Skocz do zawartości

Mikrofibra i jej gramatura


Tymon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym mikrofibry podzielił na 3 kategorie odnośnie gramatury:

 

1. do osuszania auta - taka aby dobrze wchłaniała wodę (obecnie najlepsze to o strukturze wafla np. Meguiars Water Magnet) generalnie im wyższa gramatura tym lepiej, skład oczywiście nie jest bez znaczenia czyli najlepiej:

 

80% polyestru i 20% polyamidu

 

2. do usuwania resztek pasty polerskiej tu moge was zaszokować - nie może byc absolutnie za puszysta !!!, niekiedy pasta jest tak przyklejona do lakieru (zaschnięta) że taką juz nic nie zdziałamy(chyba że użyjemy do pomocy środka w sprayu), w/g mnie gramatura do 300g/m2 spokojnie wystarczy i musi być o twardszym splocie

 

3. do polerowania w zasadzie najważniejsza z mikrofibr, musi być najwyższej jakości i bardzo mięciutka w odróżnieniu od tej do usuwania resztek pasty polerskiej, na nią nie ma co żałować kasy warto kupować te najdroższe, ja stosuję np. MicroAce z Surface jest bardzo delikatna (i pozostawia połysk jojoby ;) ),

tanią alternatywą jest zielona b.puszysta o gramaturze 410g/m2 od temachem.

 

Większość firm nie podaje jednak gramatur a jedynie skład z czego wykonana jest microfibra, najlepiej samemu dobrać ta najlepszą (kupować na próbe po jednej)z którą bedzie nam się najprzyjemniej pracowało.

Bardzo ważną rzeczą jest żywotność mikrofibr, jak się zachowują po praniu, czy dalej zachowuja swoje właściwości, w jakich środkach można je prać i.t.d oraz podatność na strzępienie. Tu niestety nawet te najlepsze nie dają rady jak np. polerując zachaczymy o ostrzejszą i wystającą krawędź. Dobra mikrofibra nie powinna się próć. Musi być także dobrze obszyta delikatnym ściegiem.

UWAGA!!!

niektóre mikrofibry przez to że obszycie jest za twarde mogą rysować

należy koniecznie pamiętać aby przed pierwszym użyciem mikrofibry absolutnie:

prawidłowo usunąć metkę, która może powodować w rękach niewtajemniczonych dodatkowe rysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Podepnę się, szukam jakichś mega delikatnych fibr do polerowania (lakier czarna perła vw). Najlepiej coś z oferty all4auto, coś delikatniejszego od eurow (nie próbowałem, ale i tak nie ma w ofercie all4auto :)) Myślałem nad Microfiber Madness Yellow Fellow Ultra Soft Polishing Towel (cena prawie 2x eurow) Jakieś inne propozycje oprócz Cquartz :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TheOne

 

http://www.sklep.polishangel.pl/index.p ... -grey.html

 

.....jak dotkniesz i pomasujesz to nie kupisz już innej. Taka sama - nie "podobna" tylko identyczna, jest też z prawdziwie fanbojską metką z Alpejskiej Krainy. Ten sam producent... W porównaniu do och, ach Eurwowa - hmm...gdzie Rzym, gdzie Krym... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczyłem do dwóch sklepów i tam i tak nie ma :)

 

Zastanawiam się nad między: microfiber madness crazy pile ultra soft detailing towel vs microfiber madness summit 800 ultra soft detailing towel vs microfiber madness yellow yellow ultra soft polishing towel Cenowo i gramatórowo Microfiber Madness Summit 800 Ultra Soft Detailing Towel wydaje się być najlepsza z wymienionych, ale podejrzewam, że i tak będą ślady na lakierze :kox: Doradzi ktoś? :mrgreen:

 

 

up@ nie dotykałem japońskiego lakieru, ale patrząc na opinie, to zastanawiam się czy mój Passat nie był tam malowany :-] Też rysuje się od wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maya używa, używa :-] zerknij, prosze piec postów w góre :P Swissvax-owe niebieska i czerwona różnią sie obszyciem, coby łatwiej sie połapać ktora cleaner, a ktora wosk.

 

Pozdro :P

no tak ale tam pisałeś o polishangel tak ?

http://www.sklep.polishangel.pl/index.p ... towel.html

 

jeszcze ta mnie zaciekawiła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale tam pisałeś o polishangel tak ?

 

Zgadza sie, ale to samo sprzedaje Polishangel i Swissvax. To są identyczne produkty. Wnioski nie na podstawie obrazka, tylko mam i jeden i drugi. Różni je metka....ktorą i tak trzeba oderwać :cry::D Ten co podlinkowałeś też mam ;) jest mniejszy niż te wspomniane, ale jeszcze gęściejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.