Skocz do zawartości

kilka głębszych rys na zderzaku


coachu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakupiłem niedawno używany samochód w kolorze czarnym. Auto mimo czujników parkowania, posiada na tylnym zderzaku liczne lekkie obtarcia i jedno duś grube aż do plastiku.

 

Mam pytanie czy takie rysy można zlikwidować np pastą lekko ścierną w kolorze czarnym, a tą grubszą zamaskować specjalną kredką do lakierów?

 

Jak jest tego trwałość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poradźcie proszę koledzy czy mogę jakoś we własnym zakresie pozbyć się takiej rysy (lub zmniejszyć jej widoczność).

 

Rysa w pewnych momentach wydaje się czarna, pod innym kątem biała, lakier jest oryginalny taki jak wyjechał z fabryki.

 

Złota porada lakiernika farecla g3 plus papier i polerka :roll:

 

dsc2043.jpg

 

 

Skutki parkowania na parkingu pod mieszkaniem obok sąsiada, któremu z twarzy wypadałoby zrobić coś takiego :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Złota porada lakiernika farecla g3 plus papier i polerka :roll:
no nie inaczej, wstępnie spłycić rysę papierem 2000-2500 a potem polerka (g3 zmatowienie po papierze dobrze usuwa). Prawdopodobnie całej jej nie usuniesz, ale krawędzie się zaokraglą przez co będzie prawie niewidoczna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pastę lekko ścierną w kolorze czarnym
a są takie ?

 

http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... gory=18903

K2 pro - jest wersja czarna i biala (rozni sie tylko kolorem i niczym wiecej)

 

Swoja droga wcale nie taka zla, z cala pewnoscia lepsiejsza niz farcela (nie syfi az tak, mozna pracowac na sucho i na mokro). Moze nie ma polotu do Mezerny ale daje rade (szczegolnie te wykanczajace sa naprawde ok bo te najbardziej ostre sa moim zdaniem nedzne)

 

[ Dodano: 16 Listopad 2011, 00:23 ]

da radę ręcznie czy maszyna się przyda by nadać odpowiedni blask?

 

recznie na koreczku zmatowic samo zarysowanie a pozniej juz polerowac - recznie da rade ale sie narobisz duzo bardziej niz maszyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy, wybaczcie, ale im więcej czytam tym bardziej nie wiem jaki środek wybrać. Jako, że z miesiąca na miesiąc na aucie pojawiają się jakieś nowe rysy spowodowane nieuwagą parkujacych z boku, czyli tzw szkody parkingowe, mniejsze i większe rysy.

 

Chciałbym się ich pozbyć w miarę możliwości oczywiście. Jaki środek możecie najbardziej uniwersalny polecić da amatora, zaznaczając przy tym, że będzie to korekta ręczna kilku miejsc na aucie.

 

Czy papier wodny 2000/2500 i g3 to dobry pomysł (najpierw jak rozumiem sama g3 a w przypadku gdyby efekt był mierny wcześniej papier i następnie g3)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak głębokie są to rysy. Jeżeli dotyczą wearstwy bezbarwnej to te mniejsze możesz usunąć za pomocą g3. Te głębsze oraz te dochodzące klaru, jedynie można zmiejszyć ich rzucanie się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśne jestem na kupnie polerki plus fg500 i sf4000, plus pady menzerny, dlatego bez dodatkowych działań samą polerkę większych rys nie usunę (w miarę możliwości oczywiście)

 

W innym temacie znalazłem poradę ;)

 

...Dodatkowo najgłębsze rysy przed polerowaniem dobrze jest spłycić ręcznie papierem na klocku lub koreczku szlifierskim..

 

jaki w takim razie polecicie korek/klocek oraz papier do takiego celu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.