Skocz do zawartości

swirlx - i co dalej - plan optimum?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hmm...

 

a co to znaczy zwykly ;)?

 

bo moje dedukowanie idzie w kierunku takim ze po swirlx nie musze juz nic robic przed woskowaniem, umyc auto i nakladac wosk, gdyz swirl x jest juz cleanerem....

 

Zwykły czyli ten drugi bez właściwości ściernych tzn. Dodo Juice Lime Prime Lite. Dodatkowo ma właściwości odżywiające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzinkins, te ? ? ? mnie zastanawiaja...

nabijasz sie czy mowisz powaznie. niechze ktos jeszcze odpowie?

 

cleaner to cleaner - i żadne mycie nie da ci takiego efektu i przygotowania powierzchni pod wosk - tym bardziej jak jest dedykowany cleaner pod dany wosk . I kropka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ok dzieki ziom jestem poczatkujacy wiec stąd takie pytania

ale widze ze mamy tutaj detailingowych cwaniaczków :lol:

 

Łukasz, peace ...

 

Generalnie od piany poprzez mycie na dwa wiadra, glinkowanie, mycie, UC, mycie, IPA, wosk wszystko jak dasz radę zrobisz jednego dnia .. chodzi o to, aby między kolejnymi procesami auto się nie pobrudziło, przykurzyło bo czeka kolejne mycie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Panowie prosze o poradę. Nie będę zakładam osobnego wątku.

Mam SwirlX i Coli 476. Mogę regularnie używać tej konfiguracji na czarnym półrocznym japończyku, czy powinienem SX zamienne z cleanerem. SX tylko w razie pojawienia się niedoskonałości na lakierze, a przez resztę używać cleanera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bowboj.A po co uzywać SX skoro to dedykowany środek usuwający swirle? jesli nie masz wyprysków na twarzy to nie idziesz do kosmetyczki.Jesli nie masz swirli,rysek to po co? Fachowcy z Forum twierdzili juz wiele razy,że cleanera uzywasz tylko jesli dajesz na nowo wosk. Między duzymi woskowaniami myjesz autko i dajesz Quik Detailer. Tez mam japońca z tym ich nowym lakierem :evil: robię tak jak pisałem i autko jakoś wygląda. Do tego stopnia,że musiałem przejść na parking strzezony bo za duzo ludzi sie krećiło koło niego. :D Bałem się,że będe musiał uzywać SwirlX :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bowboj.A po co uzywać SX skoro to dedykowany środek usuwający swirle? jesli nie masz wyprysków na twarzy to nie idziesz do kosmetyczki.Jesli nie masz swirli,rysek to po co? Fachowcy z Forum twierdzili juz wiele razy,że cleanera uzywasz tylko jesli dajesz na nowo wosk. Między duzymi woskowaniami myjesz autko i dajesz Quik Detailer. Tez mam japońca z tym ich nowym lakierem :evil: robię tak jak pisałem i autko jakoś wygląda. Do tego stopnia,że musiałem przejść na parking strzezony bo za duzo ludzi sie krećiło koło niego. :D Bałem się,że będe musiał uzywać SwirlX :P

 

Dzięki. Zapomniałem wspomnieć, że przez moje nieumiejętne użycie glinki zrobiłem kilka hologramów na masce i chcę je usunąć przed woskowaniem. Stąd SwirlX. Tylko, czy mogę go używać na całym aucie przed woskiem, czy powinienem SX tylko na hologramy na masce a resztę cleanerem? Użycie QD pomiędzy woskowaniami to oczywiście standard :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię (niestety) wszystko ręcznie bo nie mam innych mozliwości. Przeleciałem cało auto UC ,potem dałem vanille hand Glaze i na to wosk. Ręcznie nie narobisz szkód a SwirlX jest słabszy od UC.Przeleciałbym całe. natomiast jesli chcesz maszyna to już do fachowców pytanie.Pozdrawiam japońskie lakiery i ich zachwyconych włascicieli!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię (niestety) wszystko ręcznie bo nie mam innych mozliwości. Przeleciałem cało auto UC ,potem dałem vanille hand Glaze i na to wosk. Ręcznie nie narobisz szkód a SwirlX jest słabszy od UC.Przeleciałbym całe. natomiast jesli chcesz maszyna to już do fachowców pytanie.Pozdrawiam japońskie lakiery i ich zachwyconych włascicieli!!!!!

 

Też będę pracował ręcznie, boję się narazie maszyny jak ognia, skoro zieloną glinką narobiłem hologramów to co dopiero bym zdziałał maszyną ;).

Więc nie kupuję cleanera, będę uzywał SX. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam podobny problem, tzn świeży lakier (położony w sobotę).Lakier był traktowany papierem 1500 2000 i 3000. a potem zrobiono polerkę pastą 3M Fast Compound. Na koniec "fachowiec" zakończył pracę nakładając jakieś mleczko polerskie. Dziś umyłem autko po złożeniu szamponem i zauważyłem że lakier ma drobne rysy i teraz nie wiem co dokładnie zastosować żeby ich się pozbyć. Myślałem zrobić tak, że potraktować lakier IPA żeby zobaczyć faktyczny stan lakieru ( bo chyba glinką nic nie trzeba robić) następnie potraktować lakier UC ręcznie w nadziei że coś to pomoże lub pożyczyć polerkę (niestety ma tylko regulację obrotów bez stabilizacji) i spróbować mechanicznie walczyć (czym? jakim padem i jaką pastą po tym 3Mie). Na wierzch chciałbym położyć Hi Temp Finish Kare ( sampel wystarczy na całego civica? ) Proszę o podpowiedź która opcja byłaby lepsza. Lakier bazowy to wiśniowa perła a bezbarwny z palety Skody.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chologramów raczej nie zauważyłem,

natomiast jeżeli chodzi o 3M ultrafine to czy pójdzie mi cała bulelka litrowa? czy może są jakieś inne mniejsze opakowania ewentualnie inna pasta lub mleczko?.

 

W zasadzie wszystko muszę kupić więc chciałbym wydać jak najmniej ewentualnie żebym mógł kiedyś jeszcze jak kupię opakowanie 1l je wykorzystać.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.