Skocz do zawartości

Mój pierwszy raz


Szymon871

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wspomniałem w przywitani forum czytam już prawie 3 miesiące. Nadszedł czas abym są podjął wyzwanie korekty lakieru mojego auta.

 

Fura to BMW e34 - jak dla mnie - byłby to dla niej pierwszy taki zabieg od dekady :shock:

 

lakier mocno porysany i zaniedbany. Ogólnie plan mam taki:

 

- najpierw piana, pędzel itp.

- mycie zawiasów

- potem mycie na dwa wiadra, suszenie mikroifbrami

- glinka

 

i teraz jestem w zakłopotaniu, bo ogrom propozycji co do past i padów do korekty lakieru przeraża mnie :dontknow:

 

Jest to BMW, lakier oryginał, więc twardy raczej. Znalazłem coś takiego w przystępnej jak dla mnie cenie:

 

1673982734

 

3 testery past Chemical Guys: (3x100ml)

 

*Paint Correction 3 No 700 - HARD

 

*Paint Correction No2 721 - MEDIUM

 

*Paint Correction 1 No 778 - FINISH

Czy wystarczy mi to na całe auto? Prosiłbym również o sugestie jakie pady zastosować do tych past.

 

Pozdrawiam, i liczę na ciekawe sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe info - praca ręczna czy maszynowa (nie zostało to określone).

 

Jak maszyna to:

BP 125mm + 75mm - Flexipads (te białe)

Pasty 3M w testerze, do tego dedykowane pady 3M 150mm + 75mm, futro Flexipads 130mm + 80mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdyby spojrzeć pod innym kątem... moge kupić tylko małe, ale dłuużej walczyć na powierzchniach typu drzwi, maska dach. CZaje. Będę musiał coś wybrać.

 

Co do futra ma w domu juz jedno, więc zakup następnego nie będzie chyba konieczny. Powiedz mi tylko czym najlepiej je doczyścić, jest trochę zabarwione, od mało profesjonalnych zabawa z pastami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki yesfan 8-) utwierdziłes m nie w tym przekonaniu xD

 

Czyli mam już Pasty:

3M - 3 korki lub

Megsa - #105 i #205

 

Nie wiem tylko czy dwie pasty Megsa dadza taki sam efekt jak 3 pasty od 3M. Oferta kusząca bo i pady mniej będą kosztować :lol:

 

Glinkę znalazłem pod adresem od k24.

 

Panowie... Piana aktywna TENZI TAN CAR co o tym myślicie? Jest w porównaniu do innych tania, tlyko czytałem na forum że komuś tam zacieki zostawia...

 

Politurę jedną jakąś, żeby ozywić lakier i wosk. Sugestie jakieś?

 

 

Pozdrawiam! I dziękuję za zainteresowanie tematem: "MÓJ PIERWSZY RAZ" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te dwie granulacje czy coś jeszcze?

 

 

Co do piany aktywnej. Tenzi Tan Car da radę?

Granulacje mogą być te dwie jak w Megsie. Do tego ewentualnie cleaner (samo IPA?) i wosk na to.

 

Piana to na początek może być jakakolwiek. I tak musisz wyglinkować lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po korekcie politura zbędna, przydałby się alkohol izopropylowy czyli IPA i jakiś typowy cleaner, który przyda się również później, oczywiście wosk obowiązkowo, np. tester, tanio a na rok, może wystarczyć.

 

[ Dodano: 15 Lipiec 2011, 13:10 ]

Prezes, widzisz jacy jesteśmy zgodni? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dwie pasty Megsa. Dwa pady, w domu mam nieużywany zielony (3M) nada się? Rozumiem że tym drugim powinien być wykończeniowy niebieski też od 3M, czy powinny byc to pady od Megsa też?

 

 

Ten alkohol gdzie moge kupić?

 

 

Obniżyły się koszty past i padów, więc mogę zainwestować w cleaner i wosk :good:

 

Po korekcie używam alkoholu, po alkoholu uzywam wosk czy cleaner?

 

i czym nakładac wosk? Mikrofibrą? A spolerować go futrem tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to pad zielony i niebieski. Świetnie.

 

 

 

Mikrofibry zakupię w castoramie chyba, w postaci ręczników mozna chyba dostać.

 

Co do wosku - wydaje mi się ze idealny będzie DODO JUICE PH - tester.

 

Tylko nie wiem co z tym cleanerem, zaproponujcie coś... i pwoeidzice po co mi on skoro mam IPA?

 

 

Jeszcze są plastiki uszczelki i opony. SmartWax SmartDressing nada się na te wszystkie powierzchnie zarówna do wewnątrz jak i na zewnątrz?

 

jeżlei macie inne propozycje, to najlepiej coś co występuje w testerach :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon871, po korekcie i przetarciu IPA można spokojnie nałożyć wosk, cleaner przyda się z czasem. Jeśli wosk dodo to najlepiej cleaner dodo, tym bardziej że jest dobry i można go stosować przed każdym woskiem.

 

A co na opony i uszczelki - musisz sam zdecydować, większość produktów typowo detailingowych jest dobra. W dziale "testy" masz kilka tematów dt. dressingów do opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oponki i plastiki z zewnątrz używam :

smart_gel_smartwax_001.jpg

 

I jestem naprawde bardzo zadowolony... świetnie się nakłada, dobrze wygląda i jest mega wydajny. Jedna kropla wielkości 2groszówki starczyła na "hokej" z przodu i z tyłu w Vectrze B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam przeglądam i będę przeglądał.

 

Michałoś, a powiedz mi czy na plastiki do wewnątrz tez można uzyć SMARTGEL? Czy wydziela jakiś nieprzyjemny zapach lub są inne cechy które powoduja że się do wewnątrz niezbyt nadaje?

 

Jeszcze mam pytanie co do piany aktywnej, w niektórych opisach jest zamieszczone stezenie np. 1:20 oznacz to że na 20 litrów wody używamy Litr płynu... bo chyba nie na odwrót... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaki pad proponujesz?

 

[ Dodano: 15 Lipiec 2011, 17:37 ]

żółty od 3M?

 

 

 

 

 

btw. wracając do dressingu... czym umyc deske listwy, itp zanim przystapimy do nakładaniku dressingu? Mam taki jeden niskobudżetowy AKUTA, usuwa uporczywy brud i idtłuszcza. Może byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.