Skocz do zawartości

Co sądzicie o kilku warstwach wosku ?


wax-master

Rekomendowane odpowiedzi

Czy miał ktoś doświadczenia z tym procesem? Wyczytałem gdzieś ostatnio ,że gość nałożył 7 warstw :shock: :shock: wosku zymol (nie było napisane jakiego). Nasunęła mi się myśl ,że z tymi warstwami jest jak z plakatami na bilbordzie: przyklejasz ósmy i po jakimś czasie odpada z pozostałymi siedmioma :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem gdzieś ostatnio ,że gość nałożył 7 warstw :shock: :shock: wosku

może żona go zdradziła albo za dużo sie nawąchał i wpadł w jakiś trans :mrgreen:

wg.mnie niema sensu chyba aż tak katować lakieru ale specjalistą nie jestem bo dopiero się uczę fachu :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam i ostatnio wdrażam, skuszony profilem ciemnozielonej Mazdy6 na CarDomain (4 warstwy) ;) Z tego, co się orientowałem, to najlepiej stosować jeszcze odstępy czasowe między kolejnymi warstwami (i warto, bo z czasem się już człowiekowi odechciewa). Dołączając do tego jeszcze naturalne osiadanie kurzu na karoserii, wychodzi niezłe przedsięwzięcie... Lakier można zabezpieczyć wtedy lepiej, ale trzeba się mocno starać i skrupulatnie polerować.

 

Szczerze jednak sądzę, że najważniejszy jest dobrze oczyszczony i odżywiony lakier. Bez niego żaden wosk nie zapewni dobrego efektu i wprawne oko od razu dostrzeże fuszerkę. W praktyce taki kompromis między czasem, wysiłkiem i efektem zapewnia - u mnie - nałożenie najpierw syntetyka, a później wosku naturalnego (trenowałem NXT/Gold Class + Zymol Japon). Przedtem glinka, DC1 i DC2/Cleaner. Na spokojnie przy 5-metrowym samochodzie to 2 dni pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze mozna nakladac warstwami i co wiecej, ma to sens!

prawidlowa kolejnosc dzialania jest nastepujaca:

po myciu, clay-u, ew polerwaniu, nakladamy

produkt dodajacy polysk, typu glaze, np meguiars mirror glaze(chyba #83)

produkt zabezpieczajacy, typu sealant (ale to nie jest punkt obowiazkowy)

na koniec wosk. wosk moze byc nakladany warstwami, z tym, ze po nalozeniu pierwszej czekamy 15-2o minut do pojawienia sie mgielki, scierami miekka szmatka, czekamy conajmniej 2 godziny, a optymalnie 24 przed nalozeniem kolejnej warstwy.

mozna tez "dokladac" warstwy po kolejnych myciach. wszystko zalezy tak na prawde od trwalosci(czytaj jakosci) wosku.

 

p.s. sa woski, typy finisk kare 1000p, ktore mozna nakladac warstwami bez przerw, ale to wyjatki i zwykle nie sa to woski naturalne, tylko syntetyczne z naturalnym dodtakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo sealant i carnauba. sealant daje zwykle ochrone, polysk i dosc chlodny, sterylny odcien, super wyglada na srebrym czy szarym, carnauba chroni i ociepla kolor.

z tym, że te różnice w kolorze są bardzo bardzo ciężko widoczne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie powinienem się wypowiadać, bo nigdy tego środka nie używałem, ale niezawsze to co pisze producent sprawdza się w rzeczywistości. ja tylko wypróbowałem NXT, który jest strasznie zachwalany i powiem szczerze, że mnie nie zachwycił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wszystko w detailingu i to co w jakiej kolejności nakładać na jaki lakier jest kwestia prób i błędów, mozna dawać rady, ale nie kazdemu nasze ulubione połączenie sie spodoba, zarówno w wyglądzie jak i np. sposobie nakładania.

a tak merytorycznie, to to, że na glaze jest napisane, że chroni, to pewnie prawda, ale chroni przez 3 dni po nałożeniu, a tego przecież nie lubimy, bo wolimy 3 miesiące, prawda?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci generalnie robią spory misz-masz w nazewnictwie wyrobów, a jak do tego dojdzie cała otoczka marketingowa to już w ogóle cuda i wieczyste long lasting protection ;). Zasadniczo nie oczekiwałbym od produktu typu glaze właściwości ochronnych, raczej wypełniaczy maskujących niedoskonałości lakieru i ''mokrego'' wyglądu. O megs #80 się nie wypowiem, bo nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, dlatego użyłem zdania "jest napisane..." i byłem ciekaw waszego zdania, albo może ktoś testował "ochorne" w wydaniu megs #80.

Jezeli nie, to w wolnej chwili sam przetestuje. Sprawdzę jak długo się utrzymuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie zapominajcie o amatorach używających rączek i polskiego ;)

 

może nie powinienem się wypowiadać, bo nigdy tego środka nie używałem, ale niezawsze to co pisze producent sprawdza się w rzeczywistości. ja tylko wypróbowałem NXT, który jest strasznie zachwalany i powiem szczerze, że mnie nie zachwycił

Mnie też nie, wolę już Gold Class.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja zdecydowanie wolę Gold Class od Techa, miałem oba i Techa tanio sprzedałem. Ostatnio w ręce wpadł mi SV Onyx i musze powiedzieć ze nic lepszego nie miałem.

 

Co do warstw to ma to sens i działa. Byłem w stanie zauważyć różnicę między jedną a dwiema warstwami Onyxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych kolejnych wartsw wosku to gdzieś wyczytałem, że ma to głownie na celu dokładniejsze pokrycie lakieru aby zminimalizować prawdopodobieństwo pojawienia sie obszarów na aucie nie pokrytych woskiem. Nie wiem czy to faktycznie dział ale wydaje sie być całkiem logiczne.

Osobiście nie miałem przyjemności aplikować kilku wartsw jednego wosku, ale to może byc fajna "zabawa" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama przyjemność, zwłaszcza, jeśli masz możliwość zostawienia auta na dobę w garażu między warstwami. uważam, ze 2 warstwy to optimum, podnosi to trwałość powłoki, następną warstwę można dodac po 2-3 miesiącach, w zależności od sposobu mycia i użytkowania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.