Skocz do zawartości

Mycie parą wodną


Gość mariocool

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 337
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dobra alternatywa dla myjni bezwodnej i chyba dla tradycyjnej gąbki też(zadnego wcierania piachu)

niby tak, bo niczym w sumie nie dotyka się ;) więc lepsze niż bezdotykowa i do tego dezynfekuje :D ale czy to jest bezpieczne dla lakieru ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakierowi nic się nie stanie, ale możliwe że naturalne woski zejdą razem z tą parą.

Takie luźnie błoto jak na tej toyotce można bez problemu zmyć wysokim ciśnieniem.

Jeśli to by było zbawienie to zapewne najlepsi detailerzy tego globusu już dawno by tego używali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie chodzi ci o szok termiczny, mysle tak, ze lakier jest narazony na wiele czyników zewnetrznych, postawienie auta w słoncu w 30 stopniowym upale nie działa kojaco na lakier i jakoś musi to znieść to dlaczego miałby nie znieść zabiegu z para :o

ale o tym ja wiem, tyle,że para ma wyższą temp. w końcu to nie jest 30 a praktycznie 100 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wezmy tu pod uwage zuzycie wody jaka jest potrzebna na umycie tego samochodu i to bez uzycia jakichkolwiek detergentów

może i złe to nie jest,ale też trzeba mieć czym tak myć :) a do wody i myjki jest chyba łatwiej się dostać :D poza tym ciśnienie wody powinno lepiej sobie poradzić z zabrudzeniami, piaskiem,błotem w zakamarkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak a ile czasu działa te 30 stopni a ile 100 ;)

właściwie to nie jest 30 stopni,ale tak na prawdę więcej ;) jak postoi na słońcu kilka godzin to temp. rośnie wyżej ... tyle ,że ten szok termiczny tutaj .... jest trochę bardziej odczuwalny niż jak stopniowe nagrzewanie na słońcu.... więc nie wiem ... najchętniej bym chciał zobaczyć jak to działa i jak się ma po dłuższym czasie lakier ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

para ma wyższą temp. w końcu to nie jest 30 a praktycznie 100

chuchnij na szybę i sprawdź czy uda Ci się wytworzyć parę o temp. 100 stopni :mrgreen:

Raczej lakierowi nic się nie stanie od takich zabiegów z parownicą, ja bym się bardziej przejmował woskiem czy też sealantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chuchnij na szybę i sprawdź czy uda Ci się wytworzyć parę o temp. 100 stopni :mrgreen:

heh :D to mi tu ćwieka wbiłeś :D w sumie fakt :) niemniej ciekaw jestem oddziaływania i długotrwałego stosowania :) w każdym bądź razie dezynfekcja niezła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Para wodna ma zdecydowanie więcej niż 100 C. Np 250 C. Albo jeszcze więcej. ;)

zależy czego para ... woda przy 100 stopniach zamienia się w stan lotny czyli parę ;) płyn chłodzący ma o kilkadziesiąt stopni więcej ;) i tak każdy płyn ma inna temp. wrzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby być za musiał bym efekty zobaczyć na swoje oczy i sam ocenić

ja tak samo :)

w tej chwili uważam, że jest to baaaardzo dobre rozwiązanie, ale....

nie dla nas ;)

to forum gromadzi ludzi, którzy nad maską potrafią spędzić 4 h, więc szybkie skuteczne mycie mija się z celem, tym bardziej jeśli zmywa wszelkie zabezpiecznia.

Na polskim rynku "niedetailingowym" powinno się sprawdzić, a szczególnie w zimę (o ile machina nie zamarźnie :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.