Skocz do zawartości

Poznań - miejsce do samodzielnego mycia


Angelo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, podaje dwa miejsca gdzie można samodzielnie umyć auto.

Miejsca są zaznaczone na mapce niebieskimi znacznikami.

Ten po lewej to myjnia bezdotykowa Carman, nikt jej nie pilnuje, ludzie często gęsto przyjeżdzaja z wiaderkami, chyba ze jest kolejka to ludzie sie troche buntują.

Myjnia znajduje sie na przeciwko stacji Lukoil i selgrosu a na tylach szkoły samochodowej

 

Druga ta po prawej na osiedlu Armii Krajowej to typowa myjnia ręczna z 5 stanowiskami samoobslugowymi. Mozna przywieźć swoje wiaderko itp. Do polewania węże ze zwyklymi pistoletami ogrodowymi a nie karchery. Mycie auta to koszt 8 zł, nawet jak się nie ma swoich kosmetykow itp. Na miejscu 2 odkurzacze za 3 zł za 15 minut. W cenie mycia jest chyba 35 minut na stanowisku ale ja juz nie raz bylem godzine i nic nie mówili.

Myjnia znajduje sie na osiedlu Armii Krajowej. Czerwona linią zaznaczyłem dojazd do tej myjni od stacji lukoil.

 

mapkal.png

 

Dopisujcie fajne miejscówki w Poznaniu i okolicach, najlepiej z mapką dojazdową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

myjka.th.jpg

 

Ja myje w Jelonku pod Poznaniem (wylot na oborniki/Piłe) na ulicy Nektarowej (naprzeciwko Forda Auto Watin) Często ze swoim wiaderkiem i też nikt nic nie mówi. Tylko nie ma osobnego węża z wodą.

 

Można też myć na Piątkowie koło Tesco ale to raczej wcześnie rano lub późnym wieczorem jak nie ma ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie spotkaliście się z szyderą, gdy ktoś was zobaczył z całym stuffem do mycia a szczególnie z pędzelkami ?
u mnie raczej zdziwienie, bo jak mozna mieć tyle psikaczy, szmatek, pędzelków do jednego samochodu... dziwi też jak mycie przeprowadzane jest na czystym aucie / ostre płukanie wodą lekko zakurzonego lakieru / a jakie oczy robią widząc spływanie wody z karoserii i kropelkowanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odkopię temat i z ciekawości spytam - Carman i ta druga nadal "działają"?

Bo pewnie za jakiś czas bym podskoczył sprawdzić ;)

 

W jakich godzinach najlepiej podjechać na Carman? Bo wydaje mi się (chociaż się nie znam) że może tam wyjść taniej niż wspomniane 8zł za ręczną (spłukanie przed myciem, spienienie szamponu ~1min, spłukanie samochodu ~2min) ale w zasadzie nigdy tak nie myłem i mogę się mylić. Plusem byłoby to, że woda pod ciśnieniem ;)

 

Z drugiej strony z wężem ogrodowym też OK, ale już pod ciśnieniem felg ze "świnstwa" (czyt. chemii) nie opłukam tak dobrze? No i na tej myjni swoboda, nikt się nie będzie kotłował, że blokuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat i z ciekawości spytam - Carman i ta druga nadal "działają"?

Bo pewnie za jakiś czas bym podskoczył sprawdzić ;)

 

W jakich godzinach najlepiej podjechać na Carman? Bo wydaje mi się (chociaż się nie znam) że może tam wyjść taniej niż wspomniane 8zł za ręczną (spłukanie przed myciem, spienienie szamponu ~1min, spłukanie samochodu ~2min) ale w zasadzie nigdy tak nie myłem i mogę się mylić. Plusem byłoby to, że woda pod ciśnieniem ;)

 

Z drugiej strony z wężem ogrodowym też OK, ale już pod ciśnieniem felg ze "świnstwa" (czyt. chemii) nie opłukam tak dobrze? No i na tej myjni swoboda, nikt się nie będzie kotłował, że blokuję ;)

 

tak działają obie caly czas.

Ta ręczna oczywiście lepsza bo robisz na spokojnie ile chcesz, nie narzekają ze ktoś dłużej przy aucie grzebie.

Do tego masz odkurzacz za 2 zl bez limitu.

A jeśli na Carmanie to za Carmanem koo garaży jest wielki pla na ktorym sobe zawsze susze i pucuję autko, wiosna jest tam cień bo są wysokie drzewa. Jak co to możey sie kiedyś spiknąć razem jak bedzie ładniejsza pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

O myjce na os. Armii Krajowej już jakiś czas temu mówił mi kolega z pracy. Jeżdził tam nawet służbowym dostawczakiem i mył tak długo jak chciał :D Ja osobiście jeszcze tam nie byłem, ale może w weekend sie przejade. Jeżeli pogoda dopisze. Może ktoś napisać w jakich godzinach jest otwarta ta myjnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem wczoraj na myjce która znajduje się na os. Armii Krajowej. Miałem ze sobą 2 wiadra i gąbke (podstawowy sprzęt :kox: ) Pytam na miejscu co i jak. I dowiaduje się że mycie kosztuje 7 zeta, dostaje wiadro z szamponem (z woskiem lub bez) profesjonalną gąbke i końcówke do węża z czyms w rodzaju szczotki(?). Nie korzystałem z tego wynalazku. Tak wiec moje wiaderka były zbędne. Fure myłem jakieś 40 min i nikt nic nie mówił. Wychodzi na to, że nie ma ograniczenia czasowego 8-) To na tyle z moich pierwszy wrażeń z tego miejsca :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w piątek, też chcieli dać wiaderko z szamponem i też nie skorzystałem ;)

W zasadzie siedziałem prawie godzinę i nikomu to nie przeszkadzało :)

 

Pewnie ten czas jest podany w razie gdyby ktoś lał wodę jak szalony, albo byłaby kolejka.

 

Skorzystałem z ichniejszego nabłyszczacza do opon bo swojego nie mam. Do tego osoba myjąca obok wzięła od nich opryskiwacz z czymś, co pewnie było jakimś płynnym woskiem ;)

 

Fajne miejsce, a za 7 zł na myjce ciśnieniowej raczej dużo nie zdziałasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

My często gęsto myjemy w czwartki koło 18. - 20. a latem nawet później. Są spoty VW i StylePoznan więc na stanowiskach gęsto ale nikt nigdy złego słowa nie powiedział :mrgreen: Tam jest też tak, że kolo który obsługuje myjnie, ma obok ten warsztat. Pracują do 20. więc do tej godziny jest jakieś tam ryzyko, że może sapać. Mi osobiście nigdy się to nie zdarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.