Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysiek, a odpowiedz mi na jedno mega ważne pytanie:) Czy warto dopłacać za proszek do ekstrakcji tersusa? Bo 10kg rm760 kosztuje 210, a 2k tersusa 160;/

 

Hejka

Tersus ex-850 dozowanie 15ml na 10 litrów wody- cena ok 140 zł (jakoś tak kupiłem)

2 kg = 1300 litrów roztworu, ph 8,5

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, a rm760 trzeba 80ml:) czyli tersus tańszy;) Dziękować!

tylko pamietajcie ze tersusa ex 850 słuzy do ''płukania''(nie wiem czy jest to tylko nazewnictwo producenta ,ale dla mnie był mało skuteczny i zawsze musiałem zastosowac presprey predzej,czyli dodatkowe koszta ) ekstrakcyjnego wykładzin tapicerek dywanów a rm 760 jest do ''czyszczenia''ekstrakcyjnego i nie musisz stosowac prespreya(generalnie jesli tylko klient chce miec odswiezona tapicerke uzywam tylko rm760 a presprey uzywam tylko na mocno uświnionej tapicerce) i mozna go zastosowac na zimna wode czego nie mozna zastosowac na srodku tersusa

powiem tak uzywałem przez pewien czas srodków tersusa i uzywam dalej(pr101,951-presprey ale z reguły uzywam je na wykładzinach i dywanach czyli bardziej zanieczyszczonych rzeczach) ale przestałem kupowac własnie ex850 i wróciłem z powrotem do rm760( i jeszcze innego srodka ale innej firmy)-wg mnie lepiej sie sprawdzaja,ale kazdy musi sam przetestowac(karcher posiada w sprzedazy małe opakowania wiec z przetestowaniem nie bedziecie mieli problemu)po co odrazu kupowac duze ilosci-u mnie przykładowo rm760 na średni samochód idzie 300-400 ml proszku (1 miarka=100ml lub 80 g proszku na 8 litrów wody czyli 3-4 zbiorniki po 8 litrów ekstrakcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez uzywam RM bo mi bardziej pasuje, EX jakos nie przypadł mi do gustu i rzeczywiscie RM jak kolega Timur napisał jest jakby bardziej skuteczny i mozna zrobic auto bez presprayu .... ale tylko jezeli chodzi o odswiezenie.

 

Timur duzo Ci idzie na wóz RMa ja mieszcze sie w 2 miarkach (16L wody) ale zawsze uzywam jakiegos presprayu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od nie dawna zabrałem się za wnętrza i mam pytanie bo akurat nie mam dojścia do terusa/karchera.Jadę Voigt.Czy aż taka różnica jest pomiędzy tymi środkami.Chciał bym jakiejś porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mich@ł-tak jak pisałem predzej idzie mi 3-4 zbiorniki(zbiornik 8 litrów)na sredni samochód typu np astra-uzaleznione jest to tym jak brudny jest samochód i czy uzywam tez dodatkowo prespreya-rzadko schodze ponizej 3-no chyba ze ktoś chce miec nowy samochod odswiezony :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was używał "fibresafe gold" z prochemu,kupiłem go ale myślę że chyba lepiej bym zrobił gdybym zakupił np.RM :o

dobry srodek ale zbyt ,,delikatny,,ja go uzywam na wełniane dywany-widze ze wiekszośc z was nastawiona jest na ,,masowe ,,czyszczenie-przeciez takie srodki sa w 4 kg pojemnikach i to przy praniu samych tapicerek(własnych samochodów,oczywiscie bez usług zarobkowych) straczy wam to na 10 lat :D:D a przeciez srodki te maja tez wazność(koło 4 lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że skoro i tak bezdotykowo się tapicerki wyprać, to ten system tersusa wydaje sie być niezły. Jednak faktycznie, RM ma tą zaletę, że można nim na szybko coś odświeżyć. Karchera można kupic w małych opakowaniach, więc chyba się oprę na tersusie, i małe pudełko karchera na odświeżanie:)

Jeszcze jedno pytanie do Kanara, przedstawiciel Tersusa polecił mi zamiast ex850 używanie ex980, czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że skoro i tak bezdotykowo się tapicerki wyprać, to ten system tersusa wydaje sie być niezły.

 

O co biega w tym zdaniu Kuflik? ;)

 

Skoro przedstawiciel poleca to na pewno jest, chlopaki sie znaja na temacie, z tego co sie orientuje jest mocniejszy od 850 ale osobiscie nie mialem okazji stosowac. Postaram sie o jakas probke i sprawdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co biega w tym zdaniu Kuflik?

Skrót myślowy:)

Skoro myjąc tapicerkę Rm760 i tak trzeba szczotkować, a potem płukać, to jakoś bardziej mi pasi system tersusa. Osobny środek do szczotkowania i osobny do płukania potem tego syfu:)

Jak to określił przedstawiciel tesusa, rm760 płukane przy pomocy rm760 to jak przyprawianie kiełbaski z grilla kiełbaska z grilla :lol:

Stąd się skłaniam ku tersusowi, lubię mieć produkty dedykowane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kanara, i timura:)

Jutro robię pranie wnętrza znajomego golfika. Gdzieś się kiedyś natknąłem na tekst(chyba Kanara), że RM760 i tapicerka VAG może stwarzać problemy. O co dokładnie chodziło? Bo będe pracował właśnie na proszku karchera, bo mam 1kg, i chce przetestować, ale nie chcę czegoś skopać..

