Skocz do zawartości

StjärnaGloss pH Neutral Wheel Cleaner


Tworek

Rekomendowane odpowiedzi

Test sponsorowany przez:

 

d1a6322b184e1182.jpg

 

Opis produktu:

Skoncentrowany Żel do mycia felg o neutralnym pH, jest bezpieczny dla każdego rodzaju felg.

 

Formuła żelu mocno wydłuża kontakt produktu z felgą przez co brud jest lepiej "odczepiany" od felgi.

 

Rozcieńczanie:

 

1:5 do regularnego mycia

 

1:15 do delikatnej konserwacji

 

Spryskaj felgę odczekaj chwilę i spłucz pod ciśnieniem.

 

Do mocniej zabrudzonych użyj pędzelka w celu rozprowadzenia produktu i wzruszenia brudu.

 

Unikalny jak na żel do felg zapach Pinacolady !!!

 

Próbka, którą otrzymałem to 100ml StjärnaGloss pH Neutral Wheel Cleaner, która została rozcieńczona w stosunku 1:5, tak jak zaleca producent.

 

DSC_5453.JPG

 

Warunkiem testu było, przetestowanie produktu na feldze z woskiem Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax, dodatkowo od siebie dorzuciłem kilka zdjęć gdzie felga nie była niczym zabezpieczona.

 

Zanieczyszczenie na felgach to efekt tygodniowej jazdy do pracy około 300 km z czego jeden dzień w deszczu.

 

Fegla z FK 1000p

 

IMG_0253.JPG

 

IMG_0254.JPG

 

IMG_0255.JPG

 

IMG_0256.JPG

 

Zaraz po aplikacji StjärnaGloss pH Neutral Wheel Cleaner:

 

IMG_0264.JPG

 

IMG_0265.JPG

 

IMG_0266.JPG

 

IMG_0267.JPG

 

IMG_0268.JPG

 

Po opłukaniu oczom ukazał się taki widok:

 

IMG_0269.JPG

 

IMG_0270.JPG

 

IMG_0271.JPG

 

IMG_0272.JPG

 

IMG_0273.JPG

 

Felga bez żadnego zabezpieczenia:

 

IMG_0259.JPG

 

IMG_0260.JPG

 

IMG_0261.JPG

 

IMG_0262.JPG

 

IMG_0263.JPG

 

Zaraz po aplikacji StjärnaGloss pH Neutral Wheel Cleaner:

 

IMG_0274.JPG

 

IMG_0275.JPG

 

IMG_0276.JPG

 

IMG_0277.JPG

 

IMG_0278.JPG

 

IMG_0279.JPG

 

I zaraz po opłukaniu:

 

IMG_0280.JPG

 

IMG_0281.JPG

 

IMG_0282.JPG

 

IMG_0283.JPG

 

IMG_0284.JPG

 

IMG_0285.JPG

 

Tak jak wcześniej wspomniałem StjärnaGloss pH Neutral Wheel Cleaner został rozcieńczony w stosunku 1:5. Podczas rozcieńczania trzeba się sporo namachać, aby uzyskać jednolita ciecz, która ani trochę nie przypomina żelu, gdzie producent podkreśla "Formuła żelu mocno wydłuża kontakt produktu z felgą przez co brud jest lepiej "odczepiany" od felgi." Po aplikacji preparat spływał podobnie, a może nawet troszkę szybciej jak ValetPRO Bilberry Wheel Cleaner,, do którego go można porównać. Aplikowałem go poprzez kilkanaście strzałów z triggera, odczekałem chwilkę i spłukiwanie. Co do skuteczności domywania całkowicie bezdotykowo jest ona bardzo podobna jak w Bilberry, lecz trzeba na pewno zużyć więcej wody do całkowitego usunięcia zabrudzeń, co sprawia że pH Neutral Wheel Cleaner jest nie co słabszy w kontakcie z cząsteczkami "brudu". Co do usuwania zabrudzeń z felgi zabezpieczonej woskiem, a tej która nie była niczym zabezpieczona nie zauważyłem różnicy. Podobnie jak Bilberry, posiada świetny zapach w tym wypadku Pinacolady, a jego rozcieńczalność sprawia, że jest bardzo ekonomiczny, przy rozcieńczeniu 473 ml w stosunku 1:5 do regularnej pielęgnacji otrzymujemy ~ 2,4 litra produktu. Do wyczyszczenia kompletu felg zeszło mi około 50-60 ml gotowego preparatu.

 

Co do jego pH, to wosk nie został naruszony, lecz widać że nie kropelkuję wzorowo jak na tygodniową warstwę, aby uzyskać prawidłowe kropelkowanie musiałem użyć MF i delikatnie przetrzeć czyszczoną wcześniej powierzchnie, na której została praktycznie niewidoczna warstwa brudu. Co do wyboru środka do regularnego czyszczenia felg, jednak zostaję przy Bilberry, co nie sprawia, że StjärnaGloss pH Neutral Wheel Cleaner jest złym produktem, po prostu chyba się mocno przyzwyczaiłem do Bilberry

 

Dziekuję za uwagę

 

PS. stworzyłem nowy temat, ponieważ kolega w podobnym będzie porównywał dwa produkty do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Test sponsorowany przez

 

d1a6322b184e1182.jpg

 

Do testów otrzymałem od Mariusza próbkę 100ml StjärnaGloss pH Neutral Wheel Cleaner.

