Skocz do zawartości

Czym czyścicie końcówki wydechów??


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Zajmowalem sie pare lat temu polerka alu i nierdzewki. Ten co wstawiles po polerce to na pewno lecial tam papier i potem pasta . Dobrze sie robi krazkiem bawelnianym na wiertarce :P takie elementy fajnie sie robi . Takie krazki kupisz allegro badz castorama no albo samemu ze starej koszuki . Moze byc tez flanelowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zajmowalem sie pare lat temu polerka alu i nierdzewki. Ten co wstawiles po polerce to na pewno lecial tam papier i potem pasta . Dobrze sie robi krazkiem bawelnianym na wiertarce takie elementy fajnie sie robi . Takie krazki kupisz allegro badz castorama no albo samemu ze starej koszuki . Moze byc tez flanelowa 
Dzięki BiałyGTi :)
Rozumiem zatem, że mogę osiągnąć taki efekt z tłumika, który wstawiłem?

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 minut temu, kolo100 napisał:

Rozumiem zatem, że mogę osiągnąć taki efekt z tłumika, który wstawiłem?

Pewnie ze tak :P tylko troche pracy w niego trzeba wlozyc do takiego efektu. No i długo tego nie utrzymasz jezli jezdzisz duzo . Max pol roku. Zastanow sie czy lepiej nie pomalowac na czarno a konsowki w polerke. 

 

Dodam jeszcze ze u siebie w golfie mam wydech caly z kwasa 2.75 cala i tez byl caly w lustro ze plec piekna mogla by sie w nim pomalowac jak w lustrze po jednym sezonie juz nie wyglada tak dobrze a przejechalem moze 4 tys km i odpuscilem ponownne polerowanie i owinelem go bandazem. Tylko koncowke mam w polerke 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze tak tylko troche pracy w niego trzeba wlozyc do takiego efektu. No i dlogo tego nie utrzymasz jezli jezdzisz duzo . Max pol roku. Zastanow sie czy lepiej nie pomalowac na czarno a konsowki w polerke 
Hmmm... Nie wiem jak to będzie wyglądać na tle białego auta... Końcówki zawsze czyszczę co tydzień podczas mycia także spokojnie powinny być jak nowe :)

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 minut temu, kolo100 napisał:

Hmmm... Nie wiem jak to będzie wyglądać na tle białego auta... Końcówki zawsze czyszczę co tydzień podczas mycia także spokojnie powinny być jak nowe :)

To moze doprowadzic do stanu ze bedzie bez rdzy i czarnwgo nalotu i go polakierowac bezbarwnym ?? Na wysokie temperatury ? Badz na bialo go

 

Co do koncowek to zarzuc na nie powloke i po problemie. Badz pasta megsa w czarnej puszcze kolor rozowy zapach cynamonowy . Ma w sobie woski i powiem ci ze dlugo  siedziala zawsze na felgach i nawet caly rok ich nie poprawialem a nadal jak po polerce. Ta pasta to dopiero robi robote podczas polerki . Mam jeszcze z 20 past ale megsowa w czarnej puszcze badz ta w niebieakiej z zielona zakretka to według  mnie mistrzostwo lubialem nimi robic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze doprowadzic do stanu ze bedzie bez rdzy i czarnwgo nalotu i go polakierowac bezbarwnym ?? Na wysokie temperatury ? Badz na bialo go

 

Co do koncowek to zarzuc na nie powloke i po problemie. Badz pasta megsa w czarnej puszcze kolor rozowy zapach cynamonowy . Ma w sobie woski i powiem ci ze dlugo  siedziala zawsze na felgach i nawet caly rok ich nie poprawialem a nadal jak po polerce. Ta pasta to dopiero robi robote podczas polerki . Mam jeszcze z 20 past ale megsowa w czarnej puszcze badz ta w niebieakiej z zielona zakretka to według  mnie mistrzostwo lubialem nimi robic 

A co mógłbyś zaproponować do pomalowania bezbarwnym? Lakier jakiś czy coś innego?

 

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ta pasta poleruje czy zabezpiecza? A wosk się nada np. Coli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 minuty temu, kolo100 napisał:

A co mógłbyś zaproponować do pomalowania bezbarwnym? Lakier jakiś czy coś innego?

 

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ta pasta poleruje czy zabezpiecza? A wosk się nada np. Coli?

No doprowadzic go do ladnego stanu i bezbarwny. Ta pasta poleruje ale ma w sobie woski i tez zabezpiecza . No colli tez swoje zrobi.

 

Tak mysle ze jak bys chcial jednak taki efekt to polerka i bezbarwny badz polerka i powloka innej rady na zabezpieczenie tego nie ma raczej . Tym bardziej ze to pod autem i narazone jest na deszcz bloto asfalt itd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za wszystkie wskazówki. Reasumując czyszczenie papierem i krążkiem z bawełny, mogę jeszcze wełną stalową? ... Jak będzie git to przeleciec woskiem coli lub tym mequirsem całość bez bezbarwnego? Dobrze zrozumiałem?

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, kolo100 napisał:

Panowie czy Szczotka druciana, wełna stalowa i polish metal wystarczą żeby doprowadzić ten wydech to stanu z nowości?

Są różne szkoły, wszystko tez zależy to od stanu materiału.

Spece zaczynają od samej pasty, po papiery aż po różne gradacje wełny stalowej

Ja swój robiłem tylko wełna i mothersem i efekt końcówki na błysk mi wystarczy.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
45 minut temu, kolo100 napisał:

Jak będzie git to przeleciec woskiem coli lub tym mequirsem całość bez bezbarwnego? Dobrze zrozumiałem?

Tak :) daj znac jak wyszlo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Dam znać na pewno..
Domel to niewiarygodne, że sama wełna i mothers dał radę :)
Ja do całego tłumika wezmę krążek, pastę mam i wełnę jeszcze kupię...
Zabezpieczę woskiem a zgrzewy cynkiem w spray bo podobno warto :)
A.do codziennej pielęgnacji kupię mequirs tylko nie wiem czy czarny a może niebieski...

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.