Skocz do zawartości

Kropelkowanie sealantów - Poorboy's EX-P i inne


Jordan

Rekomendowane odpowiedzi

:!:

 

 

Na początku prośba do Evo i innych moderatorów, żeby wstrzymali się z usuwaniem tego tematu, bo jak się okazało jest to pierwszy tego typu temat na forum :!:

 

 

Na forum z tego co wyczytałem jest parę osób, które używają bądź używały sealantu Poorboy's EX-P, więc mam nadzieję, ze ktoś się wypowie.

Posiadam próbkę tegoż sealantu i na próbę nałożyłem go tylko na maskę, którą wcześniej przejechałem AG SRP na maszynie. (sealant kładłem po jakichś 8-10 godzinach po SRP, przed spolerowaniem leżał 60minut tak jak w instrukcji). Na drugi dzień spadł deszcz, więc przy okazji sprawdziłem kropelkowanie wspomagając się także wodą węża ogrodowego - i zdziwił mnie wygląd tych kropli - były one nieregularne dokładnie takie jak tutaj w tym filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=vdf6umGY ... page#t=34s (34 sekunda)

 

Turtlewax, którego kiedyś używałem lepiej kropelkował...

i tu moje pytanie - czy to normalne i nie ma się co obawiać o trwałość powłoki? Jedyne zdjęcia kropelkowania EX-P jakie znalazłem na forum sugerowałyby, że jednak coś jest nie tak - bezpośredni link do postu: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... ht=#106437

(Być może było jeszcze coś położone na sealant... Napisałem do tego kolegi, ale nie odpowiada. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugi dzień spadł deszcz, więc przy okazji sprawdziłem kropelkowanie wspomagając się także wodą węża ogrodowego - i zdziwił mnie wygląd tych kropli - były one nieregularne

 

a auto może nie uległo zabrudzeniu ?

na brudnym lakierze kropelki zazwyczaj są średnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób próbę jeszcze raz pod coś innego, a jak nie masz cleanera to na blachę gołą przetartą chociażby alkoholem.

właśnie miałem dzisiaj to zrobić, ale nie znalazłem czasu - najpewniej jutro się tym zajmę i tak jak mówisz przetrę alkoholem, bo nie mam żadnego cleanera oprócz SRP...

 

Jak będę miał cZas to zrobię foto jak kropelkuje.

będę wdzięczny :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

//sorry za double post,

ale inaczej nikt go nie zauważy//

 

 

Tak jak mówiłem zrobiłem test na powierzchni potraktowanej tylko alkoholem - wynik jest taki sam - tzn. krople są trochę bardziej okrągłe niż na tym filmiku z mojego pierwszego postu, ale to pewnie dlatego, ze ja wykonywałem test na świeżej powłoce,a na filmiku robili to po 7 dniach ekspozycji na warunki atmosferyczne. Czyli wychodzi na to, że chyba taka uroda tego sealantu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.