Skocz do zawartości

4nano Seats & Convertible Protect


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze zrobiłem tak jak pisałes, na samo tylne oparcie( aplikowałem na oparcie które wyprałem w teście Waszego produktu) zużyłem ok1/4-1/5 butelki także na bardzo bogato leciałem. Wszystko robiłem w domu na zdemontowanych elementach.

Przed chwila chciałem sprawdzić jak tam odprowadzanie,polałem wodą a ta od razu wsiąknęła :shock::zly:

Co mogłem zrobić źle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

KORDI, szczerze mówiąć wygląda mnie to na zbyt słabe wygrzanie. Najłatwiejszym sposobem na przetestowanie będzie spsikanie małego fragmentu jakiegoś materiału, np koszulki etc. podkręcenie żelazka na 3 kropki i wygrzanie do punktu aż produkt będze parował (pod żelazkiem to normalne). Odstaw fragment do wyschnięcia i gdy będzie już suchy polej go wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spons, czy wygrzanie jest konieczne jako temperatura czy poprostu przyspiesza schnięcie ? Jak np. robię dach cabrio to nie mogę go wygrzać żelazkiem, robie to farelką przez kilkanaście minut. Co prawda kropelkuje ale nie tak jak na waszym filmiku. Jakbym zostawił dach do wyschnięcia w garażu na jeden dzień to by był ten sam efekt co po jakimś szybkim wygrzaniu ? Czy do związania produktu wymagana jest duża temperatura ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrcnsb, Wyrzanie jest kluczowe, bez tego produkt nie będzie działał. Najlepsze efekty w przypadku dachu daje opalarka, ja ustwiam temp. na ok 360C i wygrzewam fragment po fragmencie z odległośći ok 10cm. Wiązanie musi być potraktowane temp. ok 140*C, nie oznacza to jednak ze mamy rozgrzać materiał do tej temperatury, a przepuścić przez niego powierze o takiej temperaturze. Nie należy również suszyć zabezpieczanego materiału do końca za pomocą opalarki/suszarki/żelazka, a pozostawić wilgotną, wygrzaną powierzchnię do swobodnego wyschnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mój test (częściowy) produktu 4nano Seats & Convertible Protect

 

Produkt otrzymałem od firmy 4Nano, za który dziękuję.

 

Produkt szczegółowo opisany na pierwszej stronie wątku jak również na stronie producenta: http://sklep4nano.pl/54-seats-converible-protect.html

 

Ze względu na to, że możliwość przetestowania na samochodzie będę miał możliwość dopiero za 7 do 14 dni, to przetestowałem produkt w warunkach domowych.

 

Jako materiał do testów posłużył nowy materac z syna łóżka oczywiście odkurzony wcześniej.

 

Materac:

 

2a99s3n.jpg

 

 

Podzieliłem na 2 pola, aby przetestować czy wpływ żelazka czy suszarki ma wpływ na końcowy wynik testu

 

2nlbihw.jpg

 

2dvu7es.jpg

 

 

Po naniesieniu produktu, w niewielkiej ilości, odczekałem 5 minut zgodnie z instrukcją obsługi i przystąpiłem (z pomocą żony) do suszenia

 

7313qt.jpg

 

 

Po wysuszeniu i odczekaniu paru minut w grę poszedł spryskiwacz a w zasadzie polałem materac wodą z niego. Niestety tu nie mam zdjęcia, ale po polaniu wodą po chwili wsiąkła w materac.

 

Ze względu na to, że do tej pory nie miałem do czynienia z tego typu produktem, to postanowiłem przeprowadzić kolejny test, tym razem z dużo większą ilością preparatu zaaplikowanego na materac.

 

Suszenie po raz kolejny suszarką po prawej stronie a żelazkiem po lewej.

 

Po polaniu wodą materaca woda po dłuższej chwili w niego wsiąkła

 

2dc908g.jpg

 

 

Po chwili jednak taką samą ilość wody wylałem na część materaca bez preparatu i ... okazało się, że tam, gdzie nie było powłoki woda od razu wsiąkła w materac zostawiając mokrą plamę o małej średnicy (lewa strona).

 

Tam, gdzie preparat był, woda rozeszła się na boki zostawiając plamę o dużej średnicy (prawa strona)

 

15f591j.jpg

 

 

Po przyciśnięciu do materaca papierowego ręcznika, z pól pokrytych preparatem, woda została zebrana prawie w całości pozostawiając lekko wilgotne miejsce. Niestety tam, gdzie preparatu nie było mokre zostało nadal.

 

 

Podsumowanie:

 

Warunki w jakich przeprowadzony był test preparatu przeznaczonego głównie do samochodów były ekstremalne. Dodatkowo materiał, którym pokryty jest materac nie jest idealnie gładki i posiada spore oczka, co wskazuje na konieczność nałożenia większej ilości produktu.

 

Suszenie po aplikacji żelazkiem czy suszarką nie wpływa na jakość produktu/powłoki (przynajmniej nie do zauważenia w warunkach domowych). Niestety nie mam żelazka ani suszarki z możliwością ustawienia zalecanej temperatury suszenia preparatu, przez co pojawiają się wątpliwości do co zalecanego sposobu aplikacji

 

Jak tylko dorwę garaż przeprowadzę drugą część testu na siedzeniach samochodowych.

 

To tyle na gorąco z testu produktu 4nano Seats & Convertible Protect. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, dzieks za teścik :good:

 

Niestety, wygląda mi to na błąd aplikacji, przy tej strukturze materiału, produkt powinien normalnie perlić wodę. Moim zdaniem został zbyt słabo wygrzany. Spróbuj grzać żealskiem, aż woda z preparatu nie zacznie parować. Nie susz do końca, zostaw powierzchnię wilgotną i poczekaj do wyschnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 lat później...
W dniu 10.01.2014 o 13:17, spons napisał:

Najlepsze efekty w przypadku dachu daje opalarka, ja ustwiam temp. na ok 360C i wygrzewam fragment po fragmencie z odległośći ok 10cm. Wiązanie musi być potraktowane temp. ok 140*C, nie oznacza to jednak ze mamy rozgrzać materiał do tej temperatury, a przepuścić przez niego powierze o takiej temperaturze.

Mam opalarkę, z najniższym trybem 350*C. Czy do tapicerki materiałowej taka temperatura nie będzie za duża?

Jaka jest wydajność? Ile ml trzeba zużyć na fotele, podłogę i bagażnik Forda Focusa Hatchback? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.