Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze wosku. Początkujący.


Pawelec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie :).

Jakiś czas temu, opisywałem na forum swoje problemy związane z pierwszymi, semi-profesjonalnymi krokami w kwestii kosmetyki samochodowej. Jak się okazało, problemy były banalne i dzięki wiedzy zdobytej na forum, szybko zażegnane. W planach była nawet profesjonalna korekta, jednak finanse przynajmniej na razie nie pozwoliły, na oddanie samochodu w ręce profesjonalistów. Niemniej od tego czasu, staram się systematycznie kompletować arsenał kosmetyków. Z lepszym bądź gorszym skutkiem, bo samemu trudno mi to ocenić , przeprowadziłem ręczną korektę przy pomocy UC. Efekt prawie na pewno pozostawia wiele do życzenia, jednak przynajmniej wg mnie jest wystarczający, żeby np. można było rozważać użycie wosku „x”, zamiast wosku „y” i co najważniejsze, zobaczyć różnice ;). Jednym słowem, przywołując forumową anegdotę – pączkowi daleko do ideału, ale nie ma już zakalca, tak więc i w lukrze można się trochę rozsmakować ;).

 

W związku z tym, jestem ciekaw Waszych propozycji. Aktualnie posiadam DJ Purple Haze, na jesienne miesiące zaplanowane kupno Colli 476 w celu chyba wiadomym :). Chciałbym jednak zdążyć spróbować czegoś jeszcze. Zastanawiałem się nad kupnem kolejnego produktu ze stajni DJ, może Super Natural, bądź Rainforest, jednak obawiam się, że moje jeszcze niewprawne oko, może mieć problemy z dostrzeżenie różnic pomiędzy różnymi woskami, szczególnie tego samego producenta. Po prostu nie wiem, ile prawdy, a ile marketingu jest w tej gamie produktów. Po głowie chodził mi jeszcze Lusso Oro.

 

Jednym słowem, chciałby spróbować czegoś innego, co da w miarę możliwości odmienny efekt od wspomnianego już Purple Haze oraz Colli, którego mam w planach.

 

Czy mam jakieś wymagania, preferencje? Wygląd, zdecydowanie efekt wizualny. Jestem przekonany, iż dopóki pogoda pozwoli, będę regularnie eksperymentował z różnymi kosmetykami, tak więc wytrzymałość jest kwestią absolutnie drugoplanową. 2 do 3 tyg. To chyba każdy wosk wytrzyma ;).

 

Tak więc czekam na Wasze propozycje :). Aha, jeszcze budżet – no ten jest niezbyt wysoki ;) – 100 zł, jeżeli będzie warto dołożyć, to 150 zł. W grę wchodzą oczywiście samplery – zapewne zanim dojdę do połowy opakowania, kupię już coś nowego :). Mile widziane propozycję z podanym odpowiednim cleanerem.

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedzi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM.MM, weź takie Migliore Original Liquid Wax - masz tam 35% carnauba, a jest to wosk płynny.

 

Jesteś już trochę na forum, więc powinieneś to wiedzieć, bo było już wielokrotnie na forum, że % carnauby w woskach nie oznacza ile procentowo jej tam faktycznie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
ma 55% twardego surowca to powinno być twarde.

 

Po pierwsze, nie wiadomo wg jakiej metody jest to podane, każdy producent ma inne zapatrywanie na metody pomiaru i faktyczną zawartość carnauby. 55% Raceglazowej carnauby może być zupełnie inną zawartością niż np 56% carnauby w Glasurze ( któremu notabene też daleko do stałej postaci, szczególnie w cieplejsze dni )

 

Żeby ferować wyroki o RG 55, to sugeruje sprawdzić pełne opakowanie, konsystencja jest bardzo fajna i nie wiedzieć czemu rezultaty są lepsze niż z samplera , wg moich doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak że nie ma się co czarować, bo różnicy w wyglądzie i tak nie zauważysz. Ja teraz będę kupował całą kolekcję wosków DJ. Np taki purple haze 16# w wytrzymałości bije na głowę. :roll:

 

Czyli mam rozumieć, że bez pełnej korekty/wprawnego oka i tak nie zobaczę żadnej różnicy pomiędzy jakimikolwiek woskami, czy po prostu w granicach tej półki cenowej bądź jednego producenta, różnice są tak subtelne i zauważalne właściwie tylko dla profesjonalisty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej powiedział, porządna korekta robi swoje a reszta to już zabawa dla dla własnym wdzi mi się ;) Wiem po swoim czarnuchu, dopóki nie miał korekty różne środki na nim były i zawsze czegoś brakowało a teraz tylko masło i FK lub #16 i to wszytko a świeci się jak psu ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.