Czy na końcu przepłukać fotele samą wodą z dodatkiem Lenora dla zapachu? Czy jest to zbyteczne? Z góry dziękuję za pomoc ekspertów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie chodziło o to zebys nie dawał za duzo proszku tylko wszystko według producenta, miarka (100ml) na 8l wody .... VAG ma głownie ciemne tapicerki i pozniej zostaje biały nalot ....

 

co prawda mi sie jeszcze nie zdażyło ale .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis pierwszy raz pralem tapicerke w mojej 156tce - rozrobilem do butelki z atomizerem plyn do dywanow/tapicerki od temachem (ma cytrynowy zapach) 1:5 i rozpylilem, Szczoteczka do rak i delikatnie poszorowalem potem odkurzacz pioracy i plukanie czysta woda i wyciaganie brodu. Wyszlo calkiem ladnie, a ze bylo dzis slonecznie po poludniu suchy samochod odstawilem do garazu. Czysto i pachnaco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To ja dam na przykład mk1 cabrio które prałem w kwietniu.

 

Maszyna Karcher Puzzi 8/1

 

Piana aktywna Karcher RM81ASF (chyba to oznaczenie, musiałbym sprawdzić dokładnie)

 

Proszek do prania Karcher RM 760

 

Pacjent:

 

przed:

 

dscn3875v.th.jpgdscn3876w.th.jpgdscn3877j.th.jpgdscn3879.th.jpgdscn3882.th.jpg

 

po:

 

dscn3889.th.jpgdscn3884.th.jpgdscn3885e.th.jpgdscn3886th.th.jpgdscn3888t.th.jpg

 

 

Niestety plama pod kierowcą nie zeszła, ponieważ był to bardzo stary wylany olej.

 

A generlanie praca wygląda tak:

 

Rozcieńczam pianę aktywną, opryskuje fotele itd, szczotka w dłoń i szczotkuje wszytsko co się da. (najpierw oczywiście wszytsko odkurzam) Później proszek do maszyny , opryskuje to co szczotkowałem i ściagam całą wode i brud. I to by było na tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kanara, i timura:)

Jutro robię pranie wnętrza znajomego golfika. Gdzieś się kiedyś natknąłem na tekst(chyba Kanara), że RM760 i tapicerka VAG może stwarzać problemy. O co dokładnie chodziło? Bo będe pracował właśnie na proszku karchera, bo mam 1kg, i chce przetestować, ale nie chcę czegoś skopać..

Czy na końcu przepłukać fotele samą wodą z dodatkiem Lenora dla zapachu? Czy jest to zbyteczne? Z góry dziękuję za pomoc ekspertów:)

sorki ze tak pózno ale wciąz praca

chodziło pewnie o to ze wszystkie auta z grupy VAG - Audi - Volskwagen - Skoda z reguły mają ciemna tapicerke i nadmiar srodka np rm 760(kazdy inny srodek stosowany jako proszek-dlatego tez moze producenci chemi zalecaja do tapicerek płyn) moze po wyschnieciu pozostac biały nalot(mi jeszcze sie to nie zdarzyło ,ale czytałem na innym forum ze ludzie maja z tym problemy) wg mnie dwie przyczyny

1.za duzo chemi

2.wychodzi jedynie w miejscu na kantach,naroznikach siedzeń-jesli samochód został wyprany i nie wysechł a klient go uzytkował(pod wpływem ciezaru)po wyschnieciu wystraczy mokra szmatka i wytrzeć

co do lenora -uzywałem kiedyś go w ten sposób ze dolewałem do ekstrakcji(do zbiornika)-nie zawsze chemia pozostawiała przyjemny zapach(bardziej chemiczny) teraz dolewam tenziego srodek do sanifikacji,,green tea,,

 

[ Dodano: 22 Czerwiec 2010, 17:57 ]

kanar, no to namieszałeś... I teraz co, już chciałem kupić tersusa a będę musiał 100 ofert porównać...

powiem tak - co czysciciel to inna chemia i inne opinie-sam mam na stanie(specjalnie przeliczyłem) 6 rodzajów srodków róznych firm do prania tapicerki(karcher,tenzi,buzil,tersus,prochem,alfachem)i mam zamówionego chemspeca do przetestowania-i jest jeszcze cała masa innych mniej znanych firm, wiec masz mozliwosc wyboru i testowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z buzila posiadam dwa produkty do czyszczenia tapicerek i obie moge polecic

1.G476 Optiflor TOP

2.G 477 Optiflor Ex

obydwa srodki sprawdzaja sie idealnie np.do bonetowania(posufitka,boczki),maja przyjemny intensywny zapach ,w ekstrakcji tez sie sprawdzają-ten drugi srodek uzywam tez do prania dywanów wełnianych,jest bardziej delikatniejszy(do tapicerek samochodowych idealny)-cenowo koło 30 zł za litr(wg mnie troche duzo)

mam tez jeszcze srodek do doczyszczania plastików w samochodzie(nie pamietam nazwy-wywaliłem opakowanie wlane mam do spryskiwacza swojego-zielony płyn o przyjemnym zapachu chyba lasu)jedynie wiem ze nie jest to chemia typowo dedykowana do samochodu,ale tez sie sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.