Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

1. jak ciepłe jest powietrze?

2. co generuje to ciepłe powietrze?

3. samo wprowadzenie ciepłego powietrza wystraczy?

4. co z pozostałymi oknami?

5. jak pozbywasz się wilgoci, przecież samo wprowadzenie ciepłego powietrze, bez odpowiedniej wentylacji nie rozwiąże chyba sprawy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbierałem auto po między innymi praniu tapicerki z salonu Hondy wpadłem przed terminem odbioru i w aucie były dwa grzejniki rozstawione . Aczkolwiek fakt tego typu urządzenia pobierają baaardzo dużą ilość Energi . to jest ich zdecydowany minus .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko uważam że jakby klient się dowiedział że w twój sposób osuszyłem auto to być może więcej do mnie nie przyjechał bo to jest jakby przerzucanie moich kosztów na niego

 

Ja zawsze informuje o sposobie suszenia i mniej wiecej wyjasniam moj sposob dzialania w czasia pobytu auta u mnie, robie to zanim klient sie umowi na konkretny termin. Nigdy nikt z tego powodu nie zrezygnowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Jeśli chodzi o suszenie to Panowie, albo szybko albo dobrze. :?

 

Jeśli ma być to zrobione profesjonalnie, to zimne powietrze z wentylatorów i trzeba trochę poczekać. Patenty typu ciepłe powietrze, farelki, i inne gadżety wcześniej czy później kończą się problemem. (np. przebarwienia, filcowanie materiału itd.) Nieraz i 500 razy się uda. Kto zapłaci za 501 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzycom, a co sądzisz o metodzie suszenia z włączonym silnikiem i nawiewami? i co, jeśli nie chcemy tego robić profesjonalnie, tylko dla siebie samego? odkurzacz piorący każdy kupić może, gorzej z pozyskaniem wentylatorów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Najlepiej przeprowadzać pranie przy sprzyjającej pogodzie. Przecież tobie się nie będzie spieszyło. Wentylator całkiem ok kosztuje niecałe 300 zł np castorama.

Jeśli chodzi o garaż i złe warunki atmosferyczne, to polecam właśnie wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no calkiem nieglupie rozwiazanie mario, jakby dorobic kolnierz i rure mozna by pompowac cieple powietrze do wnetrza auta.

 

male ot calkiem nie w temacie, wybaczcie moderatorzy: mario nie susz tak welny bo bedzie przykra niespodzianka w razie czego wal na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas napisał/a:

muzycom napisał/a:

Jeśli chodzi o garaż i złe warunki atmosferyczne, to polecam właśnie wentylator.

 

a coś w stylu farelki w samochodzie ??

 

 

Farelka działa miejscowo

ale nagrzewa wnętrze :) co za tym idzie przyspiesza suszenie :) trzeba by pomyśleć o lepszym nadmuchu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas, jesli chesz suszyc cieplym powietrzem, to przynajmniej z moich doswiadczen wynika, ze musi byc przeplyw powietrza i trzeba osiagnac w srodku w miare bezpieczna temperature. Dmuchajac farelka przez otwarte drzwi np efekt raczej slaby bo za duzo wlatuje od razu zimnego powietrza przez taki wielki otwor. Robilem jakis czas testy zfarelkami i moge powiedzec tyle, ze po prostu ogrzaly pomieszcznie, co w jakis nieznaczy sposb przyspieszylo schniecie. Nie mozna tez zapomniec o dobrej wentylacji, bo gdzies ta odparowana wilgoc music "uciec". Nie radze wkladac farelki do wnetrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Thomas napisał/a:

muzycom napisał/a:

Jeśli chodzi o garaż i złe warunki atmosferyczne, to polecam właśnie wentylator.

 

a coś w stylu farelki w samochodzie ??

 

 

Farelka działa miejscowo

ale nagrzewa wnętrze :) co za tym idzie przyspiesza suszenie :) trzeba by pomyśleć o lepszym nadmuchu :)

 

Co do używania ciepłego powietrza wypowiedziałem się powyżej :?

Miałem na myśli zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzycom, rozumiem w przypadku skory, alcantary ze suszymy zimnym powietrzem, ale tapicerka materialowa ktora w nowszych autach ma w sobie duzo domieszek syntetycznych moich obserwacji bardzo dobrze znosi suszenie na cieplo. Porozmawiam na ten temat z Marcinem Czolnikiem z ifc ciekawy jestem jakie jest jego stanowisko i napisze na forum.

