Skocz do zawartości

3 kroki 3M - rysują lakier ???


Wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z polerowaniem za pomocą trzech kroków 3M.

 

Krótko mówiąc po użyciu pierwszej pasty (zielonej, ultra cut) lakier wyglada super. Nie wymaga w zasadzie dalszej polerki - hologramów brak, zostają tylko najgłębsze stare rysy. Połysk w porządku.

 

Po uzyciu drugiej (żółty korek) pojawia sie mnóstwo kolistych rys (mocnych hologramów) które nie schodzą po użyciu trzeciego kroku (niebieski korek Ultrafina SE).

 

Rozwijając temat:

 

- Używam gąbek 3M, kolorystycznie dobranych do korków past ;) Zawsze czyste.

- Backing plate do rotacyjnej to też 3M

- Do pierwszego kroku używam polerki rotacyjnej. Do drugiego i trzeciego używałem i rotacyjnej i oscylacyjnej (Meg's G220) - efekt zawsze ten sam.

- Testowałem na dwóch lakierach (czarny stary akryl i carbonschwarz BMW) - dokładnie te same rezultaty.

 

Przygotowanie powierzchni wydaje się w miarę, w kolejności jest to mycie, glinka i cleaner (Dodo Juice Lime Prime). W jednym z przypadków było jeszcze podcięcie tarczą 3M Trizact P3000 (lakier był po przejściach...).

 

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem ? Aż mi się wierzyć nie chce że mam dwa tak nietypowe lakiery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sam sobie odpowiedziałeś. Niestety, pasty polerskie 3M mają OD GROMA wypełniaczy. A sam FC+ jest z jedną najbardziej wypełniających.

 

W największym skrócie - FC+ usuwasz pewną ilość rys, ale ogromną ilość wypełniasz. Ścierając "pozostałość" pasty po określonej sekwencji przejść usuwasz tylko jej wierzchnią warstwę. Polerujesz znów zestawem zielony + zielony, ale gąbka zamiast pracować na "suchym" lakierze, pracuje na zapchanych wypełniaczami rysach.

 

Po każdym przejściu używaj IPA - wtedy będziesz wstanie określić faktyczny poziom korekty a lakier będzie przygotowany pod kolejne przejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, wielkie dzięki za pomoc !

 

Sądziłem że wypełniacze zawierają raczej "kończące" pasty (zółta, niebieska) - wyprowadziłeś mnie z błędu.

 

Miałem też nadzieję ze cleaner (Dodo Lime Juice Lite Prime) wyciąga fillery z past z mojej maski - jak widać nie ;)

 

Jutro kurs po IPA i walczę dalej :-] Jeszcze raz dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sam sobie odpowiedziałeś. Niestety, pasty polerskie 3M mają OD GROMA wypełniaczy. A sam FC+ jest z jedną najbardziej wypełniających.

 

W największym skrócie - FC+ usuwasz pewną ilość rys, ale ogromną ilość wypełniasz. Ścierając "pozostałość" pasty po określonej sekwencji przejść usuwasz tylko jej wierzchnią warstwę. Polerujesz znów zestawem zielony + zielony, ale gąbka zamiast pracować na "suchym" lakierze, pracuje na zapchanych wypełniaczami rysach.

 

Po każdym przejściu używaj IPA - wtedy będziesz wstanie określić faktyczny poziom korekty a lakier będzie przygotowany pod kolejne przejścia.

 

Czy system Menzerny jest pod względem ilości wypełniaczy "lepszy" ? Chodzi mi o FG 500 i resztę (mniej ścierne). Czy te pasty (3M, Menzerna) mają po prostu taką budowę, że trochę ścierają trochę wypełniają ? Cały czas się zastanawiam którym systemem będzie łatwiej i efektywniej podejść i po wielu przeczytanych tematach skłaniam się raczej w stronę Menzerny, chociaż tak częste jej zastosowanie wśród forumowiczów w największym stopniu zależy pewnie od przystępnej ceny. Z drugiej strony często mam kontakt z wieloma produktami 3M (okulary ochronne, odzież robocza, maski i półmaski filtrujące, elektronarzędzia) i zawsze produkty tej firmy stoją na perfekcyjnym poziomie, jeśli chodzi o jakość wykonania więc podejrzewam, że i z pastami polerskimi jest tak samo. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja podepnę się pod temat.

ostatnio robiliśmy polerkę przy użyciu past 3M (zielony i niebieski) i jeśli po użyciu zielonego tylko dokładnie przetarłem z pasty (bez użycia IPA) i potem używałem niebieskiego korka to znaczy, że zrobiłem to na darmo? i teraz muszę użyć IPA i znowu niebieski korek? czy będzie dobrze jak odczekam 2 tyg (wakacje) i ten jakby "wosk" z past 3M spłynie i po powrocie nałożę CG BUTTER WET WAX?

