Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zacząłem właśnie przygodę z czyszczeniem wnętrz samochodowych i mam pytanie czy wystarczy taki sposób na podsufitkę i boczki: szmatka spryskana pre-sprayem gold Prochem i przecieranie. Wyszło bardzo ładnie, nie było nawet zbyt wilgotne.

ten sposób własnie robie samochody które zostały przywiezione np.z włoch(duze temperatury osłabiaja przyczepnośc i jest mozliwosc odpadniecia podsufitki

=Trzeba jeszcze poprawiać RM albo czymś podobnym???

jak jest mocno zasyfiona posufitka to najpierw lece samym rm potem presprey,szczotka lub pielucha tetrowa scieranie i na konie jeszcze odssysanie

=Coś się będzie działo jak tego nie zrobię?

Są takie miejsca w podsufitce i boczkach, że nie da się podejść dyszą żeby to co natryśniemy odessać.

wtedy sciagam dysze i sciagam samą rura lub uzywam szczelinowej ssawki

Dzięki za podpowiedź, czyli jak jest tak średnio brudna tylko np. od kurzu i zrobie ją pieluchą z pre-spayem to nie muszę nawet odsysać bo nie bardzo jest co, brud zostaje w "pieluszce" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prespray wymaga wypłukania, może się zdarzyć, że po jego uzyciu w w/w sposób pojawią się plamy/zacieki na podsufitce lub boczkach, zwłaszcza w lato jak są wysokie temperatury i chemia szybko paruje. Bardziej polecam środki do pianowania lub bonnetowania czyli ogólnie takie które nie wymagają wypłukiwania.

 

Druga sprawa: Timur najpierw dajesz rm a potem prespray? Trochę niezgodnie z "zasadami sztuki". Rm jako środek do ekstrakcji służy do wypłukania brudu rozpuszczonego przez prespray więc nie czaję kolejności którą proponujesz.

 

Do odsysania trudno dostępnych miejsc to albo ekstrakator ze zdjętą ssawą, a najlepiej odkurzacz mokro/sucho z koncówką szczelinową.

 

Firmek można użyc APC, środków domowych nie polecam w dużych ilościach bo większość z nich jest oparta na "aktywnym tlenie" czyli na środku rozjaśniającym, można doprowadzić do przebarwienia materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prespray wymaga wypłukania, może się zdarzyć, że po jego uzyciu w w/w sposób pojawią się plamy/zacieki na podsufitce lub boczkach,

no właśnie o to mi chodziło czy sam prespray nie "zemści" się po jakimś czasie.

Czyli odsysanie jest konieczne :/ nawet jakbym przetarł tylko RM bez presprayu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz sam rm to myslę, ze ryzyko wystąpienia zacieków będzie mniejsze, ale i trochę więcej pracy trzeba będzie włożyć.

 

Wiesz kilka aut w zeszłym sezonie robiłem na pełnym słońcu w temp ok 25-30 stopni i w każdym trzeba było coś delikatnie poprawić. Klient by na 100 % tego nie zauważył ale sumienie mi nie pozwalało tak zostawić ;) Dlatego też w lato jak są upały to garaż/wiata/namiot to rzecz według mnie niezbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak odkurzacie swoje tapicerki aby usunac caly piach.

Ja po ok 30 min odkurzania prawie w tym samym miejscu (pod nogami kierowcy) (nowy odkurzacz zelmer) mam niby czysto ale ciagle jest pelno ziarenek piachu w tapicerce. jak to usunac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja sprobowalem wyczyscic podsufitówkę w golfie IV środkiem do prania tapicerki firmy PLAK no i mam karę bo następnego dnia okazało się że w kilku miejscach tapicerka się odkleiła masakra - a próbowałem dzień przed w jednym miejscu około 15x15cm czy nic sie nie stanie i było ok, teraz pozostaje mi chyba wyciagnąc podsufitówke i okleić na nowo:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Druga sprawa: Timur najpierw dajesz rm a potem prespray? Trochę niezgodnie z "zasadami sztuki". Rm jako środek do ekstrakcji służy do wypłukania brudu rozpuszczonego przez prespray więc nie czaję kolejności którą proponujesz.

Kanar chodzi mi o to ze najpierw ,,zwilzam,,ekstrakcją czyli rm aby np.przy wysokiej temperaturze tapicerka nie wyschła za szybko i na to presprey(oczywiscie walcze szczotka) i na koniec jeszcze raz rm(ekstrakcja lub sama woda aby wypłukać brud i chemie)-spróbuj sam i gwarantuje ci ze daje lepszy efekt,czasami lepiej próbowac samemu niz tylko czytac instrukcje

 

[ Dodano: 28 Kwiecień 2010, 18:59 ]

Jak odkurzacie swoje tapicerki aby usunac caly piach.

Ja po ok 30 min odkurzania prawie w tym samym miejscu (pod nogami kierowcy) (nowy odkurzacz zelmer) mam niby czysto ale ciagle jest pelno ziarenek piachu w tapicerce. jak to usunac?

do kup sobie turboszczotke do zelmera(koszt koło 50 zł) i problem piasku bedziesz miał z głowy lub tanszym rozwiazaniem szczotka o twardym włosie i przeczesywać w jedna strone i na koncu sciagnac odkurzaczem

 

[ Dodano: 28 Kwiecień 2010, 19:13 ]

Bardziej polecam środki do pianowania lub bonnetowania czyli ogólnie takie które nie wymagają wypłukiwania.

bonnetowanie z reguły uzywa się na wykładzinach(chemia która jest uzywana wymaga udziału maszyny typu-szorowarka-nawet jeśli ktoś chce zastosować fibre nie przyniesie efektu)i raczej jest nie wykonywana na tapicerce samochodowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timur ja już wypróbowałem tyle sposobów i kombinacji, ze moglbym obdzielić z 10 osób.

