Skocz do zawartości

Mycie parą wodną


Gość mariocool

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mialem z taka parownica stycznosc raz jedyny.

Urzedzenie bylo uzyte tylko do komory silnika.

Ze wzgledu na stres zwiazany z laniem wody pod maske, preferuje taka metode. Lanca miala bardzo mala srednice, w zwiazku z czym mozna bylo dotrzec do najmniejszych zakamarkow. Brud sie ladnie rozpuszczal, potem mozna bylo wszystko degreaserem i pedzelkiem doczyscic. Tak skraplajaca sie woda mysle jest bezpieczniejsza dla silnika, niz lanie jej z myjki cisnieniowej.

 

Co do mycia calego auta, nie wiem, nie wypowiem sie, ale do komory silnika super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 337
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a no jest, wytwornica pary, ale one znowu maja za małe cisnienie ok 3,5 bar a to za mało musi byc przynajmniej 8 bar ,moze jakis kompresor jeszcze do tego :o

w sumie kompresor mam ;) więc to nie był by problem ;) jeżeli by była możliwość,aby taką wytwornicę do nań podłączyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos jest zainteresowany jak wyglada proces mycia para wodna zapraszam

do Tczewa.Jestem wlascicielem takiego sprzetu.Posiadam myjke parowa optima steamer ,jest to urzadzenie profesionalne .Zapoznalem sie z wypowiedziami na temat mycia i nie moge sie z nimi zgodzic.Jest to bardzo bezpieczna metoda ,oczywiscie para jest goraca ale jej stycznosc z lakierem jest przez ulamek sekundy i nie jest mozliwe jakiekolwiek uszkodzenie powloki.Sam posiadam dwie myjnie standartowe/reczne/i

smiec twierdzic ze jest to bezpieczniejsza metoda,gdyz mam porownanie jak to wyglada w realu.Ktos wczesniej napisal ze mozna zastosowac parownice z mango i efekt bedzie podobny,prosilbym aby nie pisac o czyms o czym nie ma sie pojecia.,i do czego ma sluzyc kompresor w tym przypadku?

:shock:

 

[ Dodano: 18 Październik 2009, 23:02 ]

Para ma cisnienie 8-9 barow,temperatura 160 stopni.Metoda szczegolnie polecana

jest do niezbyt mocno zabrudzonych aut.Ja swoja czarna e 60 myje tylko tak i jest

ok.,dodatkowo urzadzenie wykorzystujemy do dezynfekcji srodka,wentylacji,czyszczenia plastykow,prania dywanikow,itp zakres zastosowan jest szeroki.Dodatkowo posiadam druga maszyne z opcja prania i zasysania zanieczyszczen ktora tez wykorzystuje zmisksowana pare i chemie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos wczesniej napisal ze mozna zastosowac parownice z mango i efekt bedzie podobny,prosilbym aby nie pisac o czyms o czym nie ma sie pojecia.

 

Przeczytaj moją wypowiedź raz jeszcze ze zrozumieniem - napisałem, że do czyszczenia (np. dywaników, małych trudno dostępnych dla wody miejsc itp), a nie do mycia auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Moim zdaniem ową myjką można uzyskać efekt...

 

Pytanie...

 

Jak bardzo szkodzi przetarcie szmatą po lakierze, na który zapewne w wielu miejscach pozostaje niespłukany brud?

 

Ja nie odważyłbym sie umyć w ten sposób auta...

 

 

Uwazam jednak, ze jest ona odpowiednia do mycia silnika i trudno dostępnych miejsc. Skłonny jestem zauważyć, iż idealny to patent dla leniwców, co im się nie chce poświecić 20 minut na wizyte w myjni recznej - zwykłej. Pewnie w PL znajdzie wielu amatorów.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakoś nie bardzo mnie to przekonuje. Na filmiku widać że koleś przeciera jeszcze auto szmatką, wiec czemu piszecie ze bezdotykowe mycie ?? :/:dontknow:

 

Do zmycia piachu potrzeba dużej ilości WODY! a nie jakiejś pary :idea:

Koleś na filmie przeleciał se parą i potem szmatą po lakierze przeciągnie, i ryski gotowe 8-)

Jak by to była para z dużą ilością wody to tak... chyba że te ustrojstwo idzie tak ustawić to wtedy można się nim bawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Zajmuje się dystrybucją sprzętu widocznego na filmiku. Postaram się odpowiedzieć na większość pytań.Zapraszam również do zadawania nowych.

