Skocz do zawartości

Oliwkowy dziadkowy Lanos[ponad 50 zdjęć]


Borek

Rekomendowane odpowiedzi

Na pieszczoty trafił do mnie Lanos kolegi. Auto generalnie zadbane, od nowości w jednych rękach, lakier owszem z gęstą siatką swirli, ale jak na "niedetailingowe" procedury z jakimi był traktowany uważam, że uchował się w bdb stanie. Ok miesiąc temu lakierowane były 4 błotniki i zderzaki, a wczesniej też klapa. Oczywiście nie obyło się bez kilku popisów lakierniczych w stylu głębokich rys na podkładzie po grubym papierze oraz klasycznych błędów polermistrzowskich - hologramy rzecz jasna :x

Moim zadaniem była jedynie korekta lakieru, ale charytatywnie zająłem się też dogłębnym czyszczeniem zakamarków - wnęk, felg i generalnie detali.

Środki użyte:

mycie/przygotowanie: Tenzi(Truck, Green Special, Car Max, EnJee, Mosquitos), Decabit, Bilt Hamber soft

korekta: pady ABW(biały, pomarańczowy, czarny) pasty Megs 105, UC, SwirlX, papier 3M 2500

zabezpieczenie: Megs #16, 303 AP, Blag. Ręcznik Smartwax do osuszania i puchate fibry Eurow do polerowania wosku

Jako, że auto służy głównie do dojazdów na działkę i na ryby to praktycznie nie ma wnętrza - właściciel mówi że łatwiej się sprząta po transporcie sadzonek i kartofli :-]

obraz460t.jpg

obraz461x.jpg

taki przyjechał:

obraz455w.jpg

obraz453d.jpg

obraz456.jpg

obraz458w.jpg

obraz462s.jpg

obraz484h.jpg

obraz476.jpg

Przygotowanie do korekty zajęło mi ok 4h, bardzo dużo smoły na bokach, dach był bardzo szorstki - chyba pył lakierniczy więc glinka w pierwszej chwili szurała jak po betonie, wnęki też raczej nigdy pędzla nie widziały. Do roboty ;)

Ostatnio zakupiony w Lidlu opryskiwacz ogrodniczy bardzo dobrze sprawdza się jako sprzęt do prewasha. Spektakularnej piany co prawda nie robi, ale swoją role spełnia wystarczająco. Na początek oprysk z mocarnego Tenzi Speciala w roztworze 50ml/2L wody

obraz466g.jpg

obraz467p.jpg

obraz469.jpg

na wnęki i detale użyłem Tenzi Truck w atomizerze po Clinie w roztworze 1:10. Bardzo dobra alternatywa dla klasycznego APC, dużo skuteczniejszy i tańszy, brud płynął jak talala

obraz479i.jpg

obraz480z.jpg

obraz478.jpg

obraz481i.jpg

obraz482m.jpg

obraz486r.jpg

obraz487r.jpg

felgi i nadkola zaatakowane Tenzi En-jee 1:3 z wodą

obraz470w.jpg

obraz472.jpg

obraz473j.jpg

Po spłukaniu wszystkiego przyszedł czas na usunięcie smoły przy pomocy Decabitu

obraz488.jpg

obraz491f.jpg

a tutaj szmatka po przetarciu tylko jednych drzwi

obraz495a.jpg

właściwe mycie przy pomocy mocnej zasadowej piany Tenzi Car max 100ml/10L. Jakby ktoś odniósł mylne wrażenie, że próbuje zareklamowac produkty Tenzi to mówie, że tak nie jest :P . Po prostu kupiłem niedawno cały komplet litrowych opakowań na spróbunek, do zadań ciężkich, a Lanos był pierwszym pacjentem który się nawinął.

obraz497l.jpg

po myciu i glinkowaniu można wreszcie ocenić co będzie do roboty

obraz500.jpg

obraz501v.jpg

obraz506.jpg

obraz526b.jpg

obraz509i.jpg

najgorszy element to tylna klapa fatalnie polakierowana, lakier matowy, chropowaty z licznymi rysami na szpachli

obraz512.jpg

obraz513.jpg

wyklejanki

obraz510b.jpg

po odpaleniu i wjeździe do garażu buchający gejzer z mokrego parującego bandaża termoizolacyjnego na kolektorze wydechowym :D

obraz522.jpg

no to jadziem :ad:

