Jump to content
kanar

Opis prania tapicerki

Recommended Posts

a czy powinno się jeszcze po ekstrakcji odkurzaczem przepłukać tapicerkę czystą wodą?

@kolargol ja wypłukuje chemie sama wodą dzieki temu mam pewność ze wszystko wypłukane i nie zostaną żadne zacieki 🙂 

• Okay 1

5 godzin temu, Streat napisał:

@kolargol ja wypłukuje chemie sama wodą dzieki temu mam pewność ze wszystko wypłukane i nie zostaną żadne zacieki 🙂 

Nie używasz wgl środka do ekstrakcji??

@mlodziak22 nie, pranie zasadnicze robie nielsenem nap low foam, w opryskiwaczu, szczotkowanie i wypłukiwanie sama woda 😉 

W dniu 23.04.2020 o 14:27, rudi0018 napisał:

@alexander.p  jak pierzecie fotele w aucie to robicie w taki sposób , że jeden fotel spryskujexie pre-sprayem sZczotkijecie i następnie ekstrakcja i tak fotel po fotelu czy od razy na dwa fotele o tylna kanapę pre spray i dopiero na całość ekstrakcja? (Tylko czy tu nie ma obawy że pre spray przyschnie? )

zazwyczaj jeden do jeden 🙂  kanapę dzielę na góra dół

(rozpuszczony brud przez pre-spray aż tak nie penetruje w głąb fotela)

7 godzin temu, Streat napisał:

bywało i tak 🙂 zjechałem z ratio ekstrakcji do minimum i jest OK. W upalne dni bedę płukał wodą, ciekawe.

Panowie jaką szczotkę na wiertarkę polecacie do dokładnego rozprowadzenia prespray'u  na tapicerce? Szorowałem dotąd ręcznie ale  to zajmuje trochę czasu a zależy mi na czasie, pozdrawiam 

Panowie jaką szczotkę na wiertarkę polecacie do dokładnego rozprowadzenia prespray'u  na tapicerce? Szorowałem dotąd ręcznie ale  to zajmuje trochę czasu a zależy mi na czasie, pozdrawiam 
Miękka, zielona

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

Panowie a ja mam taką zagwozdke, chciałbym jakoś uatrakcyjnić proces prania i szukam czegoś zapachowego co można dorzucić do płukanki albo presprayu. Zazwyczaj lecę na enzallu i formule 90 które raczej nie zostawiają żadnego zapachu po sobie. 

@kulczyk płyn do płukania kup sobie 😛 stary patent z myjni samochodowych, skoro na ubraniach działą to czemu ma nie działać na tapicerce 😜 , nie testowałem jeszcze ale podobno działa 

@Streat Już próbowałem z płynem do płukania tkanin, dodałem z 30ml na 9l wody do odkurzacza i potem musiałem czyścić sprzęt bo zrobiła się taka zawiesina która zastygła na ściankach filtrze itp 🙈😂

• Lubię to 1

Ja już od kilku miesięcy dodaje płyn do płukania tkanin  i nie mam problemu z  żadną zawiesiną. Poza wrażeniami zapachowymi, to przy śmietnikach do których prania używam środków o wysokim ph  płyn pomaga "zbić ph"  do w miarę neutralnego ze względu na to iż sam w sobie ma ph  pomiędzy 2 a 4 .    

Pytanko ode mnie.

Zacząłem zabawę z Maxifi, najpierw oprysk Pre-Spray, po 5 minutach ekstrakcja z użyciem Power Rinse (2 przejazdy z natryskiem, później 2 przejazdy na sucho). Wyprać wyprało, plamy zniknęły, kolory wróciły ale może coś robię źle ? Zrobiłem kilka dni później drugie pranie, czysto z ciekawości, proces ten sam jak wyżej i nadal wychodzi brudna woda - oczywiście dużo czystsza niż za pierwszym razem ale nadal brudna. 

I przechodząc do pytania - jak długo wypłukujecie pre-spray ? Wypłukiwać tylko za pomocą Rinse'a czy może zrobić jakieś dodatkowe wysysanie samą wodą ?

@KiziorDZN , chyba za malo plukania zrobiles

Jesli brud wchodzi to moze za bardzo namoczyles siedzenie a co za tym idzie material przemoczony a pod spodem gąbka JEST brudna jeśli się przemoczy materiał to brud będzie wychodził i wychodzi wiec może to być powodem 

Jutro przede mną pierwsze pranie. Czy taki materiał, na desce i na drzwiach można potraktować odkurzaczem, czy lepiej nie ryzykować przemoczeniem i zrobić bonnet? Jest on przyklejony bezpośrednio do tworzywa, nie ma pod nim żadnej gąbki.

I jeszcze pytanie bonusowe - ile czasu dać presprayowi od wyszczotkowania do odessania odkurzaczem? 5 minut? 10?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

4f4d505a6b0288eac2ee3bc193e816fb.jpg

Ja na twoim miejscu zrobił bonnet po prostu żeby nie ryzykować najlepiej będzie a co do oprysku to zależy z jakiej firmy masz Ale na pewno 5min napewno 

• Lubię to 1

@MMCzysci takie materiały to tylko bonnetem 🙂 łatwiej, szybciej i przyjemniej 🙂

• Lubię to 1