Skocz do zawartości

Jaki AIO polecacie?


darek87dz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na wstępie powiem że nie wiedziałem w którym dziale umieścić temat ze względu na charakter produktu. Pytanie tak jak w temacie - jaki AIO polecacie? chyba najbardziej znane to AutoBrite Cherry Glaze i SRP? czy ktoś mógłby w kilku zdaniach porównać te srodki? słyszałem że SRP jest bardziej agresywny i może niszczyć nałożony na auto wosk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

powiedzcie czy zauważalna jest różnica pomiędzy zastosowaniem AIO a inną opcją czyli kolejno cleaner, politura, wosk?

 

Od razu po aplikacji dobrze przygotowanym lakierze różnica bedzie znikoma lub nawet nie zauważalna na pierwszy rzut oka. Jedynie w trwałości może byc roznica na plus cleanera i wosku osobno.

AIO to jest taki środek to szybkiego wypielegnowania autka ( na handel i tp), jak robisz auto dla siebie i masz na to czas to zastosuj jakiś wosk. Woski mimo, że na pierwsze zakupy do tańszych nie należa to uwierz mi, że suma sumarum wychodza taniej niż wszystkie pasty temp/auto finishe itp gdyż przy jednej aplikacji zużywa sie ich bardzo dużo w odniesieniu do wosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo różnica w trwałości tylko.

Formalnie nie stosuje się w zasadzie politury a jedynie sam wosk chyba ze jest to stary lakier lub politura ma pełnić w pewnym sensie funkcję cleanera.

 

AIO to jest taki środek to szybkiego wypielegnowania autka ( na handel i tp)

Gdyby AIO używano to wypucowania na handel to świat byłby piękny :D

Handlarze zalewają oleistym glazem w płynie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dzięki, super, cieszę się że zupełnie nieświadomie kupiłem tak dobry produkt AIO :D no i dzięki waszej pomoc nie zrobię błędu i nie kupię bezsensownie drugiego środka AIO :song:

 

[ Dodano: 28 Sierpień 2011, 20:00 ]

a powiedzcie mi jeszcze jak powinna wyglądać prawidłowa praca z ValetPRO Achilles Prep? powinno się nałożyć i pozostawić na jakiś czas na lakierze czy nałożyć i można od razu polerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ostatnio nie mam czasu tutaj bywać i dbać o auto, wygląda okropnie, woskowane tylko 2 razy w tym roku, wosku już niema i myślę o zakupie czegoś do szybkiego ogarnięcia auta, AIO o max trwałości, mam megsa ale on po 3 myciach spływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do prawdy co w tym dziwnego że AIO niszczy poprzednią warstwe wosku - w końcu zawiera cleaner.

Czyli nakładanie 2 warstw AIO nie ma sensu?!

 

Na razie użyłem Autobrite CherryGlaze i auto się świeci super i brudu nie łapie tak szybko (takie mam wrażenie), zobaczymy jak z trwałością. W następny weekend siostry Astrę II zrobię SRP i będę miał porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miał ktoś styczność z KLASSE All-in-one lub Optinum Poli-Seal. Chodzi o efekty, trwałość i łatwość aplikacji. Przetestowałem już CherryGlaze i SRP, ValetPro już nie zdążyłem kupić testera. Ciekawi mnie jak wyglądają w/w AIO w porównaniu z powszechnymi SRP, CG i Achilles'em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
które AIO odznacza się dobrą trwałością na tle konkurencji?

 

Większość Sealant-owych AIO. Z takich, które mam np. DG #101 kilka miechów potrafi wytrzymać. #101 dałem na kafelki w kabinie prysznicowej pół roku temu i do dzisiaj jest bardzo dobrze :D:lol:.

 

dzięki za odpowiedź, a jak np z kryciem rys przez ten preparat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardziej cleaner (sam usunie leciutkie swirle, a nie zamaskuje) i wosk syntetyczny w jednym (bardzo delikatnie maskuje). Jeśli masz głębsze defekty to bardziej maskujący jest #671, ale tutaj nie odpowiem ile wytrzyma, bo nie testowałem go jako wyłącznego zabezpieczenia ;). Sam nie osłabia sealantów więc podejrzewam, ze też sam trochę pociągnie.

 

#101 jest o wiele przyjemniejsza w aplikacji, #671 czasem ciężej się poleruje. Są łatwiejsze AIO w pracy, ale nie mają takiej wytrzymałości. Ogólnie jak na ich cenę to nie są złe ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.