Skocz do zawartości

Mikrofibra Jakie są objawy zużycia?


DaV

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Po czym moge poznać, że mikrofibra/rękawica z mikrofibry nie nadają się do dalszej pracy? i czas na jej wymiane (najprościej mówiąc zakończyła swój zywot). Oczywiście nie chodzi mi tutaj o zabrudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaV, moim zdaniem to troszke indywidualna sprawa. Bo dla jednego MF nie będzie się nadawała już po paru użyciach (praniach), bo stwierdzi, że rysuje lakier lub nie zbiera brudu tak jak powinna. A drugi będzie używał przez parę lat ;)

Ponadto zależy też do czego używana jest MF.

Wiadomo, że do lakieru (polerowanie itp) nie będziesz używał tak długo jak w przypadku wycierania np. progów czy wnęk drzwiowych oraz pod maską.

Zapewne po kilku praniach MF zaczną twardnieć i już nie będą tak delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja głownie rozpoznaje właśnie po dotyku, jeżeli jest juz twarda, szorsta itp to nie stosuje jej juz do lakiery tylko przeznaczam to bardziej brudnej roboty ( czyli wycieranie środka typu APC po wcześniejszym pędzelkowaniu) Ponadto zużyta MF czasem wykazuje juz inne właściwości niż zaraz po kupieniu...tzn słabo wchłania woda, źle sie nia poleruje itp co również oznacza o jej przysłowiowym końcu i czas otworzyć/ zakupić nową.

 

Typowych wyznaczników myślę, że raczej nikt Ci nie poda bo chyba takich nie ma :P A jeśli są to sam z chęcią poczytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak po 3-4 myciach eurow nie nadaje się już do użytku :shock: czy poprostu stracił część swoich własciwiści tylko. Bo mi się nie widzi kupowac co raz to nowe mikrofibry do polerowania. Szczególnie, że te do polerowania to jedne z droższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pozwolę sobie podłączyć się pod temat...

 

Sprawa jest taka. Używam różnych mikrofiber piorę je zazwyczaj ręcznie w szarym mydle a gdy używam je na lakierze to zostawiają rysy w szczególności przy użyciu quick diteilera lub ipa.

Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi czy powinienem je czymś zmiękczyć czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam różnych mikrofiber piorę je zazwyczaj ręcznie w szarym mydle
Mikrofibry są nowe.

:dontknow:

 

Mikrofibra jest nowa jak jest w pudełku albo folii w sklepie. Jak zostanie wysmarowana cleanerem/woskiem/dressingiem/czymkolwiek przestaje być nowa. Wystarczy że cokolwiek zaschnie w niej i kapota. Już pierwsze pranie może ją wykończyć i przestanie się nadawać do polerowania wosku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dobrej jakości ja mam kilka CHEMICAL GUYS SASQUATCH MAXIMUS MICROFIBER GRAMATURA PONAD 880 kilka od Megsa raz na jakiś czas przepłucze octem i jak na razie wszystko OK

Po robocie zawsze od razu zamaczam w wodzie później piorę ręcznie szarym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Kupiłem fibre w jakimś sklepie po promocji - marketówka. Była za twarda, nie nadawała się do lakieru. Miałem ją wyżucić, lecz znajomy podsuna pomysł by wyprać ją w płynie do płukania tkanin - podobno zmiekcza ubrania itp. Okazało się ze pomysł świetny :) Każda fibra jaką miałem poleciała do ciepłej wody z dodatkiem płynu. Wszystkie teraz pachnące, delikatne, i prawie jak nowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.