Skocz do zawartości

Mycie parą wodną


Gość mariocool

Rekomendowane odpowiedzi

Myjnia taka jest "bezinwazyjna" Nie wymaga żadnych pozwoleń, można ja urządzić tam gdzie nie da się standardowej właśnie ze względu na pozwolenia. Z takiej myjni jest mniej zanieczyszczeń niż z brudnego samochodu pozostawionego na deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 337
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

widze ze tamat ruszył troche z miejsca

jak pierwszy raz spotkałem się z tego typu technologia mycia aut nie wiele moglem znaleźć tego na stronach internetowych, a teraz już mamy w polsce dwóch dystrybutorów różnych marek tego sprzętu, a w necie można znaleźć coraz więcej filmów pokazujacych technike mycia, oraz firm ktore świadczą mobilne usługi mycia aut, myśle ze właśnie w tym kierunku powinny rozwijać sie myjnie przyszłości, oszczedząjac srodowisko i wode, nawet kosztem troche porysownego lakieru bo stertą złomu nie napełnisz sobie szklanki wody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to czym mam przyjaciol to prosilbym sie nie martwic,tylko zajac sie swoim zyciem.Rada dla pana z Krakowa i W-wa nie ma sensu reklamowac tutaj niczego,szkoda czasu,nerwow,sa lepsze rozwiazania.Jesli ktos powie ze to rysuje,wyzera itp opowiesci to

wystarczy potwierdzic i bedzie ok ,reszta klakierow potwierdzi teze ze tylko dwa wiadra i bron boze co innego i wszystcy beda szczesliwi. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hondas, bez przesady. większość myślących jednostek wie, że może mieć i 4 wiadra, a jak ich nie wypłuczą, nie zmyją piachu z auta albo umyją gąbką z marketu za 3 zyle to i tak będzie lipa. A tymi, którzy nie widzą kłopotu, chyba nie ma co się stresować? ;) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosilbym nie wymieniac i nie wspominac mojej osoby w wyzej wymienionym temacie,tylko skupic sie na sensie forum tzn.wymianie pogladów,jesli ktos ma z tym problem to podpowiem-Mycie parą wodną,no chyba to nie jest skomplikowana sprawa.

 

[ Dodano: 17 Styczeń 2010, 21:59 ]

Pozdro julian,ogolnie nie bylo moim zamyslem wchodzic w takie nie mile klimaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o czym mówisz?

jesli ktos ma z tym problem to podpowiem-Mycie parą wodną,no chyba to nie jest skomplikowana sprawa.
to jest temat w kontekście którego nie chcesz być wiemieniany czy to na ten temat mamy wymieniać te poglądy? mamy się wymyć parą wodną, żeby nie mieć problemu w wymianie poglądów?

A chyba akurat mi nie możesz zarzucić, że nie zajmuje się tematyka forum, na forum.

 

spoko, tylko nie do końca załapałem o co Ci chodzi. dla mnie im mniej nerwów na forum, tym lepiej dla wszystkich. i tych, którzy się uczą i tych, którzy mają biznesy w tym kierunku i full pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, jeśli to jest forum o kosmetyce aut a tak bez wątpienia jest, to chyba oczywistą sprawą jest iż poruszane są tematy związane z tą tematyką. Jeśli ktoś napisał wątek o myciu parą wodną to forum jest od tego żeby można było wymienić poglądy na ten temat. Każdy ma do tego prawo tak samo jak każdy może wyrazić swoją opinie że mycie parą jest do niczego i jest złe jak również do wyrażenia że metoda ta jest rewelacyjna i wypowiadać się o niej w samych superlatywach. Chciałbym zaznaczyć, że nikt tutaj nikogo nie foruje ani nie robi reklamy typu: " Tylko para wodną umyjesz dobrze swój samochód" Wydaję mi się też, że wymiana kontaktów na forum też nie jest zakazana ale okazuję się, że komuś to przeszkadza.

A wydawało mi się, że chociaż na forum można swobodnie wyrazić swoje poglądy na tematy związane z kosmetyką samochodów.

Pozdrawiam wszystkich kochających czysty samochód, oraz radzę wszystkim szukającym "dziury w całym" zastanowić do czego zostało stworzone to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konflikt odnośnie mycia parą wodna opiera sie na tym, czy porysujemy nadwozie czy nie?? przeanalizujmy technike mycia innymi metodami np: mycie reczne, w myjniach na poczatku piach z nadwozia jest spłukiwany woda pod cisnieniem, tak samo jest z przypadku pary która pod duzym cisnieniem zdmuchuje piach który moze porysowac nadwozie, nastepnie jest aktywna piana która rozpusza brud i go zmiekcza, w przypadku maszyny parowej aplikujemy detergent który robi to samo, nastepnie zmywany piane aby przystapic do mechanicznego mycia auta, tu sytuacja wyglada podobnie, szmatka czy gąbka jezdzimy po lakierze i w obu tych przypadkach jest takie samo niebezpieczenstwo porysowania lakieru.

Moze sie mysle w mojej analizie ale mysle ze wyolbrzymiacie sprawe, nawet gdybym wspomniał o innych technikach mycia, uczestnicy tego forum i tak zostana przy dwóch wiaderkach bo takie urzadzenie nie jest dydykowane autodetailingowcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, zabawka...bo maszyna generuje 5bar, jak widać nafilmiku koles sprawnie myje tym auto, więc doszedłem do wniosku że parownica 4barowa zrobi tą samą robotę, a z pewnością kosztuje mniej...

 

nadal zastanawia mnie mycie wnętrza auta parą, czy ona nie jest szkodliwa dla elektroniki w autach?Na filmikach niby czyszczą np bmw które ma kupę elektroniki w środku, ale czy to rzeczywiście jest nieinwazyjne i dobre, no i skuteczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.