Skocz do zawartości

Jak usunąć NANO WYCIERACZKĘ???


lukasz008

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

natomiast tlenek ceru nawet recznie daje rade bez problemowo a do tego genialnie przygotowuje powierzchnie pod ew inne specyfiki
A ja powiem więcej,jest niezbędny. Nic tak dokładnie nie wyczyści szyby jak tlenek. I mowie tu o użyciu ręcznym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bałbym się polerować przednią szybę - w internecie można dużo informacji o tym znaleźć - efekt soczewki w nocy itd.

 

Nanowycieraczka Autolandu bazuje na silikonie, więc do jej zmycia należy użyć jakiś zmywacz silikonowy - ja posiadam taki środek firmy Plastmal i poradził sobie z Autolandem na przedniej szybie - nie ma po nim śladu.

 

Ale mam jeszcze jeden problem - na części szyby nałożyłem sealant Poorboy's EX-P i za nic nie mogę go teraz ściągnąć - próbowałem już:

 

- wyżej wymienionego zmywacza silikonowego

- środka do usuwania smoły Sonax

- benzyny ekstrakcyjnej

 

i nic nie zdołało tego ściągnąć... spróbuje jeszcze glinką, ale nie spodziewam się żeby zadziałała. Czy ktoś ma jakiś pomysł czym usunąć EX-P? zależy mi na środkach które nie są ścierne

 

pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NW moze byc ciezko zciagnac przy pomocy IPA. Za to AG CGP czy cleaner do lakieru np PB PP powinien ja zwalczyc.

Powodow przeskakiwania wycieraczek moze byc kilka i wcale nie musi nim byc NW. Pierwsza sprawa to przygotowanie powierzchni pod NW - pomijajac nowa szybe umycie samym plynem (czy IPA) to za malo . Stare wycieraczki z sucha guma tez moga przeskakiwac a tanie szczegolnie zimowe plyny przyspieszac ich degradacje.

U mnie od czasu do czasu wycieraczki tez przeskocza - pomaga wtedy jeden psik plynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zaraz idę do garażu działać dalej, ale na Rain-X nie działa:

- IPA (1:1),

- zmywacz silikonowy,

- cleaner Victoria Deep Cleanse.

Zaraz biorę nitro i zobaczę co się będzie działo, jak nie to w ruch idzie zółty korek, bądź zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze uzywam jagodzianki :mrgreen: predzej czy pozniej NW zawsze sie poddaje i nie ma problemu nawet z parudniowym RainX-em, dzis w ten sposob wlasnie sciagnelem RainX-a ktory mial dokladnie 24h, po prysnieciu woda nigdzie nie miala tendencji do uciekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odświeżam temat.

 

Próbuje usunąć resztki Rain Reppel'a Duragloss (nakładana jakoś rok temu). Nie chce używać już żadnych powłok - chce mieć jedynie idealnie oczyszczoną szybę.

Problem u mnie objawia się skrzypieniem piór. Nu glass, glinka, APC (czyste), IPA daje efekt krótkotrwały i skrzypienie wraca. Dziś wymieniłem pióra i po 10 minutach jazdy w deszczu pojawiło się skrzypienie.

 

Miałem dokładnie ten sam problem w poprzednim aucie i tam pomogła mi...wymiana szyby (oczywiście nie z tego powodu) :kox: .

 

Zanim użyje dykty której bardzo nie lubię chciałem spróbować Autosmart Plus 10. Używał go ktoś na szybach?

Ponoć nadaje się do rozkonserwowywania fabrycznego zabezpieczenia więc jest nadzieja ,że da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deszczu pojawiło się skrzypienie.
Miałem ten sam problem :/ . Ja osobiście na szybach miałem położonego rain-x (nigdy wiecej). Próbowałem wszystkiego , była glinka, AG car glass polish, IPA i nic, żadnych efektów. Ktoś chyba tu na forum napisał zebym spróbował UC Meguiar's i do tego tricolor. I faktycznie udało sie troche sie namachalem, ale cała powłoka została usunieta. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś testowo usunąłem Rain-Xa maszynowo Menzerną FG500 na białej gąbce Urbana, potem w innym miejscu Menzerną SF4000 na czarnym Urbanie ... a w innym ręcznie Farecla G3 :song:

Dodam tylko, że po zabiegach nie zostały żadne ślady, rysy, soczewki czy tam inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Proponuję też posprawdzać, czy nie macie krzywych ramion albo luźnych mechanizmów. Z osobistego doświadczenia wiem, że przy luzach na mechanizmie wycieraczki skakały jak chciały. Po wymianie aerotwiny prześlizgują się po NW autolandu bez szemrania. Ale i tak chyba się machnę na G1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Gobbi, a wysiliłeś się by przeczytać ten raptem 4-stronicowy wątek? :wallbash: Masz tu odpowiedź czym najlepiej atakować niewidzialne wycieraczki. Zresztą chyba o tym jest cały ten wątek, prawda? :dontknow:

 

Użyj czegoś typu AG CGP, DG NuGlass czy Glass Science Scrub'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
NW moze byc ciezko zciagnac przy pomocy IPA. Za to AG CGP czy cleaner do lakieru np PB PP powinien ja zwalczyc.

Powodow przeskakiwania wycieraczek moze byc kilka i wcale nie musi nim byc NW. Pierwsza sprawa to przygotowanie powierzchni pod NW - pomijajac nowa szybe umycie samym plynem (czy IPA) to za malo . Stare wycieraczki z sucha guma tez moga przeskakiwac a tanie szczegolnie zimowe plyny przyspieszac ich degradacje.

U mnie od czasu do czasu wycieraczki tez przeskocza - pomaga wtedy jeden psik plynu.

 

Ja na przedniej mam RainXa a nakładałem go na nówkę szybę + nowe pióra i w deszczu wycieraczki piszczą i przeskakują, bez rainxa było dobrze.

 

IPĄ ani APC z nic tego nie ruszysz, tylko mechanicznie..

 

Nigdy więcej nie wrzucę nanowycieraczki na przednią szybę...

Nagle dobre wycieraczki zaczęły skrzypieć i mazać...

 

No dokładnie. Boczne + tył to imo must have, ale na przedniej to lipa :{

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak czytam wszystkie wasze posty w tym temacie i mam dylemat czy nakładać produkt który zakupiłem, czy jednak dać sobie spokój.

Otóż jestem w posiadaniu niewidzialnej wycieraczki od 4nano (ta zwykła, nie Premium), jeszcze nie nakładałem ze względu na brak czasu.

Czy może ktoś używa/ł? Bo zaczynam się bać po przeczytaniu tematu.

Pozdrawiam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre oczyszczenie powierzchni pod NW, dobre wycieraczki i jazda.

Ja już nie wyobrażam sobie jazdy bez NW. Przy jeździe po krajówkach w nocy, podczas deszczu zwykłych wycieraczek używam tylko zwalniając np. do świateł.

 

Jedno co trzeba przyznać, to to, że jak ktoś jeździ po mieście i rzadko kiedy przekracza 50kmh to nie ma sensu aplikować NW w moim mniemaniu bo i tak nie pokaże efektów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.