Skocz do zawartości

Polerowane aluminium - czyszczenie i zabezpieczenie


qbejs

Rekomendowane odpowiedzi

648725 szukanie tak naprawdę konkretnej odpowiedzi jest cholernie trudne

max. 2 min szukania:

viewtopic.php?t=6011

viewtopic.php?f=224&t=22128

 

Wszystko ok ale te z 1 filmiku to nie wyglądają zbytnio na polerowane porównując do mojego zdjęcia a o 2 można zapomnieć

jednak dziękuje za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Także podepne sie pod temat polerowane ranty czym zabezpieczyć żeby efekt trzymal sid jak najdłużej , kiedyś pytałem ale nie otrzymałem odpowiedzi

Poszperałem trochę więcej oraz tak jak w temacie kolegi 4nano rim powinien zrobić robotę na przynajmniej 6 ms :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam dwa komplety wypolerowanych alu i wystarczy że 3-4razy w sezonie letnim potraktuje ich woskiem o efekt polerki w miarę się utrzymuje a na wiosnę i tak trzeba delikatnie przepolerować.Teraz zakupiłem sobie wosk SOFT99 - Fusso Coat Mirror Shine Dark Color 12 months i z czystym sumieniem polecam. :good:

Polerowane aluminium ładnie się utrzymuje pod warunkiem że nie używamy chemii do mycia i nie używamy takiego zestawu w zimie do jazdy po soli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź :) już myślałem że już nikt nie czyta tematycznych.. ;)

Jak postępować z polerowanym to wiem bo pierwsze fele w polerce (i to razek z ramionami a były to szprychówki ;) ) miałem 8 lat temu..

Problem w tym że drugi rok działam w dość specyficznej branży i w okresie letnim naprawde nie mam na cokolwiek czasu. jak umyje auto ręcznie raz na połtora miecha to jest dobrze i to zazwyczaj w nocy przy lampach ;)

Stąd temat powłoki własnie żeby miec okres letni z "głowy" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to mnie zmartwiles pajko...

:(

Lata temu mialem czas na zabawy i kombinacje z felami ale wtedy jeszcze takich kosmetykow nie znalem stad bylem ciekaw czy ktos juz cos probowal w temacie... ;)

Czyli jednak odpuszcze temat osobnej powloki na fele i zwyczajnie sprobuje UNCra polozyc bo i tak bede go bral na lakier to pewnie styknie do testow... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na rantach fajnie trzymał sie gyeon do felg, polerowany rant nie stracił znacznie na jakosci , wszystko wydawało sie byc bajką :D dopóki nie pojechałem na myjnie i zapomniałem pod powiedziec by umyli felgi na pianie i cóż po kwasie którego używali do mycia felg, gyeon zszedł :dontknow: ranty nie zmleczniały, ale po powłoce ani śladu :thumbdown:. Ale fakt faktem 2 miesiące były z bani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również będę chciał położyć powłokę na felgi z polerowanym rantem, będzie to UNCr bo akurat trochę mi zostało. Chciałem się spytać o przygotowanie felg pod powłokę, przeczytałem, że ironem można myć i nie zaszkodzi polerce, a jak się ma sprawa z odtłuszczeniem? Posiadam Panel Wipe, zmywacz Kocha i ipę. Czy środki te można użyć do odtłuszczenia polerowanego rantu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam mały problem. Po użyciu cudownego płynu do mycia felg nastąpił własnie ten problem.

Produkt umył felgi ale razem z lakierem. Pytanie do was czy pozostaje jedynie nowe lakierowanie ?

e3c90cead11ac199med.jpg

cb437b587e6d5afamed.jpg

0fcf04a1a5e287c9med.jpg

 

Myślałem też nad dip plastikiem, bo nie mam doświadczenia w lakierowaniu i mogę ściągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Trochę odgrzewam kotleta ale dla potomnych - na polerowanych felgach testowałem 4nano rim protect - dobry ale na krótką metę. Niestety przy polerce "na lustro" dość szybko się zmywa. Dość to dla mnie że nie wytrzyma na bank sezonu i trzeba go będzie z 2 razy odnawiać (a nie myję felg chemią nie licząc "bezdotykówki"). Najlepszy jest 4nano PRO ICE ale niestety na chwilę obecną niedostępny. Miałem zapas zakupiony z końcówki wydania - po zabezpieczeniu felgi BEZ PROBLEMU wytrzymywały cały sezon w nienaruszonym stanie. Niestety pękł (pęknął?) mi korek i cały preparat szlag trafił.. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

do zrobienia felgi. potrzebny będzie pilnik jeden zdzierak( taki z większymi , agresywnymi zębami) i jeden drobny pilnik gładzik (analogicznie). troche papieru ściernego i czasu i obowiązek zrzucić opony... i w sumie najważniejsze to zobacz czy po wypilnikowaniu krawędzi felgi nie bedzie dużego ubytku w linii obręczy koła( nie wiem czy jasno wystarczająco napisałem) czyli po pierwsze usuń farbę z całej krawędzi, oczyść papierem ściernym takim z P320 nie za mocno i będziesz widział "co jest 5" czy warto się bawić ocenisz i żeby nie szpeciło to bo jeśli tak to trzeba napawać by wypełnić ubytki.

przerabiałem już u siebie taka naprawę ale obyło sie bez napawania na szczęście tylko dokładną pracą wyszła ładnie krawędź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.