dobrze pójdzie 150 zł i dalej zestaw będzie nie pełny....

 

Jeżeli nie chcesz wydawać kasy nie możesz oczekiwać efektu.

 

QD możesz używać po każdym myciu tego nie można zabronić jednak czy będzie sens? Lepiej myć auto ręcznie i potem dopieścić je QD i delikatną microfibrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, najpierw się zapytam czy jeżeli za każdym razem myję auto na w/w myjce woskiem na koniec to oznacza że jest zabezpieczone woskiem??(bo tak właśnie robię)

Dużo zależy od chemii stosowanej na myjcie. Ja np 'wosku' z myjki używam na szyby i może to zabrzmi smiesznie i 'nie profesjonalnie', ale marketowa 'niewidzialna wycieraczka' + właśnie ten 'wosk' dają efekt taki, że woda ucieka od 40 km/h. Co dziwne, kropelkowanie też jest niezłe (oczywiscie jak na coś za 2zł) :P . Tak czy siak jeśli chcesz coś nakładać na samochód to przede wszystkim musisz go porządnie umyć, bo tak to tylko konserwujesz ten brud ;)

Ale na wielką ochronę to mimo wszystko bym nie liczył...

jeżeli nie jest to dobry tok myślenia to jest coś lepszego od formuly 1 i tańszego od meguirsa???Chodzi mi o kpl.: szampon z woskiem, wosk(pasta, mleczko) i QD.(powinno wystarczyc prawda?)

 

PS nie, 1000 zł na kosmetykę nie wydam...

Może to trochę dziwny pomysł, ale jeśli myjesz auto 3 razy w tygodniu, a zakładam, że każde mycie wyjdzie ok 15zł, to może pojeździj 2-3 nawet 4 tygodnie brudnym autem i uzbiera Ci się kwota na podstawowe minimum.

 

Jeśli pasuje Ci pomysł z osuszaniem przy pomoc QD, to o problemie kropli po myciu możemy zapomnieć, więc może pomyśl o czymś więcej. Jeśli masz skatowany lakier, a korekta na razie nie wchodzi w grę, to chociażby taka pasta woskowa Sonaxa powinna wystarczyć, bo ładnie maskuje, a cena nie zabija. Do tego szampon, QD i powinno być lepiej :) Przejrzyj ofertę sklepów na forum, może akurat coś się znajdzie :)

Ewentualnie zerknij na dział 'sprzedam', a noż sobie coś upatrzysz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę, ludzie, macie racje!!! jak pomyślę(ba nawet mam zdjęcia i już na nich widać) jak wyglądał mój lakier kiedy kupowałem Złotko i porównam z teraźniejszym wyglądem lakieru to aż się przeraziłem :!::!:

czas zadbać o lakier na pożądnie!!! popatrzę na dział sprzedam i pojadę do Gdańska do car stuffa, tam mają duży wybór meguiar's-a chyba że znacie jeszcze jakieś sklepy, tanie i z dobrym doradztwem(nie mylić z naciągactwem :P )???

jaki ja nierozważny byłem z tymi myjkami diabelskimi!!!!

dzięki ludzie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
chciałbym myć auto na myjni bezdotykowej, tak robię teraz.

 

Nie, nie myjesz teraz auta. Opłukujesz je z grubszego brudu jedynie.

 

Tak grubszego tylko... grudy blotne etc...

w sobote zajrzalem na chwile do czysto.pl... myjka nie poradzila sobie z brudem. szkoda czasu i pieniedzy. Jedyne do czego sie nadaje to odswiezanie z lekkiego kurzu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.