Skocz do zawartości

Krew...czym ja doczyścić??


ariello01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanko, ostatnio znajomy do mnie dzwonił, że pierze właśnie Golfa V i ma problem, gdyż cała podsufitka jest zachlapana krwią. Pytał się mnie czym sobie z tym poradzić, a ja szczerze mówiąc sam zacząłem sie zastanawiać i na pierwszy ogień poradziłem to czym sam czyszcze czyli chemie tersusa ( MC990, pr101).

Ale teraz tak sie zastanawiam sam dla siebie, czy rzeczywiśćie te preparaty sobie radza z krwią, czy raczej trzeba swój arsenał poszerzyć 0 jakis inny odplamiacz?? Czym Wy czyścicie takie "krwiste" plamy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz za bardzo przemoczyc ani za bardzo trzec

Czy ja wiem, jak ja prałem ręcznie podsufitke to była przesiąknięta AG interior shampoo i też tarłem mikforibrą z naciskiem. Efekt był dobry, auto jeździ już miesiąc od prania i nic sie nie stało ;) . Ale oczywiście to też zależy od materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsufitka koloru jasnego. Cała ta operacja zakończyła się kapitulacją piorącego i doradzeniem klientowi, aby rozejrzał się za nową ( tzn uzywaną).

 

Czy ja wiem, jak ja prałem ręcznie podsufitke to była przesiąknięta AG interior shampoo i też tarłem mikforibrą z naciskiem

 

Powiem to tak, 100 razy się uda a 101 odpadnie. Na swoim aucie można eksperymentować jednak na aucie zleceniodawcy lepiej być przezornym i jak to mowią dmuchać na zimne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Z plamami typu krew przypomniala mi sie jedna rada babci by nie czyscic goraca woda gdyz krew krzepnie, nasuwa sie mysl czy uzywajac srodka do prania o niskiej temperaturze czy da sie wyczyscic? To jedynie wskazowka, zgadzam sie wypowiedzia Justyny iz woda utleniona (w odpowiednim stezeniu) moze dac rade, lecz wczesnie nalezalo by ja przeprac w niskiej temperaturze, w razie czego po przeschnieciu czynnosc powtorzyc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja zaburzenia z krwi czy czerwonego zawsze usówam wodą utlenioną. :D Używam tego sposobu na ubrania czy kanapę z takiego materiału coś jak alkantara. Po tym zabiegu dobrze jest przegrać miejsce czystą wodą lub wodą z lekką zawartością szarego mydła. Robię tak od lat :good:

 

Oczywiście warto przeprowadzić test na jakimś niewielkim, niewidocznym kawałku materialu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda utleniona :) Wiem że w pralniach używają perchydrolu ( półprodukt do wody utlenionej) ale robią to tylko naprawde doświadczeni fachowcy ( dość toksyczna substancja i raczej mało przyjazna człowiekowi)
trochę naprostuję. perhydrol a woda utleniona to ten sam związek (nadtlenek wodoru) który różni się stopniem rozcieńczenia w wodzie (ten pierwszy 10-krotnie większy od wody utlenionej). Nadtlenek wodoru nie jest toksyczną substancją a bardzo silnym utleniaczem (jego duże stężenia stosuje się np do wybielania kości)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.