 

dsc04662eh.jpg

 

Konsystencja to bardzo gęsty żel o świetnym zapachu pinacolady, który zgodnie z sugestią rozcieńczyłem w stosunku 1:5. Otrzymujemy ciecz, która nie traci na intensywności zapachu, jest rzadka.

 

Felgi do testów to moje przednie aluski 17", na których położony jest PB Wheel Sealant, nie myte przez dwa tygodnie więc nazbierało się sporo brudu drogowego jaki i pyłu od klocków hamulcowych.

 

dsc04640o.jpg

 

dsc04642r.jpg

 

dsc04649t.jpg

 

dsc04648bc.jpg

 

dsc04647f.jpg

 

Felgi obficie spryskałem preparatem, aplikacja bezproblemowa, którą umila wspomniany zapach pinacolady.

 

dsc04644qc.jpg

 

dsc04645lw.jpg

 

dsc04646c.jpg

 

Po odczekaniu ok. 4-5 minut felgi spłukane myjką ciśnieniowa i moim oczom ukazał się piękny widok czystych felg :)

 

dsc04654qz.jpg

 

dsc04651lq.jpg

 

dsc04653co.jpg

 

dsc04652uy.jpg

 

dsc04658a.jpg

 

Wiadomo, że ideału nie otrzymujemy bo to mycie bezdotykowe ale efekty dla mnie rewelacyjne. Porównując do VP Bilberry moje osobiste odczucia przemawiają bardziej za StjärnaGloss. Na umycie 4 felg zeszło mi ok. 40ml preparatu.

 

dsc04660p.jpg

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję Mariuszowi z www.showcarshine.pl za przesłanie próbki i umożliwienie przeprowadzenia testu. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie spostrzeżenia odnośnie wpływu StjärnaGloss pH Neutral Wheel Cleaner na powłokę Sealant'a ?

Nie zauważyłem negatywnego wpływu na powłokę PB, w wolnej chwili podrzucę ci StjärnaGloss to wypróbujesz na swoich kołach :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Test sponsorowany przez:

 

d1a6322b184e1182.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Witam. Na początku przepraszam za ponad miesięczne opóźnienie w wykonaniu testu, jednak wypadek i jego skutki kategorycznie mi to uniemożliwyły. Warunkiem przetestowania testu było użycie środka na feldze pokrytej SV Autobahn. Jako że dopiero zabieram sie do pracy wklejam zdjęcia które zestawiają dwa środki w oczyszczaniu i przygotowaniu felgi pod położenie wosku. W ciagu najlblizszych dni wkleje również zdjęcie jak oczyszcana jest felga pokryta woskiem.

 

Stjarnagloss'a porównałem z marketowym środkiem Wonder wheel z firmy Car Plan. Po rozcienczeniu srodka według producenta 1;5 oczymałem srodek nie w postaci żelu a raczej w postaci płynu o przepieknym zapachu któremu trudno było sie oprzeć aby go nie spróbować. Wiadomo jest to środek o ph neutralnym i zestawienie z WW było troche bez sensu bo z gory był na straconej pozycji. Jednak wbrew pozorom coś tam zdziałał i jestem pewien że z brudem czyszczonym regularnie poradzi sobie na pewno i to bez żadnych oporów. O to kilka zdjęć z krótkimi opisami:

 

Użyta do testu felga nie wiem kiedy i czy w ogóle była czyszczona. Z lewej strony dziłałem WW a z prawej Stjarnagloss'em.

 

cimg7108.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

cimg7109.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

cimg7110e.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Więc zaczynamy czyszczenie i na pierwszy rzut idzie testotany cleaner:

 

cimg7111g.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Po dwukrotnym czyszczeniu i splukaniu za pomoca myjki Karcher moim oczom ukazał się taki widok ( dolna prawa strona)

 

cimg7112.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ten sam proces zrobiłem przy uzyciu WW ( na tej fotce cała dolna część)

 

cimg7114g.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

A tutaj zestawienie: lewa części WW a prawa Stranagloss:

 

cimg7116.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Na tej fotce od odważników w dół do 3ciego pojedynczego ramienia Stiarnagloss a dalej WW

 

cimg7117j.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

A teraz kilka wniosków w podsumowaniu na dzien dzisiejszy. Stjarnagloss w w/w teście ewidentnie przegrał ale to było wiadome z góry więc zadnego roczarowania nie było bo i tak nie o to w tym chodziło. Porównanie to zrobiłem w ramach rehabilitacji za opóźnienie w wykonanym teście. Felgi były dałej dokładnie oczyszczone, usunięta smoła, wyglinkowane i pokryte Atobahn'em. Na chwilę obecną sa już troszke dojechane brudem wiec w piatek/sobote podziałam na nie jeszcze raz stjarnaglossem i zrobie kolejne zdjęcia ukazujące prawdziwy test. Na chwile obecna dodam tylko ze dwa dni po nałożeniu wosku podziałałem na jedną z felg stjarnagloss'em aby zobaczyć czy osłabi wosk w dalszym użytkowaniu. W tej chwili kroplekowanie jest takie same, więc obstawiam że nic zlego się nie stało z woskiem i dalej się trzyma tak samo jak na pozostałych 3 felgach.

W week wkleje kolejne zdjęcia, a teraz jeszcze raz przepraszam za opóźnienie i dziekuje zarazem dziekuje za środek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.