Skocz do zawartości

pianownica za... 18PLN :)


uki

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany Glorią zapragnąłem mieć pianownicę..., ale gloria kosztuje troszkę, więc postanowiłem wydać 10% i pokombinować.

 

Efekt:

zdjcie0321b.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

zdjcie0322s.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

zdjcie0326f.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Wiem, wiem- glorią to nigdy nie będzie, ale pianka jest...

 

Muszę jeszcze trochę poprawić konstrukcję i wykonać kilka testów, ale piana mi się skończyła, a testowanie żelem

pod prysznic to nie to samo. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 521
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no właśnie, szukając Marolexa widziałem podobny albo ten sam firmy FLO za 16.90zł 1.5L i zastanawiam się czy na początek by styknął. Na Glorię to mnie nie stać :/

Także jakbyś mógł napisać w jaki sposób osiągnąłeś efekty to nie tylko ja będę Ci wdzięczny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości.

Jak wrócę z urlopu testów i kombinowania ciąg dalszy:)

ja opryskiwacz kupiłem za 18pln w leroy merlin- 2l. reszta to jakieś stare rurki wężyki i kawałek patyczka od lizaka:)

 

Cały myk w tym żeby spryskiwacz zasysał roztwór piany wraz z powietrzem.

Dalej gotową już pianę trzeba jakoś ukierunkować- i w tym kierunku toczyć się będą dalsze prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem to w ten sposób, że naciąłem w górnej części rurkę ssącą. Nacięcia zrobiłem nożykiem wzdłuż rurki. pod nacięciami przeciąłem rurkę i złączyłem ją za pomocą kawałka patyczka po lizaku, co dało małą zwężkę. po napompowaniu spryskiwacza do produkcji piany wykorzystywane jest powietrze z nad cieczy. do dyszy dostaje się już gotowa piana. Dyszę trzeba jeszcze jakoś wymyślić i zrobić, ale czasu brak...

 

 

zdjęcia zrobię i wrzucę- spryskiwaczo-pianownica znajduje się kilka km ode mnie.

 

Wadą tego urządzenia niewątpliwie jest pompka. Trzeba się będzie sporo napompować, żeby spryskać całe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.