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
to i ja podepnę się pod temat.

ostatnio robiliśmy polerkę przy użyciu past 3M (zielony i niebieski) i jeśli po użyciu zielonego tylko dokładnie przetarłem z pasty (bez użycia IPA) i potem używałem niebieskiego korka to znaczy, że zrobiłem to na darmo? i teraz muszę użyć IPA i znowu niebieski korek? czy będzie dobrze jak odczekam 2 tyg (wakacje) i ten jakby "wosk" z past 3M spłynie i po powrocie nałożę CG BUTTER WET WAX?

dzięki!

 

Wszystko się okaże po przemyciu ipa/zmywaczem silikonu. Tylko ty wiesz jak długo pracowałeś poszczególnym krokiem. Jeżeli dłużej niż do zobaczenia połysku to jest szansa, że po przemyciu będzie ok. Jeżeli zakończyłeś pracę jak tylko zobaczyłeś połysk a robiłeś twardy lakier to rysy wyjdą i od ciebie zależy czy wypełnisz je woskiem czy przeprowadzisz korektę. W skrócie pożyjemy zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja podepnę się pod temat.

ostatnio robiliśmy polerkę przy użyciu past 3M (zielony i niebieski) i jeśli po użyciu zielonego tylko dokładnie przetarłem z pasty (bez użycia IPA) i potem używałem niebieskiego korka to znaczy, że zrobiłem to na darmo? i teraz muszę użyć IPA i znowu niebieski korek? czy będzie dobrze jak odczekam 2 tyg (wakacje) i ten jakby "wosk" z past 3M spłynie i po powrocie nałożę CG BUTTER WET WAX?

dzięki!

 

Obawiam się, że po przetarciu IPA albo kilkukrotnym myciu lakier w słońcu będzie wyglądał makabrycznie. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kwestia leży w wykończeniuz past. Jak źle wykończysz to nawet po FC+ bedziesz miał rysy koliste. Ja zawsze przecieram ipa po każdym etapie i nie przesadzałbym z tym wypełnianiem przez pasty, troche napewno, ale nie tak, że przed przetarciem jest czysto a po jest siatka rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podjąłem kolejną próbę - tym razem z IPA.

 

Mam wrażenie że 3M powinno włączyć izopropanol do systemu trzech kroków Perfect-It jako obowiązkowy składnik. Przynajmniej na twardych lakierach... Co do twardości - miałem dziś dobre porównanie - BMW i Nissan :) Oba czarne i w podobnym wieku.

 

Tak czy inaczej, przy twardych lakierach (a ten mój Carbonschwarz na BMW jest wg mnie twardy) bez IPA 3M nie działa. Za to z IPA - nie sądziłem że tyle głębokich rys uda mi się wyciągnąć :)

 

W związku z tym jeszcze raz dzięki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc jestem zdania że Fareclą można osiągnąć dobry rezultat, dla mnie nie do przejścia jest stopień zabrudzenia samochodu po jej użyciu (brak bieżącej wody w garażu).

 

Uważam że system 3M jest łatwiejszy w użyciu niż Farecla i zawiera w sobie pastę kończącą. Mniejsze ryzyko swirli, czystsza aplikacja (chociaż zielony korek na rantach też troszkę pyli), mniejsze ryzyko uszkodzenia lakieru (FC+ z zieloną gąbką wydaje się dużo łagodniejszy niż G3 na białym G-Mopie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wujek"]Dzisiaj podjąłem kolejną próbę - tym razem z IPA.

 

Mam wrażenie że 3M powinno włączyć izopropanol do systemu trzech kroków Perfect-It jako obowiązkowy składnik.

 

 

IPA niezbędne nie tylko do systemu 3M, jak weźmiesz coś innego to tak samo będziesz go potrzebował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że system 3M jest łatwiejszy w użyciu niż Farecla i zawiera w sobie pastę kończącą. Mniejsze ryzyko swirli, czystsza aplikacja (chociaż zielony korek na rantach też troszkę pyli), mniejsze ryzyko uszkodzenia lakieru (FC+ z zieloną gąbką wydaje się dużo łagodniejszy niż G3 na białym G-Mopie).

 

Farcela też ma paste wykańczającą, jęśli jest bardzej agresywna to +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tymi wypełniaczami w pastach... Normalne ze Farecla G3 nic nie ukrywa. Jest to pasta do użytku z woda ,a wiec jest to czysty środek polerski. Natomiast pasty które są używane na sucho silą rzeczy murza zawierać substancje oleiste które pozwolą na obróbkę lakieru bez użycia wody. I właśnie te olejki pozostają ukrywając co nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Jak najbardziej, nasze pasty nie wypelniaja, tylko ze trzeba poczekac na nie jeszcze ze 2-3 tygodnie.

 

Czyli będziecie mieli pastę, po której nie trzeba używać niczego do inspekcji (ipa, zmywacz). Efekt polerowania będzie trwały, nie zależnie od momentu przerwania pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.