Skocz do zawartości

Polerowanie elementów zewnętrznych plastikowych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to co prawda pierwszy mój post na forum, ale forum czytam już od jakiegoś czasu. Przeglądając tematy niestety nie znalazłem odpowiedzi na pytanie takie pytanie :

Jakiś czas temu lakiernik lakierował mi zderzaki w aucie, niestety na zderzakach mam elementy plastikowe czarne, który "złapały" troche lakieru i teraz delikatnie w niektorych miejscach sa lekko rozowe;P Jak pozbyć się tego lakieru z tych elementów tanim kosztem nie niszcząc tworzywa?

auto; ford focus fl1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco, tylko,że nitro może wejść w reakcje z tworzywem.

Wa51oL, Czy to lakier?

teraz delikatnie w niektorych miejscach sa lekko rozowe

 

Tak chyba raczej lakier bo tam akurat podkladu nie musiał kłaść więc 99% lakier :)

Właśnie boje sie że nitro może zmienić wręcz kolor plastikow;]

 

 

Nie dało się ich wykręcić albo wypiąć ze zderzaka ??

mnie tam nie bylo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Oklejasz elementy lakierowane poza listwami i smarujesz preparatem o nazwie SCANSOL ( preparat usuwa powłoki lakiernicze).

Tylko sprawdź wcześniej na małym kawałku czy nie zachodzi jakaś reakcja na tworzywie.

Scansol to jeden z wielu bez problemu dostaniesz w sklepach lakierniczych lub marketach budowlanych.

Pamiętaj żeby nie ubrudzić nim karoserii bo też lakier zejdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oklejasz elementy lakierowane poza listwami i smarujesz preparatem o nazwie SCANSOL ( preparat usuwa powłoki lakiernicze).

Tylko sprawdź wcześniej na małym kawałku czy nie zachodzi jakaś reakcja na tworzywie.

Scansol to jeden z wielu bez problemu dostaniesz w sklepach lakierniczych lub marketach budowlanych.

Pamiętaj żeby nie ubrudzić nim karoserii bo też lakier zejdzie ;)

 

Aha super, wystarczy okleić dookoła taką taśmą papierową?

 

Ok znalazłem już ten preparat, pytanie tylko czym go pozniej "ściagac" tak zeby zszedl ten lakier?;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak papierową ale bezpieczniej będzie foliową albo nawet dwa paski izolacyjnej na to papierowa i folia w dół. Foliowa ponieważ nie wsiąknie Ci w nią preparat a w obrzeża papierowej wsiąknie i może spowodować spustoszenie. Najlepiej jakbyś poszukał preparatu do nakładania pędzlem + malutki pędzelek masz wtedy większą precyzje

 

[ Dodano: 21 Lipiec 2011, 12:59 ]

mcjeppet, FF1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Ok znalazłem już ten preparat, pytanie tylko czym go później "ściagac" tak zeby zszedl ten lakier?;>
Namoczoną w wodzie szmatką i jest ok.

Ja scansolem ściągałem lakier z felg i dekielków. Z tworzywem w reakcję nie zaszedł.

 

[ Dodano: 21 Lipiec 2011, 13:02 ]

mcjeppet, no jak!? Malutki nawet retuszerski i nic nie zrobisz złego. Czego tu się bać? Jak użyjesz spray to pół auta zapylisz i nie wiadomo co się wtedy stanie?!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak do tego sie przyłoży to nic się nie powinno stać nawet pędzelkiem racja Arekkaz .A SCANSOLa są 2 rodzaje zwykły i w żelu ,może on byłby lepszy bo mniejsze prawdopodobieństwo że spłynie :o

 

Znalazlem z innej firmy na allegro taki żel:

http://allegro.pl/zel-do-usuwania-farb- ... 61206.html

 

Poradzi sobie tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.