 

W szczególności jednak zapraszam do odwiedzenia Krakowa w celu przetestowania sprzętu na własnej skórze/aucie.

 

Proszę o kontakt mailowy lub tel: 695791454

 

[ Dodano: 2 Styczeń 2010, 22:03 ]

Jakoś nie bardzo mnie to przekonuje. Na filmiku widać że koleś przeciera jeszcze auto szmatką, wiec czemu piszecie ze bezdotykowe mycie ?? :/:dontknow:

 

Do zmycia piachu potrzeba dużej ilości WODY! a nie jakiejś pary :idea:

Koleś na filmie przeleciał se parą i potem szmatą po lakierze przeciągnie, i ryski gotowe 8-)

Jak by to była para z dużą ilością wody to tak... chyba że te ustrojstwo idzie tak ustawić to wtedy można się nim bawić...

 

Mikrofibra w tym wypadku służy tylko do zebrania skroplonej pary wodnej z czystej powierzchni. Wcześniej para wodna o odpowiedniej wilgotności (istnieje możliwość regulacji) zmywa cały brud. Ponownie, zapraszam na wizytę do Krakowa w celu sprawdzenia efektu jaki daje czyszczenie parą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne te posty na detailingworld. Po wpisaniu steam cleaning mozna znaleźć klika prac wspomnianych wczesniej dave kg i caledonia. Nie używaja oni wprawdzie maszyny OPTIMA jednak wypowiadają sie pochlebnie na temat tej techniki mycia co zresztą prezentują na załączonych obrazkach.

 

Przypomne także że używając maszyny parowej OPTIMA nie produkujemy "ścieków" co pozwala nam czyścić samochód w każdym miejscu bez potrzeby uzyskania jakichkolwiek pozwolen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomne także że używając maszyny parowej OPTIMA nie produkujemy "ścieków" co pozwala nam czyścić samochód w każdym miejscu bez potrzeby uzyskania jakichkolwiek pozwolen.

Hmm... to gdzie podziewa sie syf z auta i skroplona para? Jeżeli woda + syf to nie ścieki, to płukanie auta samą wodą pod blokiem to powinno być dozwolone - a nie jest raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syf z auta jest spychany na ziemie. Para pod cisnieniem 8 bar i odpowiedniej wilgotnosci skutecznie usuwa nawet przyklejone zaschniete komary z maski. Do zestawu dolaczony jest pojemnik z detergentem montowany na pistolet dzieki czemu istnieje mozliwosc "wzbogacenia" pary. Skroplona para pozostaje na karoserii i zbieramy ja mikrofibra dopiero z calkowicie czystej powierzchni pozostawiajac auto suche bez jakichkolwiek zaciekow.

 

Brud laduje pod autem a wiekszosc pary leci w powietrze. Nie ma kałuży pod samochodem. Co do pozwolen to mysle ze raszej zabronione jest uzywanie wody z chemia do czyszczenia auta pod blokiem. Zwykla woda lub deszczowka oplukujaca samochod nie jest zabroniona.

 

Zachecam do obejzenia filmikow OPTIMA steamer na youtube a takze do Krakowa na demonstracje na zywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem okazję testować takie urządzenie w Warszawie. Odnośnie wypowiedzi że para jest gorąca itd że ma ponad 100 stopni, to fakt. Nikt jednak nie zwrócił uwagi iż para z tego urządzenia mająca kontakt z powierzchnią lakieru nie posiada takiej temperatury gdyż jest ona chłodzona przez system znajdujący się w tym urządzeniu. Powiem że nie wiem dokładnie ile ma stopni ale przy kontakcie z dłonią, kiedy chciałem sprawdzić temperaturę okazało się że jest co najwyżej średnia ani ciepła ani zimna a już na pewno nie gorąca. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.