 

edit:

napisalem do niego maila, czekam na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Mój szef 15 lat pracował w firmie w niemczech, która zajmuje się miedzy innymi usuwaniem szkód dla ubezpieczalni, serwisowaniem fabryk meblowych i koncernów samochodowych.

Bywało, że w tygodniu samych skórzanych foteli przerabiali po kilkadziesiąt sztuk.

 

Jego opinia a ten temat jest jednoznaczna:

"Wcześniej czy później trafisz na minę." :/

 

W sumie nie jest to skóra i nie powinien mnie ten temat interesować. Jednak skoro mam dostęp do kopalni wiedzy popartej doświadczeniem, to czemu się nie podzielić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no jasne, fajnie, ze masz dostep do wiedzy i sie z nami nia dzielisz. Draze temat, poniewaz interesuje mnie co sie moze stac? Material sie skurczy? Puszcza szwy? Wystapia jakies odbarwienia? Chialbym aby to co robie bylo postrzegane jako profesjonalne, tym bardzie, ze prowadze taka dzialanosc i mnie to mocno interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Sam materiał zwykle nie jest problemem. No chyba , ze tak jak piszesz jest to skóra albo alcantara. Nigdy nie wiesz, co siedzi w takim siedzeniu, co może być w piance, jakiego użył tapicer kleju, przy ewentualnej naprawie. (lubią się przebarwiać pod wpływem temperatury) itd. Nie jesteś w stanie równomiernie rozłożyć nadmuchu. Miejscowo będzie działać dużo większa temperatura.

Zawsze przy szybkim odparowywaniu istnieje ryzyko, że para wodna coś pociągnie od spodu.

 

Tak jak pisałem szansa, ze coś pójdzie nie tak jest mała. Jednak musisz się z nią liczyć.

Tyle z wiedzy mi przekazanej, bo nasza firma się tym nie zajmuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem o co chodzi, masz racje, moze to byc problem. Kilka razy rozbieralem juz fotele/kanapy (w swoich autach) zeby wyszczyscic wszytko lacznie z w/w gabkami. Z reguly siedzi w nich naprawde baaardzo duzo syfu a przy tym schna niesamowicie dlugo. W jednym z aut bylo to jedyne wyjscie bo zostal rozlany olej na fotel a i tak nie udalo mi sie w 100 % usunac zabrudzenia z gabki.

Muzycom, dzieki, za przydatne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku podejrzenia, ze tapicerka byla naprawiana wynika, ze tak.

 

edit:

 

na wiosne albo i wczesniej bedzie u mnie sprzet do czyszczenia piana, ktory w mniejszym stopniu moczy tapicerke, powinno to w jakis sposob rozwiazac problem, tapicerka bedzie mniej wilgotna.Jak przetestuje to wrzuce opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Nie można tak: czarne - białe :)

 

Jeśli tapicerka nie jest przemoczona, a pranie było wykonywane w sprzyjających warunkach. To nie trzeba pomagać. Ważne jet aby auto było pootwierane.

 

Najlepiej jednak wzmocnić cyrkulacje powietrza w środku auta np za pomocą wentylatora. Szczególnie, jeśli robimy to w zamkniętym pomieszczeniu i pogoda nie odwala za nas części roboty. (nie sprzyja)

 

Pozdrawiam

 

Kanar widzę że zainwestujesz w pianownicę. Będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sie rozwijac ;)

 

Ogolnie wiec mysle, ze wniosek z naszej rozmowy jest taki: osoby ktore piora swoja wlasne auto i robia raz, czy powiedzmy dwa razy w roku we wlasnym zakresie, niech to robia przy dobrej pogodzie i susza bez zadnych wspomagaczy.

Mysle, ze to bedzie najlepsze wyjscie dla osob malo obeznanych z tematem i przy tm najbezpieczniejsze.

Moze sie powtarzam ale jeszce raz przestrzegam przed wkladaniem do aut farelek, slyszalem o aucie, ktore sie w ten sposob spalilo, nie ma co ryzykowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeta racja co do farelki, a co do maszyny sabrina foam to generalnie jak dla mnie przerost formy nad treścią wiem co mówie testowałem ta maszyne i pare samochodów nią wyprałem i żadnej rewelki nie widziałem więc zastanów się bo cena nie jnast mała

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.