 

Chemia do bonnetowania jak dla mnie jest idealna to podsufitek i boczkow, jej stsowanie przynosi niesamowite efekty, wystarczy troche trenningu.

 

Kazdy ma swoje sposoby, nie bede polemizowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma swoje sposoby, nie bede polemizowal.

dawno,dawno temu zanim zaczełem robic na własne konto to robiłem na myjni i wiem jakimi sposobami sie robiło byle klient był zadowolony,ale jakby to widział to ,,czapka by mu się uniosła,, i dlatego odeszłem-robie swoimi sprawdzonymi sposobami a na brak klientów nie narzekam co świadczy ze robie to dobrze

peace be with you

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spko Timur ja nie mowie, ze robisz zle ;) Wypróbuj bonnet ja polecam, daje naprawdę super efekty np na podsufitce, którą strach dotknąć maszyną.

 

Co do techniki rm -> prespray-> rm: jak jest gorąco stosuję i ja coś podobnego, tylko używam wody, czasem moich prywatnych patentów, zależy w jakim jest stanie materiał, różnie to bywa dokładnie po to jak mówisz, żeby nie wyschło.

 

Ostatnio tapicerki robię rzadziej, głownie skóry się trafiają, za to jasne wykładziny często i to jest zawsze walka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie podsufitki - jedno pytanie - CZYM TO USUNĄĆ

1. VW Passat r.prod.ok 2000 - stał 3 lata bez ruchu, całe wnętrze pokryte grzybem. Z foteli i plastików zeszło, a z podsufitki nie chce. Robiłem presprayem Prochemu i RM + pielucha i szczotka. Prawie cała podsufitka jest w kropki, a nawet kropy.

2. SKODA Octavia r.prod ok. 2007 - w bagażniku jeździły jakieś tłuste gary (catering czy coś), podsufitka na wysokości bagażnika cała w kropki. Podłoga w bagażniku brązowa od tego tłuszczu. Technika czyszczenia jak w poprzednim przypadku.

W pierwszym przypadku prawie zero efektu, w drugim trochę jaśniejsze te plamy po czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj czegos w tym stylu do grzyba http://profchem.pl/produkty-s-86.jsp ja niestety nie pomogę bo nie miałem nigdy takiego problemu z autem klienta.

 

Spróbuj napisać do dystrybutora.

 

Odnośnie plam na suficie tlustych, tu pomoże tylko ektstrakcja plus ew. środek redukujący Typu MASTER/MEGA GEL, ryzyko opadnięcia podsufitki jest bardzo duże, klient musi wiedzieć a najlepiej podpisać papier, że się na to zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o jaki grzyb tu chodzi? Przypuszczam, że materiał jest zapleśniały :o Ja znam jeden sposób, pracochłonny, ale skuteczny - plamę taką pocieramy materiałem umoczonym w wodzie utlenionej... :D Czasami zabieg trzeba kilkakrotnie powtarzać :/ Tylko czy się nie zamęczysz... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takiego pacjenta (żony arosa) da się wyprać ręcznię czy raczej sobie odpuścić

Jeśli masz odkurzacz na sucho/mokro to da się coś z tym zrobić. Ostatnio tak walczyłem z fotelami w yarisku, a strasznie były zasyfione.. Tylko dobra chemia szczotka i odkurzacz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osabzyk-recznie daj sobie spokój-tylko odkurzacz-z wypraniem tego nie powinnło być zadnego problemu-czesto takie ,,syfiarstwo,,robie i schodzi bez problemu

kazda dalsza ingerencja ręczna bez mozliwosci sciagniecia brudu bedzie jeszcze bardziej pogarszała sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak przed chwilą wpadł mi pomysł wyprania tapicerki w samochodzie, posiadam taki odkurzacz: zelmer aquawelt 919.0 st czy wogóle nada się do tego celu?

Jeśli tak to jakie środki polecacie tak by było jak najprościej, tapicerka nie ma plam, jest po prostu "przykurzona/przyciemniona"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak przed chwilą wpadł mi pomysł wyprania tapicerki w samochodzie, posiadam taki odkurzacz: zelmer aquawelt 919.0 st czy wogóle nada się do tego celu?

Jeśli tak to jakie środki polecacie tak by było jak najprościej, tapicerka nie ma plam, jest po prostu "przykurzona/przyciemniona"

od biedy dasz rade,proponuje jednak przeprowadzic takie czyszczenie w sloneczny dzien aby tapicerka szybko wyschła(z doswiadczenia wiem ze jesli schnie dłuzej niz 24 godziny masz problem z smródem stechlizny)

co do chemi zebys czasami nie wpadł na pomysł wykorzystania ,,vanishu,,lub czegos podobnego bo tylko zniszczysz tapicerke-jak masz dostep do serwisu karchera kup sobie maly produkt rm760 lub płynu rm519

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy takiego pacjenta (żony arosa) da się wyprać ręcznię czy raczej sobie odpuścić

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

na pierwszy zdjęciu próba ręcznego wyprania siedzenia jakims tanim środkiem marki PLAK ale porażka

 

kurz zmieszany z woda wedlug mnie tak powstaly te plamy, bez problemu sie wypierze, najlepiej odwiedz kolege timura bo samemu to ciezko takie plamy ogarnac bez sprzetu z dobrym odsysaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.