pierwszy krok to Megs #105 na pomarańczowym waflu ABW czasem dodawałem troche UC z racji tego, że jest tłusta i dużo lepiej się tak pracuje niż na samej 105, która jest dosyć sucha i "tępa"

obraz515.jpg

obraz517j.jpg

obraz519w.jpg

tylna klapa zmatowiona papierem 3M 2500

obraz520v.jpg

obraz521.jpg

to się nazywa 50/50 :D

obraz529a.jpg

obraz531.jpg

tylne prawe drzwi też miały kilka grubszych rys, którym sama pasta nie dała rady. Na wyprowadzanie szlifu po papierze używałem mixu 3m białego korka i UC również dla ułatwienia pracy z bardzo suchym i pylącym 3M. Buzia i nos biały korek, oczy UC ;)

obraz532e.jpg

obraz528l.jpg

Po wszystkim zabezpieczyłem lakier Megsem #16, plastiki zewnętrzne i maskę z laminatu oklejonego matową folią posmarowałem 303 AP, a na opony poszedł Blag z Autolandu

obraz533i.jpg

obraz535.jpg

obraz536p.jpg

obraz537q.jpg

obraz540.jpg

obraz541y.jpg

obraz542y.jpg

obraz543.jpg

obraz545.jpg

obraz546.jpg

obraz547.jpg

obraz549.jpg

obraz554.jpg

obraz550w.jpg

obraz551.jpg

obraz553.jpg

obraz555.jpg

obraz562q.jpg

To tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie matowa tylko paruje się jej troche ;)

Co do Tenzi muszę powiedzieć że owszem jestem zadowolony, te piany do ciężarówek i dostawczaków są killersko mocne, stare oleje czy smary puszczają momentalnie, a w rozsądnym stężeniu można myć auto celem pozbycia się starego wosku. Bardzo też fajny jest ten Mosquitos do owadów, w porównaniu do marketowych szprejów dużo bardziej skuteczny. Chemia do felg czyli zasadowy En-jee i kwasowy Alux wymagają bardzo dużej uwagi bo są bardzo mocne (oczywiście można rozcieńczać odpowiednio) daleko z tym od chromu i polerowanego alu bo zje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne XE ani LET, to jest fabryczne uturbione koreańskie 1.6 16v :song: . Co ciekawe silnik poza odprężeniem jest zupełnie seryjny, ma nalatane ok 130 000km. Wcześniej jeszcze będąc wolnossakiem osiągnął granice ok 150KM co w tak lekkim aucie pozwalało już na leczenie prawie 200konnych TDIków, potem już na k03 było 205KM, a teraz na k04 niewiadomo...więcej, to na pewno ;). Mimo intensywnego pałowania silnik nie chce umrzeć mimo, że właściciel po cichu na to liczy bo w planach jeszcze więcej KM :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Super efekty na super aucie :D

Lubię takie niepozorne maszyny do zawstydzania innych....

 

A ramka pod tablicę widzę że z serwisu Subaru. Najnowszą Imprezę mianują Lanosem więc jak najbardziej wszystko pasuje bo to Lanos prawie jak Impreza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co i na co komuś jakieś WueRiXy ? :song:

:mrgreen:

Mimo wszystko seryjny WRX jeździ bardzo dobrze. Chodzi o trakcje. Lanos nie grzeszy nią zupełnie. Podsterowne i giętke diabelstwo. Minimum 4 rozpórki wymagane by to jakoś jeździło :P

 

Relacja super, choć po lakierze wielkiej przemiany nie widać. Widać był za mało zniszczony. Pare razy przed korektą na automaty trzeba było się wybrać to progress byłby większy :D

 

Musisz przyznać, że Lanosowy lakier bardzo miło się obrabia, co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuje za miłe komentarze.

Lanos ma przyjemność należeć do mnie.

Bardzo dziękuje Marcinowi za kawał dobrej roboty przy Lanku dzieki niemu nabrał wreszcie balsku ;)

Lanek był szykowany do sesji w GT i OPT na dniach będzie miała miejsce fotorelacja.

 

Filmy z udziałem Lanosa można obejrzeć wpisując w youtube LaniR1.

 

Najnowsze wpisując

Lanos 1.6 Turbo Stage2

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce to zestaw EBC tarcze turbo groove + klocek green stuff.

Wielkość fabryczna. Lecz nie ma to wiekszego znaczenia ponieważ auto jest o 160kg lżejsze w związku z czym nie ma problemu z wytracaniem predkości.

 

Czy killer daje rade lecz są szybsi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.